Jump to content

Recommended Posts

dark_signal-cover_by_meta.png
 
Platforma: Anomaly 1.5.2
Data premiery: 22.07.20222 r.
Autor: woopersnaper
Autor spolszczenia: @Szczepan9205
 
 
OPIS:

Spoiler

Dark Signal to modpack bazujący na Anomaly - wprowadza zmiany w dźwięku, grafice i rozgrywce skupiając się na ulepszeniu poszczególnych systemów tak, aby nadać im większy sens, ale jednocześnie nie kładąc nacisku na zwiększenie poziomu trudności.


Cechy moda:

  • Poprawiono niemal wszystkie dźwięki w grze. 
  • Wprowadzono wiele zmian w balansie i rozgrywce łącząc wybrane dodatki. Promieniowanie stało się bardziej zabójcze, w Zonie jest więcej anomalii i mutantów. Zauważalne są też różnice w sile frakcji i poszczególnych grup.
  • Całkowicie przebudowano system odradzania się mutantów, pozwalający im polować, powiększać swoje stada i atakować obozowiska stalkerów w miarę upływu czasu. Nowy, dynamiczny system mutantów działa również w nocy - został opracowany od podstaw w celu zapewnienia stabilności.
  • Usprawniona została konfiguracja dla połączonej rozgrywki trybów Warfare + Fabularny, która według założeń ma zachęcić do eksploracji, craftingu, podejmowania ryzyka i gromadzenia przedmiotów bez ograniczania opcji gracza. Dark Signal może być tak wciągający, chaotyczny lub trudny, jak tylko zapragnie tego gracz!

GALERIA:

Spoiler

AnomalyDX11AVX_2022-07-23_17-30-.1.png  AnomalyDX11AVX_2022-07-16_02-16-.png

AnomalyDX11AVX_2022-07-20_20-57-.png  AnomalyDX11AVX_2022-07-21_23-29-.png


Gameplay:

INSTALACJA:

Spoiler

Instrukcja instalacji modpacka:

1. Instalujemy czystą, NIEZMODOWANA kopia Anomaly 1.5.1 + łatka 1.5.2, którą można pobrać z Moddb (linki na forum w odpowiednim dziale).
Po zainstalowaniu Anomaly uruchom ją, rozpocznij nową grę i graj przez kilka minut. Następnie zapisz i wczytaj grę. Upewnij się, że wszystko działa zgodnie z oczekiwaniami z niezmodowaną wersją - po zakończeniu przejdź do następnego kroku. 


2. Najnowszy Visual C++ redistributable. Można go pobrać stąd klikając na przycisk Download.


3. Wypakuj wszystko z pobranego archiwum z modem do folderu tymczasowego gdzieś na komputerze. Na razie miejsce nie ma znaczenia. Następnie skopiuj wszystko z folderu "1. Install into your main Anomaly Folder" do folderu głównego, w którym zainstalowałeś Anomaly, w następujący sposób:

Spoiler

install2.webp

Do folderu:

install3.webp

Kliknij tak, aby nadpisać wszystko. Pamiętaj, że NIE MOŻESZ użyć tej instancji Anomaly dla innych modów/modpacków.

Ta instancja Anomaly musi być czysta i używana tylko dla Dark Signal. Następnie utwórz nowy folder na swoim komputerze o nazwie np. Dark Signal RC 2.2. NIE MOŻE on znajdować się w folderze Program Files, na pulpicie, w folderze Użytkownicy lub w katalogu głównym dysku. Dobrze gdyby było to coś w stylu np. C://Modding/DarkSignal... choć najlepiej instalować na innych partycjach niż systemowa. Następnie przeciągnij wszystko z folderu "2. Modpack files" czyli:

Spoiler

install4.webp

Do folderu, który przed chwilą utworzyłeś dla Dark Signal.


4. Teraz, wewnątrz tego folderu, kliknij ModOrganizer.exe. Po uruchomieniu się MO może pojawić się takie okno, jeśli korzystałeś już wcześniej z MO (jeśli się nie pojawi to klikasz File->Manage Instances/Plik->Zarządzaj instancjami):

Spoiler

install5.webp

W takim wypadku kliknij Create new instance, a jeśli nie korzystałeś wcześniej z MO pomijasz ten krok i przechodzisz do kroku nr. 5.


5. Jeśli wcześniej nie korzystałeś z MO to od razu po uruchomieniu zobaczysz takie okienko:

Spoiler

install6.webp

Kliknij przycisk Next/Dalej, a następnie w kolejnym oknie kliknij przycisk Create Portable Instance/Stwórz przenośną instancję.

Spoiler

installl7.webp

W następnym oknie przewiń listę do dołu i kliknij przycisk Browse/Przeglądaj:

Spoiler

=install8.webp

Znajdź folder, w którym zainstalowałeś czyste Anomaly i wybierz go. Następnie kliknij przycisk Next/Dalej, a następnie Finish/Zakończ. Po tym z powrotem ujrzysz główne okno MO:

Spoiler

install78.webp

Następnie korzystając z rozwijanej listy u góry:

Spoiler

install5466.webp

6. Nadszedł czas, aby wybrać profil:

Profil podstawowy (Dark Signal - Base) zawiera tylko grafikę i dodatki QoL oraz bardzo ważne dodatki dla działania Dark Signal. Użyj tej wersji, jeśli chcesz czegoś bliższego zwykłej Anomaly
Przeprojektowany profil (Dark Signal - Overhauled) to zalecany wybór, zmieniający większość aspektów gry dzięki wyborowi najlepszych dodatków związanych z balansem gry, dopracowanych i zbalansowanych dzięki dodatkom od autorów modpacka.

