Jump to content

mirzal

Weteran
 • Content Count

  89
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

8 Neutralny

About mirzal

 • Rank
  Kot

Profile Information

 • Ruble
  123

Recent Profile Visitors

1087 profile views
 1. mirzal

  Porady graczy

  Popieram i czekam z niecierpliwością
 2. Dzięki za szybką odpowiedź. W międzyczasie udało mi się niechcący/przypadkiem wrócić przez Mózgozwęglacz-2 do Bunkra Świadomości-Z i ale niestety bez wszystkich 6 dokumentów. Czy da się stamtąd wyjść czy też trzeba odpalić sejwa ? Kod 4321 nie otwiera wiadomych drzwi.
 3. Po kilku tygodniach przerwy wznowiłem grę i mam kilka pytań: 1\ jak ożywić Ducha i Lukę - zataszczyłem ciało na Wysypisko, mam potrzebne artefakty i niebieska apteczkę Monolitowca; włożyłem ją do ciała wraz z odpowiednim artem ale żaden nie ożył 2\ gdzie znajdę narzędzia dla Rusznikarza z Agropromu ? Jedne znalazłem na Dziczy a reszta ? 3\ aby wykonać zadanie na odnalezienie (?) Rysownika trzeba chyba coś wyłączyć na Generatorach - jak tam dojść ? 4\ po wejściu na Radar dostaje jakieś zadanie na doprowadzenie jakiegoś naukowca do laboratorium ale on stoi, nie idzie za mną - co robić ? aha - kondotiera proszę o cierpliwość i wyrozumiałość
 4. Spoko - nie zmierzam powtarzać czyjejś gry, skąd takie wnioski ? Ukończyłem Artefakty Śmierci dzięki temu, że właśnie w miarę możności trzymałem sie wskazówek a nie biegałem chaotycznie po zonie.
 5. Poradzę sobie tylko myślałem, że trzeba się trzymać ścieżki przedstawionej w poradniku Cichego. Próbowałem przeczekać emisję na Agro ale się nie da bo ona następuje po wejściu na Jantar; co gorsza po powrocie na Agro najbliższe schronienie przed emisją zaznaczone jest w Rudym Lesie więc chyba nie wejdę na Jantar (bliźniaka i tak tam nie ma) albo jak wejdę pójdę na Dzicz, co już testowałem z pozytywnym skutkiem. Pozostaje obawa czy odstępstwo od ścieżki podanej przez Cichego cyt."Musimy się dostać do równoległego świata. Wychodzimy na Jantar i ponownie wchodzimy na Agroprom. Teraz jesteśmy w realności Cienia Czarnobyla. W schowku Strzelca znajdujemy teleport - wchodzimy w niego. W kolejnej realności odnajdujemy następny artefakt przewodnik." nie zaburzy poprawnej sekwencji zdarzeń.
 6. No i kolejny problem techniczny - po przeprowadzeniu bliźniaka Brody na Jantar zaczyna sie emisja (czy tak wszyscy mają ?) Wracam na Agro i tu problem - wywala mnie do pulpitu bez żadnego buga itp. Ot po prostu koniec gry. Przypuszczam, że to coś z pamięcią - zwiększyłem udźwig do kilkuset kg i mam sporo w plecaku drobiazgów, a poza tym po powrocie na Agro zmienia się grafika bo podobno wchodzimy do alternatywnego świata (równoległej rzeczywistości). Tylko raz czy dwa udało mi się załadować lokację bez wyrzutu na pulpit. Co robić ?
 7. mirzal

  Video Poradnik

  Proszę o aktualizacje linka lub zamieszczenie filmiku na forum (jeśli to możliwe).
 8. Może ktoś miał problem już na pierwszej lokacji z klawiaturą do drzwi wyjściowych - podchodzę i jest nieaktywna, nie wyświetla się więc nie mogę wbić kodu. A może aktywizuje się dopiero po wybiciu wszystkich snorków lub zrobieniu czegoś jeszcze ? Problem rozwiązany - trzeba ustawić się pod odpowiednim kątem do klawiatury i zadziała.
 9. Tak przy okazji - mody z serii Stalker REBORN są u nas wstawione dwa: RebornFF i Duplikaty 7.63, a gdzie jest trzeci i co jest trzecią częścią tej trylogii ? Odnośnie Duplikaty 7.63 to wstawiona u nas wersja repack jest spolszczona czy też to spolszczenie jest do wersji instalacyjnej ?
 10. Wszystkim dziękuję za pomoc - ukończyłem moda Proszę o info co jest następne w trylogii.
 11. Zakończyłem rozmowę z Zerowym ale on uciekł jak usłyszał nadlatujący śmigłowiec. Nie dało sie za nim biec bo zabrakło tekstur - wpadłem w przepaść. Mogłem ewentualnie wrócić do Limańska teleportem - wylądowałem gdzieś nad rzeką, w zasypanym kanale obok schowka. Czy to zgodne z fabułą gry i czy teraz powinienem znów iść na CEA ?
 12. Nie wiem czy da się ukończyć moda bo mimo, że nie zabiłem wszystkich czystoniebowców to Giga dalej ze mną rozmawia (tylko ciągle o tym samym zadaniu) a Pilot doprowadził mnie do teleportu na budowie i mogę wejść do podziemi. Monolitowcy - ci na budowie, którzy strzelali do Pilota pagibli z własnej winy, a tamci co są z Gigą nie wadzą mi więc żyją. A zatem - Monolitowcy do mnie nie strzelają a Giga dał mi już wcześniej drugi art śmierci więc chyba jego rola się skończyła. Intryguje mnie tylko co z tym z drugim zadaniem/drugą częścią zadania od Gigi na przyniesienie czegoś z piwnicy jednego z domów w Limańsku - na drzwiach jest jakiś napis o filmie. W najgorszym wypadku przy wyjściu z podziemi będę widział na drabince plecy/tyłek Zerowego.
 13. Kontakt z Pilotem tj. wymiana po jednym zdaniu - miałem też z zewnątrz Gastronomu więc myślałem, ze on stoi gdzieś w pobliżu a nie na I piętrze tego budynku. Dobrze że opisałeś drogę dojścia do Pilota bo szczerze mówiąc nie wpadłbym na to, że tam jest jakieś pięterko, na które można wejść. Druga kwestia to pytanie - czy koniecznie muszę rozwalać część monolitowców ? Czy tego wymaga fabuła aby pójść do przodu ? I jeszcze jedna ciekawostka. Piszesz; a mi za pierwszym podejściem przeżył Baszta i miałem wezwanie do powrotu, a za drugim załadunkiem sejwa ocalał Handlarz i nawet sprzedałem mu fure stafu. Czy to będzie miało jakieś konsekwencji w przyszłości na przebieg fabuły ?
 14. Też zacząłem grę jako bez-frakcyjny czyli Najemnik, wstąpiłem do Stalkerów aby zdobyć PDA Gryka w wiadomy sposób, a po uratowaniu St.ReLocka zanów stałem się "Najomnikiem" więc chyba druga opcja będzie odpowiednia. o którym teleporcie piszesz ?
 15. Z teleportem do Limańska sprawa jest jasna - chyba jest tylko jeden ten z MW, który przenosi na przedmieścia i można eksplorować miasto. Jakie są zadania w Limańsku - przyniosłem już proto OZON-owi giwere Gaussa, z pilotem nie mogę nawiązać kontaktu, nie wiem czy już mnie przyjmą do Monolitu. Co teraz tam robić tzn. kto ma dać zadania ?
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Discord
Comunity