Skocz do zawartości

Obraz płyty a legalność


Naznaczony

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanie jeżeli mam stalkera clear sky(oryginał) i chciałbym utworzyć obraz płyty żeby nie bawić się w ciągłe szukanie pudełka z grą to stworzenie takiego obrazu płyty jest legalne czy nie bo sam już nie wiem. Jeżeli jest to legalne to do tego jest potrzebny jakiś plik NO DVD czy coś? Jeżeli temat łamie jakiś punkt regulaminu to prosiłbym o jego usunięcie (tematu) i w razie czego proszę u ułaskawienie lub pouczenie :( bez banów i takich tam Pozdrawiam

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz oryginał na półce, to zrobienie obrazu płyty jest legalne. Grę kupiłeś nasz ją w rękach...Jednak gry, które wymagają obecności płyty w napędzie będą wymagały pliku ..NO DVD do uruchomienia, co oficjalnie jest zabronione. To już niestety jest nielegalne. Zagmatwane jak każde prawo... :( Płyta się niszczy, ale system zabezpieczeń działa w oparciu o obecność oryginalnego dysku..błędne koło się zamyka. Gracze niszczą płyty, po jakimś czasie nie mogą grać, bo są porysowane, producent wziął kasę i ma to gdzieś...Oficjalnie każde użycie pliku NO DVD jest nielegalne. Masz plus za mądre pytanie...wielu graczy ma ten problem. Kiedyś moja płyta wybuchła w napędzie DVD niszcząc go.Napęd byl bez szuflady więc wypadło tylko kilka gorących kawałków dysku. Straciłem grę, straciłem napęd, a gdy napisałem do firmy powiedzieli, że ich to nie ich wina ,że nośnik wybuchł...więc niech się idą paść...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się o to nie martwię , moja płyta z grą jest złe wyważona i po rozruchu w napędzie cały komputer brzęczy i chodzi mi po biurku . Dlatego pudełka stoją sobie na półce a płytki z grami które aktualnie gram lezą na komputerze w przezroczystych plastikowych opakowaniach , chce pograć w Czyste Niebo wrzucam płytę odpalam grę i ją wyciągam . Szkoda ze tak jak było to w przypadku GTA4 (w zasadzie na prośbę graczy)po jakimś czasie nie wyszedł NO DVD od GSC .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to jest trochę nieuczciwe wobec graczy dlatego że,przykładowo pan "X" kupił stalkera i gdy niszczy mu się płyta to idzie kupuję nową a jeśli ktoś zbierał na tą grę kilka ładnych miesięcy dlatego że,jego sytuacja finansowa nie jest zbyt dobra i po jakimś czasie ta płyta mu się niszczy,a nie ma pieniędzy na to żeby kupić nową,to prędzej czy później ściągnie sobie grę z internetu i tym razem traci na tym wydawca. Moim zdaniem gry powinny mieć ten plik NO DVD ze względu nawet na swoją cenę, wiele osób nie ma zamiaru co jakiś czas kupować tej samej gry dlatego że,jak ma wydać najpierw 150zł a za kilka miesięcy kolejne 70zł na tą samą grę to woli pobawić się w pirata i ściągnąć grę z internetu czy coś w tym stylu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym utworzyć obraz płyty żeby nie bawić się w ciągłe szukanie pudełka z grą to stworzenie takiego obrazu płyty jest legalne

Autor tematu pytał o obraz nie o kopię....tam żadne NO DVD nie jest potrzebne. Nikt nie zabroni wykonać obraz wirtualny , gdy gra jest na półce. My tutaj mówimy nie na temat bo o kopi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robienie obrazu płyty jest nielegalne i jest przestępstwem (oczywiście w rozumieniu dystrybutora) Dam sobie głowę uciąć za to, a jak ktoś nie wierzy to niech zadzwoni do EA i się zapyta :D A pozostali mogą sobie robić co im się żywnie podoba pod warunkiem że nie boja się kontroli która ich pogrąży dodatkowo takimi du....lami. Szczególnie jak się w firmie używa takiuego software-a a jest już nastawiony na znalezienie przestępstwa nalot ze skarbówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie jak się w firmie używa takiuego software-a a jest już nastawiony na znalezienie przestępstwa nalot ze skarbówki.

W firmie nie przelewki, tam to komp czysty jak kryształ górski być powinien..:)...a ten nalot to mi na pomoc koleżeńską wygląda, chyba że się mylę.. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z mojej wiedzy wynika że do firmy prostego uczciwego ciułacza US sam z siebie wchodzi tylko na tzw. "Uprzejmie Donoszę...". Ale i tak w firmie warto mieć wszystko z oprogramowaniem na wysoki połysk. Bo można się strasznie przejechać jakby co. W domu... no cóż, każdy decyduje sam :D Wiadomo że już tak człowieka nie dojadą że "to czy tamto miał na prywatny użytek". Pamiętajmy że to Polska i wielu wysokich obecnie funkcjonariuszy wymieniało kiedyś kasety czy dyskietki lub płytki z "Diablo" na bazarku. Znają te klimaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nielegalne oprogramowanie w firmach mają tylko samobójcy albo znajomkowie tych z urzędu, a ja dam sobie spokój z tym obrazem płyty bo taka kołomyja jest z tym że szok :)

W firmie nie przelewki, tam to komp czysty jak kryształ górski być powinien..:)...a ten nalot to mi na pomoc koleżeńską wygląda, chyba że się mylę.. :D

Jak masz znajomości tu i tam to wiesz kiedy do ciebie wpadną :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.