Należy pamiętać, że są to po prostu ustawienia wstępne - można dowolnie zmieniać profile, jeśli się chce. Specyfika pracy z Mod Organizer nie zostanie tutaj omówiona, w tym celu polecam poszukać przewodnika, jeśli potrzebujesz pomocy. Po dokonaniu wyboru możesz uruchomić grę klikając na przycisk Run/Uruchom.


7. Dobra robota, najtrudniejsze za Tobą!! Aby uruchomić Dark Signal, trzeba uruchomić grę poprzez Mod Organizer.

Jeśli masz słabszy komputer, rozważ wyłączenie niektórych modów tekstur w separatorze efektów wizualnych. Wyłączenie dodatków Dark Signal Environments, Dark Signal Skies i Summer To Autumn powinno przywrócić wizualnie waniliową anomalię. Jeśli chcesz zainstalować klasyczne tekstury, możesz to zrobić.


8. Po kliknięciu Run/Uruchom, otworzy się okienko Anomaly Launcher, zaznacz w nim opcję "Delete shader chache" oraz "Reset graphic settings". Wybierz preferowany przez siebie renderer (od DX8 do DX11 AVX) i kliknij Play S.T.A.L.K.E.R. Anomaly. W menu głównym skonfiguruj opcje jak zwykle. W ustawieniach grafiki Używaj TYLKO SSDO w opcjach SSAO - działa ona najlepiej i wygląda najlepiej. Jeśli ikony wyglądają dziwnie po wejściu do gry, upewnij się, że opcja "Szczegółowość tekstur" jest ustawiona na maksimum.

Dodatkowo, zmiana odcienia jest dostarczana z shaderem antyaliasingowym CMAA, który wydaje się być bardziej przyjazny dla wydajności niż zwykły shader antyaliasingowy w grze. Zaleca się pozostawienie go włączonego i połączenie go tylko z shaderem SMAA w grze. Jedynym znanym efektem ubocznym tego jest to, że zrzuty ekranu wykonane przez grę dla zapisanych gier będą wyglądać na uszkodzone. Później jednak można łatwo otworzyć menu zmiany odcienia za pomocą klawisza Home, wyłączyć shader CMAA i użyć antyaliasingu gry.


9. Długość instrukcji może być irytująca, ale jest tego warta i konieczna!
Wróć do menu głównego (lub zrób to w grze - nie ma to znaczenia!) i otwórz konsolę za pomocą klawisza ` i wpisz jedną z poniższych opcji, traktując je jako ustawienia wstępne dostosowane do różnych monitorów i sprzętu, których możesz użyć jako podstawy do modyfikacji:

cfg_load repacksettings1.ltx - domyślne dla repacku oraz zalecane przez autora

cfg_load repacksettings2.ltx - jeśli twój komputer ma problemy z shaderami (tj. gra jest zbyt ciemna), użyj tego.

I gotowe!


10. Rozpoczynając nową grę, ZAWSZE wybieraj jednocześnie Tryb fabularny i tryb Warfare. Jest to zamierzony sposób gry w Dark Signal. Nie martw się - gra została zbalansowana w taki sposób, aby zarówno tryb Warfare, jak i klimatyczna rozgrywka fabularna były zabawne, nieprzewidywalne i ekscytujące.


Instrukcja instalacji spolszczenia

Spoiler

1. Pobieramy archiwum ze spolszczeniem.


2. Rozpakowujemy archiwum ze spolszczeniem.


3. Zawartość archiwum czyli folder mods wrzucamy do głównego katalogu z Dark Signal.


4. Kiedy już folder mods ze spolszczenia się przekopiuje do folderu z Dark Signal, otwieramy Mod Organizer, znajdujemy na liście dodatków pozycję Polish translation - Szczepan9025, i aktywujemy spolszczenie zaznaczając tą pozycję na liście dodatków. 


5. Gotowe! Można odpalaić Dark Signal klikając przycisk Play/Uruchom w Mod Organizerze i powinien uruchomić się po polsku. 

Chciałbym tylko zaznaczyć, że to spolszczenie podobnie jak te do Gamma, Anomaly Custom czy Anomaly Anthology jest w wersji BETA i mogą się zdarzyć jakieś braki w tekście lub nieprzetłumaczony tekst, który wyświetli się po angielsku. W razie napotkania czegoś takiego prosiłbym o zrzuty ekranu.

Ten modpack nie jest już rozwijany od 2 lat, więc jeśli będzie jakiś feedback w postaci zrzutów ekranu z błędami to szybciej uda się wszystko poprawić. 

LINKI DO POBRANIA:

Spoiler

Dark Signal RC2.2:


RC 2.2 Cumulative Update:


RC 2.2 Cumulative Patch Hotfix 1:


Spolszczenie:


Źródło: ejFj9IA.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

  • Meta changed the title to Dark Signal

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.