Skocz do zawartości

Poszukiwacze na silniku OGSR - Dyskusja


Rekomendowane odpowiedzi

No i kolejna cześć trylogii rozpoczęta. Z części głównej moda usunąłem dwa pliki które dawały Apokalipsę i wstawiłem plik dla Poszukiwaczy. Mod ruszył bezproblemowo.

                        Ekran startowy.                                                                           Pierwsze wyposażenie protagonisty

ss_fred_05-03-23_14-09-16_(mainmenu).jpg  ss_fred_05-02-23_11-49-20_(l11_pripyat).jpg 

Na początek mamy powitanie od autora moda Zaurusa. Tłumaczenie: Stalkerze! Witam cię w modzie STALKER Poszukiwacze Dies Irae. Udanych łowów! I zapamiętaj: nieuważny stalker - martwy stalker.   Sporo pograłem i z CEA dotarłem w ciężkich bojach aż na Kordon.

ss_fred_05-02-23_11-59-01_(l11_pripyat).jpg      ss_fred_05-03-23_17-07-28_(l01_escape).jpg

I już widzę, że o tej części nie będę mógł napisać tak pozytywnie jak o Apokalipsie. Nie dość, że to mocny hardkor, to nie ma już takiej stabilności i dopracowanie. Ilość bezlogowych wylotów, nawet przy próbie zapisu jest już większa niż w całej poprzedniej części. Ponadto mod ma problem z "pamięcią" w zapisach. Wczytanie zapisu np. po walce, skutkuje ponownym spawnem enpeców których wybiliśmy.

Wiele pułapek niespodzianek, jak śmigłowce po kilka naraz, całe szczęście zbijalne nawet z Abakana. I BTRy automatyczne, rozmieszczone czasami wbrew logice, do zniszczenia tylko z RPG.

ss_fred_05-03-23_18-46-20_(l01_escape).jpg   ss_fred_05-03-23_19-14-07_(l01_escape).jpg

 Tyle pierwszych wrażeń.

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PODBICIE TEMATU.

Poprzednio mod zagonił mnie na Kordon, tylko po to aby od razu gnać do Prypeci i z niej znów hardkorem na Kordon. Zwałów trupów pokazywał nie będę, za to kilka urokliwych zrzutów pogodowych:

ss_fred_05-04-23_12-02-17_(l01_escape).jpg

Spoiler

ss_fred_05-04-23_12-05-31_(l04_darkvalley).jpg

ss_fred_05-04-23_14-26-05_(l07_military).jpg

ss_fred_05-04-23_18-34-00_(l03_agroprom).jpg

 

ss_fred_05-04-23_12-29-26_(l05_bar).jpg

I znowu będę biegał przez ileś lokacji, aby zrobić pierdółkowe zadania, mające mimo wszystko wpływ na fabułę.

Dopadło mnie jednak pewne skojarzenie. Choć mod podstawowy wyszedł wiele lat temu, to polityczne poglądy zawarte w fabule pasują jak ulał do tego co dzieje się dzisiaj w Ukrainie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ta część trylogii ukończona. Mod to ostra strzelanka, momentami hardkorowa w czasie której scenariusz przegania protagonistę z jednego końca mapy na drugi. Są  momenty dłużyzny, gdy przemierzamy puste lokacje. Zrzutów ma mało, bo w większości to zwały trupów. Wstawiam tyko jeden, z CEA2, gdzie zaglądamy do bunkra Sidorowicza.

ss_fred_05-08-23_19-11-38_(l12_stancia_2).jpg

Ilość bezlogowych wylotów większa niż w Apokalipsie, bo mamy tę więcej śmigłowców do zestrzelenia. A takie wyloty trafiają się najczęściej, gdy chcemy zrobić zapis zaraz po zestrzeleniu. Trzeba odbiec spory kawałek.

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.