Jump to content

Kryjówki w Cieniu Czarnobyla


Recommended Posts

WĄTEK MA CHARAKTER INFORMACYJNY I NIE SŁUŻY DO DYSKUSJI

Opowiem wam w tym wątku o paru kryjówkach które pomogą wam rozpoczęcie gry w tym jakże brutalnym świecie którym nazywamy Strefą.

Kombinezon Najemnika...

Jeśli chcemy zdobyć kombinezon najemnika już na początku gry udajemy się wprost do Wilka. Wchodzimy po drabinie na górę ale przed wejściem skręcamy w lewo ( idziemy po małym parapecie ) i wchodzimy na dach. Gdy będziemy już na dachu ustawiamy się tyłem do Wilka który stoi na dole i widzimy przed sobą budynek. Rozbiegamy się i skaczemy na niego. Przechodzimy po dachu do dziury która znajduje się po stronie drogi.

W dziurze będzie skrzynia którą rozbijamy nożem i w net wypada z niej kombinezon.

Gdy zapiszemy sobie grę przed rozwaleniem skrzyni za którymś razem wypadnie nam kombinezon stalkera. I to już koniec.

Artefakt Kamienny Kwiat..

Postępujemy tak samo z tym że biegniemy do stalkera na początku wioski. Po prawej zauważymy ciężarówkę która z nieznanych powodów uderzyła w płot. Wchodzimy na tą ciężarówkę ( dach ) i tu zaczyna się górka gdyż z tak małego rozbiegu musimy sprintem ( domyślnie x ) wskoczyć na dach. Gdy już to zrobimy szukamy wejścia gdzieś po prawej stronie dachu. Wchodzimy pod dach i rozwalamy skrzynię z której wylatuje nam artefakt Kamienny Kwiat.

Artefakt Meduza...

Doświadczeni stalkerzy będą wiedzieli o tym ale dużo osób mnie się pytało gdzie można go łatwo na starcie dostać więc opiszę. Więc tak idziemy do Wilka i bierzemy misję poboczną która polega na zabiciu dzików. Idziemy w domyśle miejsce ( czyli po drugiej stronie drogi znajduje się legowisko dzików ). Gdy zabijemy dziki obok nich znajdują się 2 skrzynie, rozwalamy je no i mamy artefakt Meduza.

Artefakt Kolczatka...

Skrytka powinna się pojawić po pewnym czasie lecz nie raz nie ma ochoty i nie zaznaczy nam jej na mapie. Jest to loteria no nie raz artefakt będzie a nie raz nie. Więc tak udajemy się do zawalonego mostu. Po prawej mamy stary kompleks do którego musimy się udać. Wchodzimy na dach ( nie będzie żadnego problemu ). Gdy znajdziemy się na dachu wchodzimy na drugi daszek ( znaczy ten sam ale jest o wiele wyższy ) i w nim jest małe pomieszczenie ( ala budka ) i po prawej stronie jest skrzynka do narzędzi, w niej znajduje się artefakt.

Kombinezon na Zadrapanie...

Tak więc po wyrżnięciu bazy wojskowych, udajemy się na jej tyły. Po lewej stronie bazy, znajdziemy betonowe płyty. Wskakujemy na nie, następnie na płot po czym wskakujemy na dach. Wchodzimy przez otwór na poddasze i tam rozwalamy skrzynki. Następnie wychodzimy z poddasza, biegniemy na dół do koszar i na ziemi leży kombinezon odporny na zadrapanie.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Warto uzupełnić listę o nowe skrytki..co ciekawe te schowki są też w Soljance, ale niektóre mają zmienioną zawartość. Skrzynia z amunicją w Kordonie...

Przydatna sztuczka nie wymagająca wielkiego wysiłku. 400 ammo do pistoletu z całą pewnością na samym starcie się przyda. Po prawej stronie drogi za wioską stalkerów w kierunku bazy wojska są w małej dolince krzaki, a między nimi dwie skrzynki. W jednej z nich jest właśnie dokładnie 400 ammo 9×18. Trzeba tylko uważać, aby wojskowi patrolujący teren nas nie zauważyli.

1200 sztuk amunicji 9×19 na Wysypisku...

Możemy dorwać sporą ilość amunicji (zależy od szczęścia ile) w łatwy sposób. Gdy mamy ze sobą Vipera ten trick jest nieoceniony. Gdy wchodzimy do obozowiska Biesa kierujemy się w prawo. Znajduje się tam wieża, a na jej szczycie dwie skrzynki. Rozwalamy je stojąc na dole i obserwujemy deszcz amunicji. Po tym tricku bandyci już nam nie zagrażają.

Darmowy Wintar BC w Magazynach Wojskowych...

Możemy dorwać za darmo Wintara z Magazynów Wojskowych zbytnio się nie męcząc. Znajduje się on w jednym z baraków sypialnianych w bazie Wolności. Możemy też znaleźć trochę amunicji snajperskiej skacząc z wieży na dach baraku. Dostajemy się na strych i rozwalamy ukrytą skrzyneczkę.Jeżeli nie ma amunicji prawdopodobnie będzie na podłodze baraku.

Walker P9m w Kordonie...

Nie jest to łatwy trick dlatego nie rezygnujcie zbyt szybko. Przy przejściu z Kordonu na Wysypisko stoi stara wieża strażnicza. Wchodzimy na schodki, a z nich skaczemy na płot obok. Idziemy po płocie aż docieramy do dachu budynku. Wskakujemy i udajemy się na lewą stronę zabudowania. W oknie na parapecie znajdziemy Walkera P9m wraz z dwiema paczkami amunicji.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.