Skocz do zawartości

Hybrydowe dyski SSD Momentus® XT


malakas

Rekomendowane odpowiedzi

Mała nowinka dla tych którzy mają zamiar zakupić dysk twardy, ale nie sięgają cenowo do SSD...http://www.seagate.c...tops/laptop-hdd.

Dyski występują w dwóch odmianach dla Sata 2 /3 GB/s, oraz Sata 3/ 6GB/s..cena w stosunku do SSD wielokrotnie niższa w stosunku do oferowanej pojemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hybrydowe dyski to coś na co się kiedyś sam nastawiałem, jednak cena 4x krotnie większa za dysk różniący się od zwykłego tylko 4GB pamięcią to wciąż sporo za drogo a teraz gdy powodzie zatrzymały fabryki ceny hybryd jeszcze wzrosły. Uważam do tego ze te dyski marnują swój potencjał, ponieważ powinny mieć z 32GB pamięci flash i te 500GB na talerzu. Teraz gdy chcemy pograć w dana grę paliki tej gdy przekopiowały by się w tle (cała gra) na pamięć flash, taka gra przekopiowana na flash przyspieszyła by kosmicznie a przy tym dysk zachował by swój potencjał pierwotny czyli pojemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk jest o wiele szybszy od zwykłego...czas dostępu serii XT jest również bardzo niski.

Teraz gdy chcemy pograć w dana grę paliki tej gdy przekopiowały by się w tle (cała gra) na pamięć flash,

Po to jest te 4 GB i kto powiedział ,że ma tam skopiować się cała gra. Pamięć flash tego dysku jest właśnie do magazynowania niezbędnych danych i nikt nie korzysta z całej gdy jednocześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk jest o wiele szybszy od zwykłego...czas dostępu serii XT jest również bardzo niski.

Po to jest te 4 GB i kto powiedział ,że ma tam skopiować się cała gra. Pamięć flash tego dysku jest właśnie do magazynowania niezbędnych danych i nikt nie korzysta z całej gdy jednocześnie.

Ta, gra zajmuje 16GB ..., Ja tutaj mówię o skopiowaniu najczęściej wczytywanych plików na tą sekcję 32GB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy taki dysk z 32 GB sekcją jest nie do kupienia nawet ze względu na cenę.. Miejmy nadzieję, że ta technologia się rozwinie bo może być jedyną dla utrzymania tanich dysków talerzowych przy życiu. Zobaczymy ja będzie w następnej generacji 16 GB, czy od razu 32 GB, w co wątpię bo będzie za drogo. Wówczas lepiej kupić 40 GB SSD pod system i drugi talerzowy na magazyn...wszystko zależy od cen i postępu w nośnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wówczas lepiej kupić 40 GB SSD pod system i drugi talerzowy na magazyn...wszystko zależy od cen i postępu w nośnikach.

Nie rozumiesz mnie, co mi dadzą dwa osobne dyski? To tak jak by dać kolejną pamięć ram na sznurku.

W moim zamyśle pamięć SSD miała by przechowywać najczęściej używane pliki a resztę w buforze talerzowym. Co daje nam szybkość i przestrzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim zamyśle pamięć SSD miała by przechowywać najczęściej używane pliki a resztę w buforze talerzowym.

Już wcześniej to było poruszone...właśnie w taki sposób działa w tej chwili dysk z 4 Gb Flash ...Ty sobie życzysz 32 GB Flash więc będzie drożej i później.. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.