Skocz do zawartości

Najlepsza pasta termoprzewodząca na świecie


malakas

Rekomendowane odpowiedzi

Pasta termoprzewodząca „Coollaboratory Liquid Ultra“

Pasta termoprzewodząca „Coollaboratory Liquid Ultra“ następca doskonałego produktu...Coollaboratory Liquid Pro ...podobnie jak poprzednik stworzona na bazie płynnego metalu. Nowa pasta dzięki swoim właściwościom praktycznie dyskwalifikuje konwencjonalne środki termoprzewodzące.

Liquid Ultra składa się w 100% z płynnego i zupełnie nieszkodliwego dla zdrowia stopu metali. Nie zwiera żadnych niemetalicznych dodatków (jak np. silikon). W odróżnieniu od Liquid Pro ma konsystencję pasty dzięki czemu łatwiej się ją nakłada. Skuteczność tej pasty jest dziesięciokrotnie większa niż w przypadku dobrej jakości past termoprzewodzących i aż stu krotnie większa niż w przypadku zwykłych past.

UWAGA: Pasty nie należy stosować do pokrywania powierzchni aluminiowych!

Powszechnie stosowane pasty termoprzewodzące (jak np. popularny Arctic Silver) są najczęściej mieszanką drobinek materiału przewodzącego ciepło oraz środka spajającego, przy czym funkcję przewodzącą pełni w większości przypadków tylko pierwszy składnik. Pasta Liquid Ultra firmy Coollaboratory powstała z połączenia nieszkodliwych dla zdrowia metali o wyjątkowych właściwościach termoprzewodzących. Stanowi środek jednorodny i nie zawiera żadnych niemetalicznych dodatków lub stałych składników. W temperaturze pokojowej pasta przyjmuje płynny stan skupienia i charakteryzuje się dużą gęstością, dzięki czemu łatwo się rozprowadza pokrywając wszelkie nierówności powierzchni.

http://youtu.be/3N3D1zaeJoU

... bezdyskusyjnie, najwydajniejsza pasta termoprzewodząca na rynku.

Miałem przyjemność nakładać ...Coollaboratory Liquid Pro... i mogę powiedzieć, że mimo bardzo trudnego sposobu nakładania jest warta każdej złotówki. Po montażu chłodnicy w pudełku powiało chłodem. Bardzo duży plus...pasta nie wymaga wygrzewania i jest w pełni wydajna zaraz po nałożeniu. Inne pasty potrzebują co najmniej tygodnia i więcej pod obciążeniem.

Jako ciekawostkę podam ,że pasta występuje również w postaci PAD..(małe kwadratowe plasterki)..które łatwo można montować na CPU i procesorach graficznych. Cała sprawa ogranicza się do przycięcia nożyczkami odpowiedniego rozmiaru plasterka. Pasta w postaci PAD jest nieznacznie gorsza pod względem przewodnictwa cieplnego od swoich ciekłych odpowiedników.

Plusy...

1...przewodnictwo cieplne na najwyższym poziomie

2...brak czasu wygrzewania

Minusy to..

1..przewodzi prąd elektryczny dlatego należy nakładać ją na procesor poza płytą co widać na filmiku.

2..zakaz stosowania na aluminiowe osłony chipów

3..wysoki koszt zakupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena zupełnie adekwatna do możliwości...strzykawka starcza na 7-8 nałożeń więc bardzo dużo...tej pasty nie trzeba wygrzewać jak inne działa od momentu położenia...nie traci swoich właściwości nigdy i nie trzeba jej wymieniać.

Ceny myślę będą się różnić w zależności od sklepu....

Coollaboratory Liquid Pro ...39 zł

Coollaboratory Liquid Ultra ...45 zł

Ceny podałem z bardzo ciekawego sklepu....http://www.aac.com.pl/pasty-kleje-tasmy,kategoria,30.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale przewodzi prąd więc trzeba bardzo ostrożnie.

Nie orientuję się za bardzo ale skora GPU ATI nie są w osłonie to stosowanie tej pasty odpada.

Tak jak ps3, nałożenie takiej pasty na CPU i GPU tej konsoli grozi jej uszkodzeniem dożywotnio.

Znajomy który użył tej pasty z ciekłego metalu twierdzi ze zaszła reakcja chemiczna w której to znikł napis na procesorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy który uzył tej pasty z ciekłego metalu twierdzi ze zaszła reakcja chemiczna w której to znikł napis na procesorze

Przez co zapomniał jaki procesor posiada.. :smile:. Tak na serio to całkiem możliwe bo pasta reaguje z podłożem i jest zakaz stosowania np. na aluminiowe osłony.

...niezależnie od tego co powiecie jest to najlepsza pasta w tej chwili w obiegu i nie jest to pasta dla amatorów. Jest przeznaczona dla ludzi zajmujących się extremalnym OC i dla takich systemów jest dedykowana.

Jako przykład podam fakt, że z pomocą Liquid Pro zrobiłem na swoim CPU C2Q9550 2.83 ghz OC do 4,04 ghz i PC był do normalnego użytkowania z temperaturą, którą dają pasty silikonowe bez OC, więc widać różnicę.

Żadna inna pasta nie potrafi utrzymać temperatury na poziomie równym pastom Liquid.

Pasta reaguje z podłożem by zapewnić doskonałe połączenie elementów. Usunąć ją można jedynie za pomocą specjalnych środków , lub pasty polerskiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak ps3, nałożenie takiej pasty na CPU i GPU tej konsoli grozi jej uszkodzeniem dożywotnio.

Jakiś czas temu zrobiłem to samo i musiałem płacić za wymianę płyty głównej. Dobrze ze mam znajomego serwisanta.Choć ja użyłem pasty Zelmana(czy jakoś tak). Nie wiem czym ten procesor PS3 różni się od innych że jest taki nie tolerancyjny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Przewodzi prąd, a nie są to zabezpieczone układy, by lepiej oddawać ciepło.

W konsoli mógł paść któryś z układów albo oba i coś na płycie sam GPU to wydatek 400-600zł , taniej wyjdzie kupić używaną konsole.

Serwis za przylutowanie bierze od 350zł + sam serwis zapłaci za narzędzia 200zł. Stacja lutownicza tzw. hot air to koszt kilkunastu tysięcy, średnio zaawansowana półka 14K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.