Jump to content

portals

Administrator
 • Content Count

  1670
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  22

portals last won the day on May 14 2017

portals had the most liked content!

Community Reputation

1463 Przyjacielski

4 Followers

About portals

 • Rank
  Główny administrator
 • Birthday 03/02/1994

Profile Information

 • Ruble
  22420
 • Procesor
  Ryzen 7 1700
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Broń Główna
  HK G36
 • RAM
  8 GB 2400 MHz
 • Karta graficzna
  R9 290 OC
 • System operacyjny
  Windows 10 64bit / Arch

Recent Profile Visitors

15106 profile views
 1. Dobrze że nie trzeba jeszcze pozwolenia :). Z tego co wiem pozwolenie na kusze jest trudniejsze do zdobycia od pozwolenia na broń. W moim klubie strzeleckim znajomy dość długo się o nie starał.
 2. @tom3kb: Chyba nie ma problemów z downgradem a co do lektora nie pamiętam ale mogę sprawdzić wieczorem.
 3. Czyli czego? Próbowałeś pobrać polską wersję? Jakie mody nie działają? Ja nie mam problemów z GOGową wersją.
 4. Wszystkiego najlepszego
 5. No właśnie dlatego fakt że banki biorą na siebie sporą odpowiedzialność wymuszoną regulacjami jest moim zdaniem dobry. Właśnie to jest największy problem. Kontrola rodzicielska o której mówi @Sierioża niewiele dla bo Windowsa ma fatalne podejście jeśli chodzi o zabezpieczenie przed wykonaniem plików wykonalnych a realnie to jest największe zagrożenie. Ja swoim rodzicom zainstalowałem Minta i ilość problemów spadłą prawie do 0. Dla nich prawie nie ma różnicy a można kompletnie zablokować wykonanie plików z home'a. Zresztą ciekawe by było gdybym swoim rodzicom założył na laptopie kontroler rodzicielską. Powiem Wam w tajemnicy że ciągle można z 7 przejść na 10. Nie jest to chyba legalne ale system się aktywuje bez problemu.
 6. Odnośnie Windowsa 10 uważam że jest to kiepski system ze względu na totalnie niespójny interfejs (A pomyśleć że ludzi narzekają na kiepski wygląd aplikacji GTK na KDE i odwrotnie). Oprócz tego jest dość mało stabilny od samego początku. Sam naprawiałem kilka 10 po aktualizacji z 7 (Czarny ekran po aktualizacji, cortana przestała działać razem z całym menu start). Brak "LTSów" dla normalnych użytkowników też nie jest czymś co mi się podoba. To wszystko sprawiło że więcej teraz korzystam z Linuxa i macOS niż Windowsa. Odnośnie zakończenie aktualizacji do 7 to sprawa jest bardziej skomplikowana. W pewnych sytuacjach można w miarę bezpiecznie używać dziś nawet XP. Żeby jakoś zaatakować niezałatany system musi być jakiś wektor ataku. Jak system nie jest podłączony do internetu atak jest utrudniony bo wymaga dostępu fizycznego lub przez jakąś lokalną sieć. W wypadku dostępu do internetu sprawa jest bardziej skomplikowana - o ile jeśli dostępne są jakieś wrażliwe porty z internetu to system zostanie szybko przejęty. A co jeśli nie? To znowu zależy jak system będzie używamy. Pierwszym potencjalnym źródłem są niezałatane dziury w jakiś bibliotekach używanych przez przeglądarkę ale raczej nie jest to standardowa sytuacja bo przeglądarki dość często używają własnych. Odnośnie banków @Sierioża to wcale nie jest takie proste. Bank zgodnie z wieloma rozporządzeniami (choćby PSD2) banki mają obowiązane choćby zapewnić autoryzacja dwuetapową i kilka innych dodatkowych zabezpieczeń i jest to normalne bo to w banku pracują eksperci którzy powinni dbać o zabezpieczenia. Banki wcale nie wywiązują się z tego dobrze (jak sprawdzałem rok temu mało który bank w Polsce miało HSTS, nie mówiąc o hsts preload - obie te funkcje ma włączone nasza strona której daleko do banku). Sam Windows też nie pomaga bo z dzisiejszej perspektywy ten system jest fatalnie zaprojektowany jeśli chodzi o idioto odporność i ciągle ma sporo głupich naleciałości jeszcze z DOSa. Brak atrybutu executable w plikach Windowsa jest dziś absurdem wynikającym z już momentami idiotycznej wstecznej kompatybilności. Wystarczy że EXE ma ikonkę PDF i już wieli ludzi myśli że to PDF. Absurdów techniczny w Windowsie nie brakuje (wiecie że pliki 64 bitowe są w System32 a 32 bitowe w WoW64?) Mam wrażenie że chcieli to poprawić przez UWP ale UWP i Windows Store okazało się totalną katastrofą bo obie te "technologie" do dziś są upośledzone. Oczywiście są ostrzeżenia ale wcale się nie dziwię że sporo ludzi ich nie czyta.
 7. Spóźnione ale szczerze wszystkiego najlepszego.
 8. Instalujesz polonizację CoCa (https://stalkerteam.pl/topic/8376-call-of-chernobyl-1422-polonizacja-instalacja-linki/) do Call Of Pripyat (Zew Prypeci)? Jak chcesz polonizację do Call Of Pripyat jest tutaj: https://stalkerteam.pl/topic/295-pełne-spolszczenie-do-cop/ a tutaj jest lepsza (moim zdaniem ale nie tylko) nieoficjalne: https://stalkerteam.pl/topic/7125-polonizacja-stalker-zew-prypeci-by-trikster-plaargath/
 9. Tak tylko GTA ma dość modowalny kod. UE4 zazwyczaj nie. Gra bez modów po roku będzie martwa.
 10. Nikt nie wiem pewnie oprócz niego ale UE nie jest silnikiem łatwym do modowania. Jak go mocno przerobią to może tak ale nie będzie to zasługa magicznych edytorów z UE.
 11. Cały problem polega na tym że nie możesz po prostu użyć edytora do modowania dużych gier na UE. W najlepszym razie trzeba mieć do tego źródła projektu. Oficjalna dokumentacja mówi o możliwości dodawania hooków dla moderów.
 12. Nauczyć nie znaczy modowac. To są totalnie inne sprawy. Łatwiej jest nacisnąć pedal gazu w samochodzie niż zrozumieć co za sobą to pociąga. Zresztą UE nie jest prosty tylko bardzo rozbudowany. Prosty to jest excaliburjs.
 13. Właśnie nie będzie. Widziałeś kiedyś masę modów do innych gier opartych na UE? Albo jak wygląda struktura plików "cooked"? XRay ma bardzo otwartą strukturę i po wypakowaniu sporo zrobisz już notatnikiem. To że są blueprinty to wcale nie oznacza że po prostu "importujesz" sobie grę do edytora UE i już masz piękny edytor. Chyba że GSC da źródła całego projektu co jest mało prawdopodobne. Zresztą poważnie myślisz że Stalker 2 to będzie po prostu plik projektu do edytora UE? Chciałbym żyć w takim świecie gdzie nie musisz spędzić najpierw pół dnia na konfiguracji środowiska żeby skompilować jakiś profesjonalny duży projekt - tylko za co by mi wtedy płacili?
 14. Skąd pomysł że UE jest łatwy w modowaniu? Z moich obserwacji wynika że jest przeciwnie bo UE bardzo dużo zawartości kompiluje do kodu maszynowego a nie bazuje na skryptach jak XRay.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Discord
Comunity