Skocz do zawartości

Problemy przy uruchomianiu CoC


Lupo84

Rekomendowane odpowiedzi

@tom3kb Wszystko prawda, ale gra dalej nie działa i nie kwestionuję tu Twojej linii wsparcia. Może to się ostało 'nie ruszone', a tylko sprawdzone, że jest? A sprawdziłem u mnie, akurat mam CoC z "Wielikaja Wajna" - no CoC jest CoC, i normalnie sobie działa, ale bez spolszczenia, rus-wersja. U @ArNie też działa. Drążę dalej, ale bez 'challengu'. Jak tak - to zmykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, qlkin napisał(a):

W sumie temat może kogoś jeszcze zainteresować kiedyś. Tak idąc tą drogą - dlaczego Anomaly się odpala, a CoC nie? - tak patrząc tylko na vc++ i DirectX. Otóż Anomaly to jest 'bardziej' zaawansowane C++'owo i opiera się na 'vc++2015', a może warto sprawdzić jeszcze czy Ci nie brakuje tych 'starych' bibliotek 'vc++2013' na których 'jedzie' CoC. Najlepiej obecne, te konkretne, odinstalować i wstawić takie, i te x32, i te x64. 

link do Visual C++ Redist 2013 x86

Tu zestaw, który jest u mnie, nie pamiętam błędów (0xc000007b)

  Ukryj zawartość

1853112957_VCList.thumb.png.f89a782a5c287e3d6419efc93e69ae1a.png

No i stary DX:

DirectX End-User Runtimes 2010

Ps. nie ma katalogu 'appdata' - bo jeszcze ani razu gra się nie uruchomiła (właściwie - to nie zamknęła).

Zaciekawił mnie Twój załącznik, bo mam same x64. Może jednak ktoś znajdzie rozwiązanie, jeśli powiem, że CoC ANI RAZU nie zadziałał po przejściu na MSI Katana GC66F z RTX 3050. Na dzień dobry miałem Win 10 Home w wersji bez klucza. Zmiana na pełną wersję Win 11 Pro nic nie dała.

I tutaj mała ciekawostka:   Aplikacje sporadycznie mi się zawieszają lub robią exit do windowsa (było tak także przed zmianą systemu). Najczęściej wiesza mi się, często po kilku minutach, Forza Horizon 4, mimo iż ma ustawienia na minimum.

 

P.S. Sterowniki BIOS zostały zaktualizowane.

Dziwne, ale jednej wersji bibliotek nie mogę zainstalować.  Załączam screena z przyczyną i kodem błędu.

error.jpg

Kurde,  sprawdziłem raport i wszystko odnosi się do czegoś związanego bezpośrednio z laptopem. Dołączam screenshota.

dziennik.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raportem nie ma się co niepokoić: chciało, nie da się, cofnęło, zamknęło. Procek nie ma/nie korzysta z architektury ARM64.?

w sumie szybciej znaleźć - niż pisać:

Judging by the error message, it's likely that you don't have an ARM based processor and that's why it's not installing.

All you need to install are the x86 and x64 redistributables

You can easily check your processor architecture by opening Command Prompt, copy/paste the command below and press enter:

echo %PROCESSOR_ARCHITECTURE%

źr. https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/i-cannot-install-c-2022-arm64-redistributable/498f513d-4ac9-4a22-8133-ad3aac3a735f

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, qlkin napisał(a):

Raportem nie ma się co niepokoić: chciało, nie da się, cofnęło, zamknęło. Procek nie ma/nie korzysta z architektury ARM64.?

w sumie szybciej znaleźć - niż pisać:

Judging by the error message, it's likely that you don't have an ARM based processor and that's why it's not installing.

All you need to install are the x86 and x64 redistributables

You can easily check your processor architecture by opening Command Prompt, copy/paste the command below and press enter:

echo %PROCESSOR_ARCHITECTURE%

źr. https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/i-cannot-install-c-2022-arm64-redistributable/498f513d-4ac9-4a22-8133-ad3aac3a735f

Biblioteki są. Oba typy. A poza tym, procesor przejechałem narzędziem diagnostycznym od Intela - wszystko w 100% ok. Typ procesora sprawdzony.

Postanowiłem oddać lapka do serwisu MSI, by się mu uważnie przyjżeli, skoro od początku były problemy. Przedtem nie były takie frustrujące.

 

Zamknijcie już temat. Nie widzę potrzeby dalszego drążenia.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.