Skocz do zawartości

Nanocell Inventory (by korn06) [SoC]


korn06

Rekomendowane odpowiedzi

POPRAWKA DLA MONITORÓW PANORAMICZNYCH 16/9...16/10

Zrobiłem poprawkę do modów SoC w wersji gamedata. Znalazłem pliki , które są odpowiedzialne za:

-wygląd ekwipunku ;

-podczas przerzucania rzeczy do schowka ;

-menu handlu.

W paczce pliki:

-"trade_16"- menu handlu;

- "carbody new_16" - przerzucanie rzeczy z ekwipunku do schowka , przeszukanie trupów

więc ktoś może poprawic tylko jeden z nich. Menu ekwipunku nie modyfikowałem , bo nie ma takiej potrzeby. Testowałem na Soljance, Priboi i Tajne ścieżki 2. Testowałem na moim monitorze: format 16/10.

Link:

http://uploading.com/4a7711mb/nanocell_inventory_-by_korn_06-7z

Screeny:

Solianka:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Tajne Ścieżki 2:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Priboi:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez korn06
  • Dodatnia 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja opinia jest taka: To co zrobił korn06 jest bardzo przydatną modyfikacją, która będzie miała zastosowanie w różnych modach. Sam gram aktualnie w SGM 1.7 PL wersja Technician (sam robię betatesty ;)) z NanoCell Inventory zrobionym przez Cromm Cruaca i jest to super rozwiązanie. Może być tak, że nie wszystkim będzie to działać, więc jak przed każdą podmianka plików należy zrobić backup tego co bedziemy zamieniać i w razie czego przywrócić wersję oryginalną. Tak czy owak wrzuciłem pakiet zrobiony przez korn06 na RS i MU i dodałem w Malych usprawnieniach Solianki i TS2 stosowne wpisy z linkami do pobrania (nazwę dla tego pakietu zaczerpnąłem od Cromm Cruaca).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem poprawkę na razie na TS2. Poprawka działa , im większa rozdzielczość tym lepiej.Działa tylko na rozdzielczościach panoramicznych , na rozdziałce 4/3 nie ma żadnego efektu. Nie zmienia się też rozmiar osobistego ekwipunku gdy chcemy na przykład zmienić sobie broń czy też artefakty to tu wszystko po staremu. Natomiast schowki czy też handel sam miodzio.

Zauważyłem przy okazji ciekawą rzecz , przy żonglowaniu rozdzielczościami przestaje działać minimapka w hudzie.Jeśli zmienimy sobie w czasie gry rozdzielczość minimapka przestaje pokazywać cokolwiek , jedna czarna plama , poza tym szaleją artefakty , znika bioradar , wykrywacz anomalii jednym słowem nie ma nic do przeładowania gry. Raczej to nie wina poprawki , dla pewności założyłem nową grę na czystej gamedacie i dzieje się to samo , po zmianie rozdziałki z panoramicznej na zwykłą znikła mi kropka Leśnika z huda a po przejściu do Lasu znów wszystko było w porządku.Ale to z kolei naprowadziło mnie na kłopoty LordDino z soljanką.Soljanka raczej niechętna jest rozdzielczościom panoramicznym a że hudy są wszędzie takie same to jak kilka razy zmienił rozdziałkę mogły mu się robić krzaczki.Co innego zapewne będzie jak się przed nową grą ustawi jedną rozdzielczość i cały czas się na niej gra

Poza tym zaczęło mnie wywalać przy przejściu z MW do Baru z błędem który podał Tedyt http://www.stalkerteam.pl/topic/2263-wylot-przy-wyjsciu-z-

FATAL ERROR

[error]Expression : fatal error

[error]Function : CScriptEngine::lua_error

[error]File : E:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrGame\script_engine.cpp

[error]Line : 73

[error]Description : <no expression>

[error]Arguments : LUA error: ...adow of chernobyl\gamedata\scripts\braad_test.script:46: attempt to index field 'actor' (a nil value)

No nie wiem , po ustabilizowaniu rozdzielczości jakoś samo przeszło , może przypadek , dobrze by było wiedzieć czy Tedyt stosował tą poprawkę , w każdym razie ja nigdy w tym miejscu żadnych problemów nie miałem , jak zresztą i gdzie indziej.W sumie przez całą grę miałem jeden wylot w Prypeci podczas eskorty Kła i kilka podczas końcowej bitki na Czarnobylu2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właściwie jak to działa ? Włożyłem do Solianki na 1024x768 (4:3) i nie bardzo wiem gdzie szukać tych zmian. Na razie przerzucam ze skrzyni do ekwipunku 40 PDA dla Dana i niestety suwak za każdym razem w robocie. Możecie napisać co dokładnie wnosi ta poprawka, czyli jakie akcje sprawdzać ? Np. sprzedawca - plecak, plecak - skrzynia itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Trochę już pograłem z tym modem więc nadszedł czas na moją wypowiedź. Według mnie ma on tyle samo zalet co i wad. Zaletą jest zdecydowanie możliwość swobodnego przeszukiwania schowków z dużą ilością ekwipunku, albo handel z handlarzem posiadającym bogatą ofertę. Natomiast w "polu" zwiększone menu staje się uciążliwe. Szczególnie w trakcie walki, kiedy chcemy szybko sięgnąć do zwłok przeciwnika i wyjąć amunicję bądź apteczkę, zajmuje to zdecydowanie więcej czasu. Są sytuacje, kiedy opcja "weź wszystko" odpada, bo gość ma ze sobą sporo broni a my niewielki udźwig. To samo się tyczy momentu, gdy po walce zbiegają się NPC i zaczynają szabrować. Tam też ważną rolę odgrywa czas, a niestety powiększone menu nam go odbiera. Pytanie czy warto jest grać z tym modem, czy raczej bez, pozostawiam do indywidualnej oceny. Może jak będzie grało się jeszcze dłużej, człowiek przyzwyczai się do niego i szabrowanie zwłok będzie szło tak szybko jak w podstawce ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to zauważyłem Lonely. Niestety za przeszukiwanie zwłok oraz za wyrzucanie rzeczy do schowka odpowiada ten sam plik. Ja już się przyzwyczaiłem i nie sprawia mi większej różnicy. Ale wiemy przynajmniej że nie powoduje ta poprawka żadnych błędów i można używać do wszystkich modów SoC w formie gamedata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

I jeszcze jedna łatka na ekwipunek, trochę większe komórki niż w poście 1. Działa prawdopodobnie również w formacie 4/3. Kopiujemy tylko, jedną łatkę, w zależności na jakiej rozdzielczości gramy:

Link:

http://www.sendspace...bf54852546b0ad3

http://www.wupload.com/file/2671100172

Screeny:

4/3

Dołączona grafika

Dołączona grafika

16/10

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez korn06
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • Diegtiariow zmienił(a) tytuł na Nanocell Inventory (by korn06) [SoC]

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.