Jump to content

portals

Administrator
 • Content Count

  1729
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  23

portals last won the day on April 15

portals had the most liked content!

Community Reputation

1495 Przyjacielski

4 Followers

About portals

 • Rank
  Główny administrator
 • Birthday 03/02/1994

Profile Information

 • Ruble
  23434
 • Procesor
  Ryzen 7 1700
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Broń Główna
  HK G36
 • RAM
  8 GB 2400 MHz
 • Karta graficzna
  R9 290 OC
 • System operacyjny
  Windows 10 64bit / Arch

Recent Profile Visitors

15501 profile views
 1. Wszystkiego najlepszego
 2. Też z spóźnieniem ale szczerze wszystkiego najlepszego :).
 3. Z opisu nie wynika żeby pasował ale pewnie nikt to nie próbował nie powiem Ci na 100%. Możesz się po prostu zapytać tych co wiedzą: https://www.silentiumpc.com/pl/about-us/#contact
 4. Wszystkiego najlepszego.
 5. @sewerus666: Tak, trzeba zdobyć 10 punktów reputacji żeby awansować na stalker i wtedy można dawać punkty reputacji oraz ma się dostęp do SB.
 6. Wszystko wydaje się OK. Jak możesz to spróbuj się dowiedzieć coś konkretnego i daj znać na PMa.
 7. Dobrze że nie trzeba jeszcze pozwolenia :). Z tego co wiem pozwolenie na kusze jest trudniejsze do zdobycia od pozwolenia na broń. W moim klubie strzeleckim znajomy dość długo się o nie starał.
 8. @tom3kb: Chyba nie ma problemów z downgradem a co do lektora nie pamiętam ale mogę sprawdzić wieczorem.
 9. Czyli czego? Próbowałeś pobrać polską wersję? Jakie mody nie działają? Ja nie mam problemów z GOGową wersją.
 10. Wszystkiego najlepszego
 11. No właśnie dlatego fakt że banki biorą na siebie sporą odpowiedzialność wymuszoną regulacjami jest moim zdaniem dobry. Właśnie to jest największy problem. Kontrola rodzicielska o której mówi @Sierioża niewiele dla bo Windowsa ma fatalne podejście jeśli chodzi o zabezpieczenie przed wykonaniem plików wykonalnych a realnie to jest największe zagrożenie. Ja swoim rodzicom zainstalowałem Minta i ilość problemów spadłą prawie do 0. Dla nich prawie nie ma różnicy a można kompletnie zablokować wykonanie plików z home'a. Zresztą ciekawe by było gdybym swoim rodzicom założył na laptopie kontroler rodzicielską. Powiem Wam w tajemnicy że ciągle można z 7 przejść na 10. Nie jest to chyba legalne ale system się aktywuje bez problemu.
 12. Odnośnie Windowsa 10 uważam że jest to kiepski system ze względu na totalnie niespójny interfejs (A pomyśleć że ludzi narzekają na kiepski wygląd aplikacji GTK na KDE i odwrotnie). Oprócz tego jest dość mało stabilny od samego początku. Sam naprawiałem kilka 10 po aktualizacji z 7 (Czarny ekran po aktualizacji, cortana przestała działać razem z całym menu start). Brak "LTSów" dla normalnych użytkowników też nie jest czymś co mi się podoba. To wszystko sprawiło że więcej teraz korzystam z Linuxa i macOS niż Windowsa. Odnośnie zakończenie aktualizacji do 7 to sprawa jest bardziej skomplikowana. W pewnych sytuacjach można w miarę bezpiecznie używać dziś nawet XP. Żeby jakoś zaatakować niezałatany system musi być jakiś wektor ataku. Jak system nie jest podłączony do internetu atak jest utrudniony bo wymaga dostępu fizycznego lub przez jakąś lokalną sieć. W wypadku dostępu do internetu sprawa jest bardziej skomplikowana - o ile jeśli dostępne są jakieś wrażliwe porty z internetu to system zostanie szybko przejęty. A co jeśli nie? To znowu zależy jak system będzie używamy. Pierwszym potencjalnym źródłem są niezałatane dziury w jakiś bibliotekach używanych przez przeglądarkę ale raczej nie jest to standardowa sytuacja bo przeglądarki dość często używają własnych. Odnośnie banków @Sierioża to wcale nie jest takie proste. Bank zgodnie z wieloma rozporządzeniami (choćby PSD2) banki mają obowiązane choćby zapewnić autoryzacja dwuetapową i kilka innych dodatkowych zabezpieczeń i jest to normalne bo to w banku pracują eksperci którzy powinni dbać o zabezpieczenia. Banki wcale nie wywiązują się z tego dobrze (jak sprawdzałem rok temu mało który bank w Polsce miało HSTS, nie mówiąc o hsts preload - obie te funkcje ma włączone nasza strona której daleko do banku). Sam Windows też nie pomaga bo z dzisiejszej perspektywy ten system jest fatalnie zaprojektowany jeśli chodzi o idioto odporność i ciągle ma sporo głupich naleciałości jeszcze z DOSa. Brak atrybutu executable w plikach Windowsa jest dziś absurdem wynikającym z już momentami idiotycznej wstecznej kompatybilności. Wystarczy że EXE ma ikonkę PDF i już wieli ludzi myśli że to PDF. Absurdów techniczny w Windowsie nie brakuje (wiecie że pliki 64 bitowe są w System32 a 32 bitowe w WoW64?) Mam wrażenie że chcieli to poprawić przez UWP ale UWP i Windows Store okazało się totalną katastrofą bo obie te "technologie" do dziś są upośledzone. Oczywiście są ostrzeżenia ale wcale się nie dziwię że sporo ludzi ich nie czyta.
 13. Spóźnione ale szczerze wszystkiego najlepszego.
 14. Instalujesz polonizację CoCa (https://stalkerteam.pl/topic/8376-call-of-chernobyl-1422-polonizacja-instalacja-linki/) do Call Of Pripyat (Zew Prypeci)? Jak chcesz polonizację do Call Of Pripyat jest tutaj: https://stalkerteam.pl/topic/295-pełne-spolszczenie-do-cop/ a tutaj jest lepsza (moim zdaniem ale nie tylko) nieoficjalne: https://stalkerteam.pl/topic/7125-polonizacja-stalker-zew-prypeci-by-trikster-plaargath/
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Discord
Comunity