Jump to content

Rekordowy snajperski strzał. Czy można trafić w cel z odległości jednego kilometra?


Pancerniak
 Share

Recommended Posts

Sprawdzanie możliwości broni w Stalkerze. Twórca tego wideo próbuje strzelać z różnych broni z odległości 1 kilometra (1000 metrów). Najdalszy strzał ze snajperki w Call of Pripyat. Sprawdzanie legend Stalkera. Czy można trafić w cel z odległości jednego kilometra?

Link do poprawienia widoczności: [KLIK]

 

  • Dodatnia 3
Link to comment
Share on other sites

W CN "trochę" się bawiłem snajpieniem w wojnie frakcji. Z ponad połowy mapy strzelając do npc-ów efekt był taki że nie reagowali tylko nadal robili swoje. W ZP snajperki z jakichś powodów przestały być użyteczne, po prostu nie walczy się na takie duże dystansy. 

Link to comment
Share on other sites

Brak możliwości trafienia na 1000m z SWD spowodowany jest tym, że nie został w parametrach broni zmieniony jej zasięg, ale chyba też i w parametrach amunicji. Stąd brak reakcji enpeca, choćby nawet "był trafiony". W grze możemy to zmienić. Ale patrząc na jaki taki realizm, to SWD już w założeniach projektowych był taką "pół snajperką". czyli karabinem pomagającym pododdziałom piechoty likwidowanie ważnych celów na odległościach do 500m, przy których celowanie z otwartych przyrządów było utrudnione, bo muszka przesłaniała cel. Nawet nie przewidziano dla niego strzelania ze specjalnej amunicji snajperskiej, ale ze zwykłe, do mosinów albo cekaemów. Masowa produkcja tego karabinu powodowała, że tylko niektóre egzemplarze były faktycznie karabinem wyborowym. Ale w grach wszystko jest możliwe. Zmiana parametrów do odległości i płaskości krzywej balistycznej, na takie strzelanie " poza zasięgiem" jest możliwe.

Podobnie jest z rpg7. Sztucznie możemy wydłużyć jego zasię w grze. Bo w rzeczywistości byłoby to niemożliwe, nawet przy takim jak na filmiku strzale. Głowica pocisku jest wyposażona w  dwa czasowe bezpieczniki, uruchamiane automatycznie w momencie strzału. Pierwszy, uniemożliwia wybuch bliżej niż 70m, aby przez czułość zapalnika ( nawet liść na krzaku spowoduje zadziałanie ) nie porazić strzelającego. A drugi, to samolikwidator, który po nie trafieniu w cel do 500m, powoduje zniszczenie głowicy, aby nie pozostawić raz, niewybuchów, a dwa, kiedy była to nowość, możliwości skopiowania.

Z prawdziwych karabinów snajperskich, a te bardzo często teraz już w modach się pojawiają, 1000m to żadna odległość. Ale autorzy modów i tak je ograniczają, aby ilość tekstur które muszą być widoczne na taką odległość, nie powodowała problemów z płynnością gry. 

A Gauss, to karabin - jeszcze - ze świata fantazji, więc może wszystko. Zastanawiam się czasem, kiedy będzie można nim strzelać za winkla, albo jak z moździerza. Fantazja autorów modów nie zna granic.

Tak więc obejrzałem filmik jako ciekawostkę "podrasowania" broni. 

  • Dodatnia 4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity