Skocz do zawartości

OP-2.1


OldMan

Rekomendowane odpowiedzi

@Ignachinio Nie wiem co jest nie tak. Jak dobrze pamiętam, powinieneś mieć u niego dialog "A co latarka taka droga?" Jak tego nie masz to trochę lipa...

A zaszedłeś do niego normalnym wyjściem z x18?

Jak nie masz tego dialogu to może spróbuj wczytać zapis z Zatonu i przejść to jeszcze raz. Naznaczony nie bez powodu zwraca się do Borowa w tej sprawie bo

1) z x18 do niego jest najbliżej

2) tak napisany jest skrypt.

Jak nie kupisz latarki u Borowa to nawet jak kupisz ja u innego handlarza to i tak nie będzie działać. Skrypt musi zaskoczyć, tak więc ja proponuje powtórzyć to wszystko od zapisu z Zatonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ignachinio Szczerze mówiąc to nie wiem. Ja na tym etapie gry miałem już teleport do Doliny mroku i zaraz po otrzymaniu sms od Borowa do Doliny się teleportowałem nie zabijając nic w x18. Trudno mi cokolwiek doradzić.

Ale spróbuj się cofnąć w zapisach i zrobić to jeszcze raz. Być może za pierwszym razem coś nie zaskoczyło jak powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ignachinio Mi się wydaje że trzeba "normalnie" wyjść z x18 do Doliny i od razu do Borowa.

Chociaż tak jak pisałem wyżej ręczny teleport do Doliny też w niczym nie przeszkadzał.

Cofnij się w zapisach, przejdż normalnie do Doliny i do Borowa i zobacz czy zadziała. Daj znać czy się udało.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150 czekanów chodzi ci o amunicje?

No ze zwłok zbieraj albo za zadania się ją dostaje.

 

Panowie schowek Tubylca ktoś coś?

No i te schowki Striełoka na dziczy i DM :P Pomożecie?

A i najważniejsze mapy alpinisty są tylko na normalnych lokacjach czy Place Budowy też zwiedzać trzeba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@suchyyy1 Nie ma za co, jak coś wiem to chętnie podpowiem:happy:

@Ignachinio Na filmie od @suchyyy1 są prawidłowe lokacje schowków Strieloka zarówno na Dziczy jak i w Dolinie. ten na Dziczy ma 2 miejsca spawnu, albo w tych rurach przy budowie albo w tej drugiej koło tego małego budynku. Film jest z wersji 2.0 ale lokalizacje jego schowków pozostały bez zmian, ten w Dolinie pozostaje bez zmian. Musisz dokładniej poszukać.

No i o jaki schowek Tubylca Ci chodzi? Na jakiej lokacji?

2 godziny temu, suchyyy1 napisał:

A ktoś wie skąd dostanę 150 czekanów i to dziwne zamówienie naukowców na arty u Sidora o jakie chodzi?????

No wybacz ale tu niestety nie pomogę. Od dawna już nie gram w tego moda i takich drobnostek już po prostu nie pamiętam. Ewentualnie spawnerem możesz sobie pomóc przy takich cykllicznych zadankach na ammo, broń czy kombinezony.

2 godziny temu, Ignachinio napisał:

A i najważniejsze mapy alpinisty są tylko na normalnych lokacjach czy Place Budowy też zwiedzać trzeba?

Nie, mapy Alpinisty są na lokacjach znanych ze starego Op 2.0. Na nowych lokacjach które dodaje wersja 2.1 nie ma co ich szukać, bo ich tam po prostu nie ma.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@suchyyy1

Ammo - czekan najprościej uzbierac na trupkach , ewentualnie u Sacharowa za arty uzyskac brakujące ilości 

Zamówienie od Sidora  na arty dla naukowców ( jeżeli o to chodzi ) wygląda następująco:

