Skocz do zawartości

Coś się kończy , coś zaczyna.....


Rekomendowane odpowiedzi

Boeing  MQ 28 . Albo inaczej - Loyal Wingman.

2.jpg.d103138ae5ade90c58042e414853d45f.jpg

Evcr15RWYAIY7N6.thumb.jpg.a52e3141e9c6d22fee029736efdad137.jpg

 2020 - prototyp

 2022 marzec - pierwsze loty

 2022 listopad - loty w kooperacji

 2026  - przewidywane zakończenie testów i uruchomienie produkcji. 

operacyjnie - maszynami steruje SI 4Gen . Człowiek/pilot jest elementem decyzyjno-kontrolnym . Pojazd ma zasięg 2300 mil morskich, czyli około 4100 kilometrów.  

Jak na razie - człowiek /pilot jeszcze jest niezbędny . Pytanie - jak długo? 

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hmmmmm ... w zwiazku z ciekawym artykułem powiązanym z powyzszym tematem.

https://www.aerosociety.com/news/highlights-from-the-raes-future-combat-air-space-capabilities-summit/

Dla zainteresowanych - wrzucic w transaltor . Wiele ciekawych tez i spostrzeżeń.

A tak naprawdę - najciekawszy jest fragment o procesie szkolenia AI w kontekście "etyki" .

Tak na szybko>> to co najciekawsze i ciut creepy jest w rozdziale :AI - is  SKYNET here already!!

"...SI szkolona do zwalczania OPL uznała człowieka w pętli decyzyjnej za przeszkodę w swojej misji. Efektem było dążenie do jego "zabicia". Gdy zmieniono system punktacji , SI nie chcąc tracić punktów niszczyła komunikację, aby człowiek nie mógł ingerować w jej działanie....."

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to tam nie wiem ale trąca mi to "Arnoldem" :);) 

Podczas szczytu Future Combat Air & Space Capabilities, jaki miał miejsce w Londynie w maju 2023 roku, jeden z pułkowników Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych (USAF - United States Air Force) miał przedstawić zawodność sztucznej inteligencji. Było to w symulacji, w której dron AI (wyposażony w sztuczną inteligencję - artificial intelligence) "zbuntował się" i zaatakował swojego operatora, ponieważ ten ingerował w misję sztucznej inteligencji polegającą na niszczeniu pocisków ziemia-powietrze.

https://spidersweb.pl/2023/06/dron-si-chcial-zabic-operatora.html

https://cyberdefence24.pl/armia-i-sluzby/atak-drona-ai-uderzyla-w-swojego-operatora

Spoiler

?t=crop:1126:698:nowe:67:0,resize:fill:6

Nawet dla niej prawa Asimova (wszystkie 4) to pusty frazes.

Von Frankensteina (tego z Saksoni) też zabił jego twór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.