Jump to content

Problem z walką w CS [PYTANIE]


@rtem
 Share

Recommended Posts

Grałem w Stalkera od paru ładnych lat, bardzo pokochałem - prawie - całą trylogię. A dlaczego PRAWIE całą? No bo mam problemy z Czystym Niebem, i to takie z kategorii "nie jestem pro strzelec, ale chyba nie powinno być problemów, nie?". Otóż walka w Clear Sky mnie jakoś... dziwi? W sensie w poprzednich stalkerach już z początku, po pograniu parę godzin, mniej więcej już ogarniał cieławiek jak to jeść, ale nie w Clear Sky.

 

Z początku rozbrajał mnie śmieszny zasięg wielu broni, kiedy w SoC, czy CoP można było pistoletem wręcz snajpić, to tutaj działa to tylko na jakieś 30m. Niby logiczne, problem jest taki, że mi totalnie nie idzie z bronią długą - zwyczajnie pistolety są efektywniejsze czy to na wojsko czy na zwykłych bandytów. Ile razy miałem taką sytuację, że ulepszonym na full Chaserem, z amunicją slug, nie mogłem powalić wojskowych, bo ci pruli z automatów AK-76u jakby śpieszyli się, byleby móc już pobiec do kibla. Zwyczajnie nie mam szans na kontratak, bo z każdej strony walą, jeszcze z jaką efektywnością.

 

Takoj więc, zapytać chciałem, czy to wina moich umiejętności, czy to z grą jest coś nie tak? Bo nie staram się być rambo jak przy pierwszym podejściu do CoP'a, staram się podchodzić powoli i zawsze się wychylać, nie stawać na rogu, a za ścianą. Tyle, że właśnie gnojki ledwo wyjdą zza ściany i po sekundzie już napieprzają, jeszcze poruszają się w taki połamany sposób, że nie mogę ich ustrzelić - nie mówiąc o tym, że muszka i szczerbinka Chasera działa mi w taki sposób, a że muszę strzelać "pod cel", a nie "w cel". Serio, amunicja slug, która w pierwszej i trzeciej części była czymś na wzór "argumentu ostatecznego", tutaj ma problem z trafieniem w cel (rozrzut pocisków mnie od zawsze śmieszył, szczegółnie w AKM/AK-76 i to na trybie pestkowania).

 

Jeśli mógłby mi ktoś wytłumaczyć z czym ja mam tutaj problem (w sensie jak rozwiązać te frustrujące sytuacje), byłbym wdzięczny.

Edited by @rtem
Nieco wulgarny temat, bez katastrofy
Link to comment
Share on other sites

  • @rtem changed the title to Problem z walką w CS [PYTANIE]

@@rtemGrając w CzN nie odniosłem takiego jak ty wrażenia dotyczącego skuteczności broni. Jej skuteczność zależy nie tylko od parametrów jakie ma przypisane przez autorów gry, ale również od tego, kim grasz. Po to zrobiono poziomy od nowicjusza po weterana. Nowicjusz ma takie opcje, że trudniej go zabić, ale sam musi się sporo nastrzelać, zanim będzie skuteczny. Natomiast u weterana skuteczność jest prawie od jednego strzału, ale sam też pada po jednym trafieniu. Możesz to sobie sprawdzić w pliku actors, gdzie współczynniki dla nich bardzo się różnią. Ale takie same wartości gra czy mody przypisują przeciwnikom. Parametry dla poszczególnych broni i amunicji mógłbyś zmienić w ich plikach, ale to też działa dwustronnie. Jedynie co się opłaca, to modyfikować unikatowe bronie, którymi posługuje się tylko protagonista.

Dałeś porównanie strzelby i AK. Jeśli strzelasz ze strzelby śrutem, to nawet zwykła kamizelka na żołnierzu jest w stanie go zatrzymać. A kałach to broń, której mało kamizelek jest w stanie się oprzeć. Stąd taka jego popularność w realu.

Co dotyczy natomiast punktu celowania, to nie dodawałeś jakichś tekstur celowników? Bo takie modyfikacje często mają błędnie umieszczony znak celownika. A wiele celowników szczerbinkowych jest tak pokazana, jakby robiący tekstury nigdy w życiu nie strzelał z broni o takich celownikach.

Weź też pod uwagę, że grasz przeciwko komputerowi, a nie enpecom. A komputer tylko porównuje położenie protagonisty i przeciwników.

Przecież CzN to teraz już staroć teksturowa. Stąd tyle różnego rodzaju dodatków zmieniających prawie wszystko, a szczególnie wygląd i działanie broni.

I tak też możesz zrobić. Są już CzN z takimi poprawkami, albo sam sobie dodaj taką paczkę broni która usuwa te mankamenty które Ci przeszkadzają.

I jeszcze prośba do Ciebie. Mógłbyś z ksywki usunąć małpę "@" ? Możesz o tym nie wiedzieć, ale @ jest znakiem którym wywołuje się adresata wpisu. Zobacz jak w tym przypadku wygląda Twoja ksywka rozpoczynająca ten wpis. Lub zastąp małpę innym znakiem.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity