Skocz do zawartości

Problem z walką w CS [PYTANIE]


@rtem

Rekomendowane odpowiedzi

Grałem w Stalkera od paru ładnych lat, bardzo pokochałem - prawie - całą trylogię. A dlaczego PRAWIE całą? No bo mam problemy z Czystym Niebem, i to takie z kategorii "nie jestem pro strzelec, ale chyba nie powinno być problemów, nie?". Otóż walka w Clear Sky mnie jakoś... dziwi? W sensie w poprzednich stalkerach już z początku, po pograniu parę godzin, mniej więcej już ogarniał cieławiek jak to jeść, ale nie w Clear Sky.

 

Z początku rozbrajał mnie śmieszny zasięg wielu broni, kiedy w SoC, czy CoP można było pistoletem wręcz snajpić, to tutaj działa to tylko na jakieś 30m. Niby logiczne, problem jest taki, że mi totalnie nie idzie z bronią długą - zwyczajnie pistolety są efektywniejsze czy to na wojsko czy na zwykłych bandytów. Ile razy miałem taką sytuację, że ulepszonym na full Chaserem, z amunicją slug, nie mogłem powalić wojskowych, bo ci pruli z automatów AK-76u jakby śpieszyli się, byleby móc już pobiec do kibla. Zwyczajnie nie mam szans na kontratak, bo z każdej strony walą, jeszcze z jaką efektywnością.

 

Takoj więc, zapytać chciałem, czy to wina moich umiejętności, czy to z grą jest coś nie tak? Bo nie staram się być rambo jak przy pierwszym podejściu do CoP'a, staram się podchodzić powoli i zawsze się wychylać, nie stawać na rogu, a za ścianą. Tyle, że właśnie gnojki ledwo wyjdą zza ściany i po sekundzie już napieprzają, jeszcze poruszają się w taki połamany sposób, że nie mogę ich ustrzelić - nie mówiąc o tym, że muszka i szczerbinka Chasera działa mi w taki sposób, a że muszę strzelać "pod cel", a nie "w cel". Serio, amunicja slug, która w pierwszej i trzeciej części była czymś na wzór "argumentu ostatecznego", tutaj ma problem z trafieniem w cel (rozrzut pocisków mnie od zawsze śmieszył, szczegółnie w AKM/AK-76 i to na trybie pestkowania).

 

Jeśli mógłby mi ktoś wytłumaczyć z czym ja mam tutaj problem (w sensie jak rozwiązać te frustrujące sytuacje), byłbym wdzięczny.

Edytowane przez @rtem
Nieco wulgarny temat, bez katastrofy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • @rtem zmienił(a) tytuł na Problem z walką w CS [PYTANIE]

@@rtemGrając w CzN nie odniosłem takiego jak ty wrażenia dotyczącego skuteczności broni. Jej skuteczność zależy nie tylko od parametrów jakie ma przypisane przez autorów gry, ale również od tego, kim grasz. Po to zrobiono poziomy od nowicjusza po weterana. Nowicjusz ma takie opcje, że trudniej go zabić, ale sam musi się sporo nastrzelać, zanim będzie skuteczny. Natomiast u weterana skuteczność jest prawie od jednego strzału, ale sam też pada po jednym trafieniu. Możesz to sobie sprawdzić w pliku actors, gdzie współczynniki dla nich bardzo się różnią. Ale takie same wartości gra czy mody przypisują przeciwnikom. Parametry dla poszczególnych broni i amunicji mógłbyś zmienić w ich plikach, ale to też działa dwustronnie. Jedynie co się opłaca, to modyfikować unikatowe bronie, którymi posługuje się tylko protagonista.

Dałeś porównanie strzelby i AK. Jeśli strzelasz ze strzelby śrutem, to nawet zwykła kamizelka na żołnierzu jest w stanie go zatrzymać. A kałach to broń, której mało kamizelek jest w stanie się oprzeć. Stąd taka jego popularność w realu.

Co dotyczy natomiast punktu celowania, to nie dodawałeś jakichś tekstur celowników? Bo takie modyfikacje często mają błędnie umieszczony znak celownika. A wiele celowników szczerbinkowych jest tak pokazana, jakby robiący tekstury nigdy w życiu nie strzelał z broni o takich celownikach.

Weź też pod uwagę, że grasz przeciwko komputerowi, a nie enpecom. A komputer tylko porównuje położenie protagonisty i przeciwników.

Przecież CzN to teraz już staroć teksturowa. Stąd tyle różnego rodzaju dodatków zmieniających prawie wszystko, a szczególnie wygląd i działanie broni.

I tak też możesz zrobić. Są już CzN z takimi poprawkami, albo sam sobie dodaj taką paczkę broni która usuwa te mankamenty które Ci przeszkadzają.

I jeszcze prośba do Ciebie. Mógłbyś z ksywki usunąć małpę "@" ? Możesz o tym nie wiedzieć, ale @ jest znakiem którym wywołuje się adresata wpisu. Zobacz jak w tym przypadku wygląda Twoja ksywka rozpoczynająca ten wpis. Lub zastąp małpę innym znakiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.