Jump to content

Gra się zawiesza podczas wykonania zadania


dade6996
 Share

Recommended Posts

Mam problem!

Gram w Solyanke od 3 godzin i to że długo się uruchamia i jak wczytam save po zginięciu albo zasejwuje nie raz wyskakuje bugtrap to już się przyzwyczaiłem ale i tak jakby ktoś wiedział co zrobić mogłby mi pomóc?

Ale przechodząc do tej normalnej sprawy najbardziej wkurzającej w Solyance jest to że gra się wiesza jak np.: zdobyłem 5 ogonów psa dla tolika lub przyniosłem wojskowemu 10 wódek, raz się jeszcze zawiesiła gdy "przyjąłem" zadanie od Kostii na schowek.

Pomóżcie bo to jest naprawde bardzo wkurzające http://www.stalkerteam.pl/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/cool.gif

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się że masz za słaby sprzęt.Napisz jaki masz procesor,karte graficzną pamięc ram i rozmiar pliku stronnicowania (pamięć wirtualna).Od razu po wylocie do pulpitu sprawdż plik który jest w X:\Documents and Settings\All Users\Dokumenty\stalker-shoc\logs i nazywa się xray_ja i podaj kilka ostatnich linijek.

Link to comment
Share on other sites

Za słaby? Napewno nie : ) Mam średnio 80-100 fps'ów gdy gram tutaj mój sprzęt podałem : Manufacturer: Gigabyte Technology Co., Ltd. Processor: Intel® Core2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz (4 CPUs) Memory: 3582MB RAM Hard Drive: 104 GB Video Card: NVIDIA GeForce 9800 GT Monitor: Monitor Plug and Play Sound Card: Realtek HD Audio output Speakers/Headphones: Keyboard: Główny koncentrator USB Mouse: Główny koncentrator USB Mouse Surface: Operating System: Windows XP Home Edition (5.1, Build 2600) Dodatek Service Pack 3 (2600.xpsp_sp3_gdr.100427-1636) Na dysk twardy nie patrz bo to jest moja wolna pamięć. Normalnie mam 500gb FATAL ERROR [error]Expression : fatal error [error]Function : _out_of_memory [error]File : E:\stalker\patch_1_0004\xrCore\xrDebugNew.cpp [error]Line : 359 [error]Description : <no expression> [error]Arguments : Out of memory. Memory request: 8192 K stack trace: Heh, chyba sam wiem na czym mój błąd polega... ale to jest dziwne ponieważ tego błędu nie powinno być "Out of Memory" zainstalowałem XR_3DA zapobiegający temu ; /

Link to comment
Share on other sites

Sprzęt niby dobry.Teoretycznie pamięc wirtualna nie daje rady.Spróbuj zmniejszyć ustawienia graficzne czyli mniejsza rozdzielczość,oświetlenie na statyczne i wszystkie suwaki ,,pozmniejszaj".Do soljanki można mieć nawet 8GB ram i niewiadomo jak dobrego kompa a i tak sie będzie czasami zawieszać

Link to comment
Share on other sites

Polecam przeczytać ten temat http://www.stalkerteam.pl/topic/269-zelazny-temat-wydajnosci-sprzetu-przy-grze-w-stalker-a/ a przede wszystkim kawałek o obsłudze dodatkowego ramu. Co z tego że masz wypaśny sprzęt jak Stalker domyślnie obsługuje tylko 2 GB ramu , trzeba skorzystać z fixa na 3 gb ram i problem out of memory zniknie. Oczywiście z rozdziałką i tak nie przesadzaj , ale to już trzeba sobie dopasować samemu.

Link to comment
Share on other sites

dade6996 Twój błąd może być sporadyczny , czyli nie jest konieczna zmiana ustawień grafiki w dłuższym okresie czasu. Twój komp spełnia wszelkie warunki...dodaj wszystkie rdzenie do gry i 1 GB RAM...temat podany przez Kobala. Wiele razy wystarczy przejść jakiś kawałek gry , czy trefny moment i taki błąd więcej się nie pojawi. Szkoda sobie psuć zabawy z oświetleniem statycznym i niską rozdziałką. Jest to błąd typowy dla nowych lokacji w Soljance jak p. Bagna.

Link to comment
Share on other sites

Ok problem rozwiązany na 100 % myśle że lepiej tego nie można było zrobić : ) Mój stalker używa już 4 gb ramu i 4 rdzenie procesora więc mogę sobie bez problemu grać na Dynamicznym oświetleniu. Dużo ludzi mówi że ten mod jest nie stabilny hah jak narazie ani jednego crasha nie miałem a już po x18 jestem : ) Zapomniałbym żeby nie zakładając jeszcze jednego tematu tutaj spytam czemu jak zmieniam w plikach gry Actor.ltx (czy jakoś tak) udźwig to ciągle mam ten sam domyślny 100 kg ; / Dodam jeszcze że to z tym do ilu kg moge nieść aż nie będe mógł iść działa więc o co chodzi? Poprosiłbym jakbyście mogli to wstawić ten plik Actor.ltx z działającym zwiększonym udźwigiem pod jakiś serwer żeby ściągnąć bym był uradowany : ) Udźwig chciałbym żeby był 400 kg

Link to comment
Share on other sites

Tu masz coś takiego udźwig 400kg . Udźwig na 400 kg i ani trochę więcej , wyeliminowane wypadanie przedmiotów do tego obciążenia. po za tym dodane 21 slotów na arty bo już go miałem w mojej gamedacie a korzysta on z jednego z plików gdzie modyfikuje się udźwig. 21 slotów na arty nie działa na panoramicznej rozdziałce. Nie wiem czemu , mi to nie przeszkadzało. W soljankę i tak grałem na zwykłej by nie przeciążać za bardzo kompa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity