Skocz do zawartości

Zbędne pliki dźwiękowe


Meta

Rekomendowane odpowiedzi

Dodaję dźwięki dla kilku nowych rodzajów NPC (na ten moment mają po prostu przypisane dźwięki wojaków) i mam pytanie odnośnie niektórych folderów. Mam po wypakowaniu z gry takie foldery jak fatique, health, starvation, radiation, hear_something, see_something z charakterystycznym głosem dewelopera zamiast aktorów głosowych. Nigdy tych rzeczy nie słyszałam w grze, wygląda to jak jakieś pozostałości z buildów.

Pytanie brzmi, czy mogę bez problemu te rzeczy wywalić, czy lepiej zastąpić dźwięki ciszą, bądź nic nie tykać i zwyczajnie je przekopiować? Mam wątpliwości, bo nazwy folderów pojawiają się w jakichś skryptach.
I dodatkowo - czy jest może gdzieś spis folderów z dźwiękami, które są pozostałością i gra ich nigdzie nie używa?

Edytowane przez Metastophalius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Metastophalius napisał:

Pytanie brzmi, czy mogę bez problemu te rzeczy wywalić, czy lepiej zastąpić dźwięki ciszą, bądź nic nie tykać i zwyczajnie je przekopiować? Mam wątpliwości, bo nazwy folderów pojawiają się w jakichś skryptach.

Raczej możesz usunąć bez problemu. Lepiej, po prostu wypakuj je z gry i już. Jak coś się zepsuje, wrzucasz z powrotem.

12 godzin temu, Metastophalius napisał:

I dodatkowo - czy jest może gdzieś spis folderów z dźwiękami, które są pozostałością i gra ich nigdzie nie używa?

Tekstury, skrypty, modele itp. Tego jest bardzo wiele. Kwestia czasu i cierpliwości. 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suseł Tak, z SoC wypakowałam ekstraktorem folder sounds, żeby zobaczyć strukturę plików, bo do Poszukiwaczy będę robić foldery z nowymi głosami, dla urozmaicenia i coby łatwiej zidentyfikować dodane frakcje, bo mieli przypisane dźwięki żołnierzy. Czyli np. dla żołnierzy NATO wrzucę dźwięki podebrane z angielskiej wersji Metro. Potem w hil_character_desc.xml przypiszę ścieżki do folderów tam gdzie trzeba.
Wrzuciłam do gamedaty już jednego na próbę i w grze darł się po jankesku, czyli wygląda na to, że działa. Trochę musiałam kombinować, bo w Metro dźwięki są złożone inaczej, odrobina inwencji, szukania w sieci i nawet kilka anegdot do ogniska im skombinowałam 🙂

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.