Jump to content

Nóż Rytualny w zachodniej Prypeci + poszukiwanie duplikatu Striełoka.


kondotier
 Share

Recommended Posts

Na tę lokację teleportami można wejść ze Wsch. Prypeci i z Przedmieścia. Są tu do wykonania dwa zadania najemnika. Jedno na karalucha, a drugie na nóż rytualny.

Tyle tylko, że oba teleporty szybko stają się wyczerpane i wejście do Prypeci z nich niemożliwe. Gdy zadanie na nóż dostaniemy po karaluchu, mamy problem.

Ale znalazłem drogę, dłuuugą i żmudną, ale dającą dostęp. Poszedłem tak.

Z Baru do Lasu Zapomnienia. Stąd na Radar i nie schodząc ze skał na drogę poszedłem do tunelu na bocznej drodze. Tam jest teleport "Do przyszłości". Sądzę ( nie sprawdzałem ) że każdy taki teleport, a jest ich kilka, zaprowadza do egzotycznych, zrujnowanych, zrośniętych pajęczynami podziemi.

ss_fred_08-03-22_20-40-45_(crematory).jpg ss_fred_08-03-22_20-41-11_(crematory).jpg

Widok mapy pokazuje, że są też pod Agropromem lub Agrokatem. Idąc nimi, wybrałem zrujnowane schody w górę i doszedłem do drabinki z teleportem. Ten przerzucił mnie do Sterowni Metrem. Tu przestają działać egzo i latarki, ale to nie problem. Mnie tu pomogły wcześniejsze perypetie z poszukiwaniem duplikatu Striełoka, kiedy też z tych podziemi tu się znalazłem. Kto tego zadania nie robił wcześniej, może go zrobić, o ile ma kombinezon na przebierkę i arty na udźwig. Nie wskakuje się wtedy do szybu przy którym się pojawiliśmy, ale na początku idzie w lewo. Dalej na rozwidleniu w prawo i na mini mapie powinien się pojawić znaczek trupa. Idziemy do niego. Po zabraniu z trupa, tą samą drogą wracamy do szybu i wskakujemy. Tak i jesteśmy na CEA2. Korzystamy ze Skoczka, lub na piechotę idziemy w stronę wejścia do Sterowni Monolitem i tam przechodzimy na CEA1. W zależności od poprzedniej gry, albo mamy tu komitet powitalny, albo ciszę i spokój. Idziemy prosto, aż znajdziemy się za płotem, teraz w lewo drogą.  Gdzieś w połowie tej drogi do teleportu ( tradycyjnie przy moście ) stoi gazik do wykorzystania. Podejście do bramy z prawej strony, zaznacza teleport. Dojazd do teleportu i do zach. Prypeci. Zrzuty pokazują lokalizację plecaka. Ale dojście jest od strony stadionowej.

ss_fred_08-04-22_12-03-41_(l11_pripyat).jpg ss_fred_08-04-22_12-04-59_(l11_pripyat).jpg

Teleport powrotny jest w gastronomie, na lewo od diabelskiego koła.

 

 

  • Dodatnia 2
  • ? 1
Link to comment
Share on other sites

@kondotier Aleś tu namieszał:happy: 

Bezproblemowe wejście do Centralnej Prypeci, znajduje się na Promzonie, po zachodniej stronie lokacji, na drodze, i jest widoczny. Co więcej, nigdy się nie wyczerpuje i co jeszcze lepsze jest ważne, bo po którymś z rzędu przejściu nim znajdujemy w Prypeci Przebijaka, od tak, pod nogami.

A co do jeszcze powyższego wpisu, to też osobiście nikogo bym nie namawiał, by przy wizycie na CEA-1 od razu zaliczać wszystkie teleporty, dopóki nie wyśle nas tam Wędrowiec (kreślarz). Czytając Twoje posty w ogólnej dyskusji widać, że coś Ci nie zaskoczyło. Nie zdziwię się, jeśli przez takie zachłanne działania i niepotrzebne kombinacje. 

Cóż, pogratulować.:t3m: 

  • Dodatnia 1
Link to comment
Share on other sites

@wariat Z tym teleportem w Promzonie to masz rację, ale o nim zapomniałem. Miałem sporę przerwę w grze. Dobrze, że o nim przypomniałeś, będzie to porada dla przyszłych grających.

Tylko jeszcze napisz, w której części się pojawiamy, bo jeśli na dole lokacji, to bariera psioniczna na stadion nie przepuszcza. Trzeba dokładnie wiedzieć, jak iść i w którym miejscu da się przeskoczyć od garażu do hotelu. A przez garaż się nie przejdzie, bo z obu stron zadziała samoczynny teleport do wsch. Prypeci.

Wybierałem więc drogę przez wsch Prypeć, dostając martwy teleport. Poszedłem więc jak po karalucha przez Przedmieście i też dostałem blokadę teleportu. Wybrałem więc tę ostatnią. Pokazuje ona, że nawet tak okrężnie można się wszędzie dostać.

I nigdzie w jej opisie nie ma zalecenia aby ją powtarzać, bo głównym celem wpisu było pokazanie gdzie na stadionie znajduje się ten nóż.

Zadanie na Striełoka trafiło mi się 1. raz na ileś gier i gdybym z całkiem innego powodu nie wszedł do tej części podziemi, to chyba bym też go nie dostał. Chyba nie będzie to dla Ciebie zaskoczeniem, że w tym modzie czasem krok w bok zmienia całkowicie rozgrywkę.

 A ja w tej grze idę sobie luzacko. Brak nowych modów, to odgrzewam kotlet. A przy okazji trafiają mi się dziury w modzie. W swojej kolejności zlikwidowałem najpierw duplikata Kła w Prypeci, a po nim dopiero Szucharda w Podzoniu. Po jego likwidacji na nowo dostałem info o potrzebie likwidacji Kła w Prypeci. Zignorowałem ją, ale mod mi tej pierwszej likwidacji nie zaliczył. Pójdę zobaczyć, czy będę miał kogo likwidować.

W poprzednich grach, też Skoczki pojawiały mi się "pod nogami" bez powodu. W aktualnej jeszcze nie miałem żadnego, choć nie raz byłem w miejscach ich poprzedniego pojawienia się.

  • Dodatnia 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity