Skocz do zawartości

Problem sprzętowy


patrick1982

Rekomendowane odpowiedzi

ok,i stawiam na nowo całą gamedate,dzieki.

Nie wie ktoś jak pozbyć się problemu Out of memory w win7 64bit ?

Czytałem "żelaznym" temat o tym, wgrałem nawet plik .exe, w którym RAM jest już ustawiony na 4GB. Dodam, że problem powstaje jeśli chcę włączyć grę na pełnym oświetleniu dynamicznym 1680x1050. Na oświetleniu statycznym gra uruchamia się. W stalker COP mogę grać na full detalach. Moja konfiguracja sprzętu:

AMD Phenom II X4 945 @ 3.6 GHz

Gigabyte 790FXT-UD5

Patriot 1333 MHz 7-7-7-20 2x2GB + 2x4GB = 12 GB

Gainward GeForce 260 GTX 896 MB

RAID 2x samsung 1 TB

Jakieś sugestię, można jakoś jeszcze bardziej zwiększyć obsługę RAM przez grę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cop został mocno poprawiony, a jak z detalami, kliknij na zaawansowane i poprzesuwaj suwaczki w lewo.

Sorki to nie jest błąd out of memory tylko page fault in nonpaged area.

Wyłączyłem wszystkie programy przy autostarcie, błąd występuje dalej. Ustawiłem też na stałe plik stronicowania zalecany u mnie to 18GB, dalej to samo. Wróciłem do ustawień fabrycznych procka i pamięci, dalej to samo. Wcześniej uruchomiłem 3dmarka2006 nie było żadnych problemów miałem wynik 17628 pkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...page fault in nonpaged area.

Plik stronicowania w tym systemie..i czy stoi na tej samej partycji co system.?

Jak wygląda spójność tego Raid bo lubi się rozjechać.? (defragmentacja dysków)

Scal i wyczyść porządnie rejestr systemu..

Wyjmij część RAM (zostaw 2 kości) i spróbuj czy problem występuje nadal...następnie zmień sloty dla tych samych kości

Wszystkie sterowniki aktualne te na płycie również...

Czy przy błędzie występują inne opisy np. taki...0x00000050:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...page fault in nonpaged area.

Plik stronicowania w tym systemie..i czy stoi na tej samej partycji co system.?

Jak wygląda spójność tego Raid bo lubi się rozjechać.? (defragmentacja dysków)

Scal i wyczyść porządnie rejestr systemu..

Wyjmij część RAM (zostaw 2 kości) i spróbuj czy problem występuje nadal...następnie zmień sloty dla tych samych kości

Wszystkie sterowniki aktualne te na płycie również...

Czy przy błędzie występują inne opisy np. taki...0x00000050:

Używam TuneUp Utilities, więc rejestr jest czyszczony, defragmentacja też jest przeprowadzona raz na jakiś czas.

Plik stronicowania jest na tej samej partycji co system i na innych nie nie ustawiałem. Gra jest zainstalowana na innej niż systemowa. Ramy dokupiłem wczoraj 2x4 GB, przed zakupem było to samo. Jutro spróbuje wyciągnąć stare i zostawić tylko te nowe kości. Co do błędu to nie pamiętam, ale chyba wystąpił tego typu opis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten opis jest bardzo ważny bo wskazuje na rodzaj błędu...napisz gdzieś z boku i wklej tutaj..jeżeli było to samo...zrób próbę z nowym RAM w obu slotach... Czy masz niebieski ekran BSoD podczas występowania błędu..jeżeli tak to kod błędu jest niezbędny..By go odczytać możesz wyłączyć w ...panelu sterowania \ system \ zaawansowane\ awarie i odzyskiwanie ..wymuś restart systemu. Czy konsola RAID nie wyrzuca błędów.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten opis jest bardzo ważny bo wskazuje na rodzaj błędu...napisz gdzieś z boku i wklej tutaj..jeżeli było to samo...zrób próbę z nowym RAM w obu slotach...

Czy masz niebieski ekran BSoD podczas występowania błędu..jeżeli tak to kod błędu jest niezbędny..By go odczytać możesz wyłączyć w ...panelu sterowania \ system \ zaawansowane\ awarie i odzyskiwanie ..wymuś restart systemu.

Czy konsola RAID nie wyrzuca błędów.?

Błąd BSoD kod: 0:00000050

Odczytany plik dump w WinDbg :Probably caused by : ntoskrnl.exe ( nt+992f8 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj pod tego linka - może to Ci w jakiś sposób pomoże ;) :

http://www.personalc...-in-windows-xp/

Dobra problem rozwiązany. Nowy system na osobnym dysku rozwiązał mi problem. Gra nie chce mi śmigać z kartą dźwiękową SB X-Fi Xtreme Music, reinstalka sterów też nie pomaga trzeba ją wyłączyć w menadżerze urządzeń i grać na zintegrowanej. Na szczęście tylko w tej grze mam taki problem w innych stalkerach jest wszystko ok.

Pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.