 -Капля 2 шт
- слезы электры 2 шт
- слезы огня 1 шт
- слезы Химеры 1 шт
- Душа 2 шт
- Капли Души 2 шт
- Огненная Душа 1 шт
- Кристальная Душа 1 шт
- Кристальная Душа Бенгала 1шт
- Пленка 2 шт
- Шкура 2шт
- Чешуя 1 шт
- Панцирь 1 шт
- Скальп контролера 1 шт
- Пустышка 2 шт
- Огненная пустышка 2 шт
- Яркая пустышка 1 шт
- Лунная пустышка 1 шт
- Пудинг 1 шт
- Колобок 2 шт
- Стальной Колобок 2 шт
- Титановый Колобок 1 шт
- Алмазный Колобок 1 шт
- Младший Брат Гиганта 1 шт
- Морской Еж 2 шт
- Дикобраз 2 шт
- Электрический Дикобраз 1 шт
- Сопливый Дикобраз 1 шт
- Каменный Дикобраз 1 шт
- Мамины Бусы 2 шт
- Бабкины бусы 2 шт
- Бусы Прабабки 1 шт
- Бусы Бабки Бюрера 1 шт

... nic tylko zbierać , lub artmodyfikować :033:

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ignachinio- schowki Tubylca na CEA-1

A co do polskiego tłumaczenia któś poszedł  na skróty i nie wstawił jakie artefakty dla naukowców są potrzebne a przerzucić się na rus wszystkie są wypisane szczegółowo. No i translator nie radzi sobie z artefaktami:021:

Edytowane przez suchyyy1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynają się małe problemy u mnie. 

W Dolinie Mroku mamy zadanie na uratowanie jeńców powinności. Można ich wykupić, ale nie mam tylu pieniędzy. Ponadto Kudłaty Siergiej ( powinnościowiec, który siedzi w celi ) nagle zginął. 
Po tym wydarzeniu dostałem wiadomość, że zadanie z jeńcami pozytywnie zostało zakończone, a tymczasem nie zrobiłem nic w sprawie ich uwolnienia. Znając OP2.1 to pewnie Sergiej zlecał jakieś zadania. Albo był częścią innych. 

I drugie pytanie. Jak użyć zestawów naprawczych ? U mnie się nie da. Klikam i nic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael- w kwestii DM i kasy - niestety musisz mieć 40k Rubli  przed wejściem  do DM i interakcją z Borowem . W pzreciwnym wypadku w przyszłości będziesz musiał wydac 250 k Rubli.

Nie pamiętam czy obydwaj Duty daja questy. Daje na pewno oprócz zadan na PDA i coś jeszcze  - zestaw questów "muzycznych" jeden z nich - co w finale skutkuje unikalną bronią i jakimś "achievementem"

A  w kwestii "naprawczej" - w czystej wersji dla kufajmanów ( czytaj nie zmodowanej inaczej) naprawa czegokolwiek nie żadnego sensu . W tym przypadku niezbedna jest "łatka" usprawniająca - o ile pamiętam dostepna dla wszystkich wersii patchy.

Edytowane przez boberm
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@boberm, @wariat Dziękuję panowie. Nie mam nawet połowy wymaganej sumy, a więc wracam się w zapisach i spróbuję jakoś uciułać. Ameryki nie odkryłem, ale twórcy tego moda jakby na siłę chcieli zrobić wszystko, żeby gracz musiał przechodzić tego moda pół roku. Przecież to naprawdę sporo kasy jak na początek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wariat
Czysta wersja + te patche, które są wymagane. Nie wrzucałem tego usprawnienia od @Junx'a. 
Pomyślałem, że zagram bez żadnych ułatwień + poziom trudności " realizm " efektem czego zginąłem już 134 razy:

Spoiler

20200329205240_1.jpg

Aż sam jestem ciekaw w którym momencie mod mnie pokona. 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@boberm, @wariat
To dopiero początek. Jeżeli chociażby przejdę połowę, tego moda to zakładam, że zgonów będzie z 1000. 

A jak u was było na początku z Zapomnianym Lasem ? W którym momencie tam poszliście ? Kasę zebrałem dla Dzika, ale może najpierw odwiedzę las i porobię tam zadania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Agrael napisał:



A jak u was było na początku z Zapomnianym Lasem ? W którym momencie tam poszliście ? Kasę zebrałem dla Dzika, ale może najpierw odwiedzę las i porobię tam zadania. 

Jak masz rozsadny pancerz, zapas apteczek  i duuużo ammo - czemu nie. Kazdy z nas ma swoje przyzwyzcajenia i odruchy związane z OPkiem . Ja - jak pamietam - poszedłem do ZL po zawitaniu do Baru .....No , lekko nie było:020:

Edytowane przez boberm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.