Skocz do zawartości

Zmiana FOV w OP 2.2


Dr_Sztychowka

Rekomendowane odpowiedzi

image.thumb.jpeg.ec24284333a6f44241b49062a7ad044f.jpeg

Witam.

Jako że nie widziałem wcześniej żadnego moda który skupiałby się na zmianie fov w aktualnej wersji OP czyli 2.2, postanowiłem sam coś zadziałać.

 

Zmiany w FOV są dokonywane w pliku xrGame.dll do którego trzeba mieć program umożliwiający edytowanie plików z kodowaniem heksadecymalnym. Z góry podzielę się swoim plikiem xrGame.dll (xrgame) w którym jest już ustawione FOV 90 lecz dla dociekliwych również podzielę się swoim sposobem na zmianę na dowolny fov.xrGamePATCH.dll - plik do gry z patchem/łatką

xrGame.dll - plik bez patcha(na którym grałem przez ostatni rok i nie wiedziałem że nie mam patcha i przez to miałem crashe i w efekcie misje które nie mogłem ukończyć. Polecam wgrać patcha)

Ja używam darmowego programu HxD Portable. Robimy kopię zapasową xrGame.dll i otwieramy swój oryginalny plik xrGame.dll. Nie zmieniamy kodowania offsetu tylko jedziemy na offset(h). Zjeżdżamy do linijki 00D14A40. Jest tam taka linijka(spoiler).

Spoiler

image.thumb.png.f4e1b469d914f089001055d4a9171d1e.png

Ja już mam zmienione tam na ľB czyli odpowiednik fov 90(za 90 odpowiada literka ľ; B nie wiem od czego jest i nas nie interesuje) Jeżeli chcemy zmienić sobie na inny fov na przykład 60 to musimy sobie to obliczyć z liczb decymalnych(dziesiętnych) na heksadecymalne(szesnastkowe). Jest dla tego poświęcona Strona w której wpiszemy sobie to wyżej wymienione 60 jako 160 oraz otrzymujemy dane które mamy wpisać do komórki.

image.png

W Taki sposób, zamieniamy na wymarzoną, wyliczoną ze stronki wartość FOV. Zamieniamy literkę przed (lub w offsecie 02, tam gdzie ja mam A0) B na tą która nam wyszła z obliczeń.

Spoiler

image.thumb.png.5bd07f96a956f6f87e242ba1d6075e7e.png

 

 

!!!UWAGA!!! Poniższy spoiler odnosi się do zmiany fov bez patcha.

Spoiler

zjeżdżamy do linijki 00D0F240. Mamy tam taką linijkę(spoiler)

Spoiler

image.thumb.png.d1548fd251ab8ff0650416784e43a1b5.png

Ja już mam zmienione tam na ľB czyli odpowiednik fov 90(za 90 odpowiada literka ľ; B nie wiem od czego jest i nas nie interesuje) Jeżeli chcemy zmienić sobie na inny fov na przykład 60 to musimy sobie to obliczyć z liczb decymalnych(dziesiętnych) na heksadecymalne(szesnastkowe). Jest dla tego poświęcona Strona w której wpiszemy sobie to wyżej wymienione 60 jako 160 oraz otrzymujemy dane które mamy wpisać do komórki.

 image.png

Spoiler

W Taki sposób, zamieniamy na wymarzoną, wyliczoną ze stronki wartość FOV. Zamieniamy literkę przedna tą która nam wyszła z obliczeń.

image.png.65555395a888e738db7920435854dc3f.png

 

Edytowane przez Dr_Sztychowka
aktualizacja3
  • Dodatnia 2
  • Ważne 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.