Jump to content

RIAA przyłapana na piractwie (organizacja do walki z piractwem)


Recommended Posts

Pod latarnią najciemniej, czyli RIAA przyłapana na... piractwie

Dołączona grafika

Niegrzeczne robaczki. Rosyjska strona internetowa YouHaveDownloaded.com to bardzo ciekawe "stworzenie". Dzięki niej można zobaczyć, jakie pliki w sieci BitTorrent są pobierane z konkretnego adresu IP. Jeżeli jesteśmy w sieci lokalnej, ale nie mamy IP zewnętrznego dla siebie, to możemy podejrzeć co tam ciekawego pobierają inni użytkownicy tej samej sieci.

Poprzez sieć BitTorrent pobierane są oczywiście najczęściej pirackie kopie - czy to filmów, gier, programów czy muzyki. Okazuje się, że dzięki stronie YouHaveDownloaded.com na piractwie wpadła organizacja znana z walki piractwem. Mowa oczywiście o RIAA, która sama najwyraźniej ma problem z pobieraniem nielegalnych kopii treści.

Serwis TorrentFreak dowiódł tego, że w biurach RIAA piratów nie brakuje, gdyż z IP należących do tej ogranizacji pobierane są właśnie tzw. "piraty". Okazuje się, że w RIAA pobierano m.in. albumy muzyczne Jay-z czy Kanye West. Na liście "piratów" jest nawet pakiet wszystkich odcinków popularnego serialu "Dexter".

Oczywiście RIAA może bronić się twierdzeniem, że konkretne "torrenty" pobierano w ramach stałej walki z piractwem - np. w celu zebrania IP pobierających. Jednakże to tłumaczenie wymuszałoby kolejne pytania. Na przykład o to, skąd taka wybiórczość? Chyba bardziej prawdopodobne wydaje się to, że sami pracownicy RIAA korzystają z roboczych komputerów do ściągania plików. No bo czy RIAA sama siebie uznałaby za siedlisko piratów? Bezpieczniejszego miejsca zatem trudno szukać.

Dołączona grafika

Źródło: TorrentFreak

  • Positive 1
Link to comment
Share on other sites

Po co te specialne wydziały do walki z piractwem

Jak już mówiłem, to zwykła ściema, ''piractwem'' zasłaniają się korporację by wciskać głupim ludziom niedopracowane buble, i narzekać jakie to piractwo złe i że niby przez nie dostajemy bubla. :sad:

Trzeba być naprawdę człowiekiem z bardzo słabą psychiką by dać się omamić.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.