Skocz do zawartości

Gra bez celownika .


BiereS

Rekomendowane odpowiedzi

Graliście kiedyś bez celownika ? Jeśli nie to polecam . Gra robi się bardzo trudniejsza .Ja grałem bez celownika w Metro 2033 .Jest to wspaniała gra i polecam czekam na kolejną część .Ale gra robi się o wiele ciekawsza ni i tam wszystko znikało nie było min i mapy nie ma HP .Tylko widać broń jaką nosimy /Lubie takie grabie . No i oczywiście trzeba pilnować poziom amunicji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graliście kiedyś bez celownika ?

Jeżeli o mnie chodzi, to zapytaj, czy grałem kiedykolwiek z celownikiem Odpowiedź będzie brzmiała NIGDY :rolleyes:. Gram z celownikiem tylko wtedy, gdy gra nie zezwala na pozbycie się go w opcjach (lub brak możliwości celowania przez muszkę i szczerbinkę). Tylko pełny hardcore mnie satysfakcjonuje i zgadzam się, że wszystkie gry zyskują wtedy dodatkowy wręcz wymiar...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra bez celownika jest bardziej realistyczna,lecz wydaję mi się że nie za bardzo gdyż jak w prawdziwym życiu trzymamy karabin na wysokości piersi skierowany "właściwym otworem" w stronę przeciwnika to i tak kontem oka widzisz w jaki sposób masz lufę skierowaną by trafić (niech ktoś kto był w wojsku mnie poprawi jak coś źle napisałem :D ) a sami z resztą wiecie jak w niektórych grach broń jest trzymana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra bez celownika jest bardziej realistyczna,lecz wydaję mi się że nie za bardzo

Po napisaniu tego zdania powinienneś w 100% zrozumieć, co miał na myśli Lech Wałęsa, mówiąc "Jestem za, a nawet przeciw" :thumbsup:.

gdyż jak w prawdziwym życiu trzymamy karabin na wysokości piersi skierowany "właściwym otworem" w stronę przeciwnika to i tak kontem oka widzisz w jaki sposób masz lufę skierowaną by trafić.

Nie do końca tak jest, a jeżeli chcemy trafić coś/kogoś w z odległości 50-100 metrów (lub większej jak jesteśmy w tym bardzo dobrzy), to nie ma mocnych, trzeba broń podnieść do oka i dobrze przycelować. Nie wiem czy widziałeś "Pluton" Olivera Stone'a - jeżeli nie, to zobacz koniecznie. Film jest bardzo ponury i mocny, ale między innymi pokazuje realistyczne strzelanie, z realistycznym odrzutem i z realistycznie limitowaną amunicją. Polecam :rolleyes:

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po napisaniu tego zdania powinienneś w 100% zrozumieć, co miał na myśli Lech Wałęsa, mówiąc "Jestem za, a nawet przeciw" :thumbsup:.

Oki przyznaję że trochę się zamieszałem pisząc to :D

Nie do końca tak jest, a jeżeli chcemy trafić coś/kogoś w z odległości 50-100 metrów (lub większej jak jesteśmy w tym bardzo dobrzy), to nie ma mocnych, trzeba broń podnieść do oka i dobrze przycelować. Nie wiem czy widziałeś "Pluton" Olivera Stone'a - jeżeli nie, to zobacz koniecznie. Film jest bardzo ponury i mocny, ale między innymi pokazuje realistyczne strzelanie, z realistycznym odrzutem i z realistycznie limitowaną amunicją. Polecam :rolleyes:

ze 100 metrów trafić w kogoś nie celując "z oka" to tak jak trafić 6 w lotku 3 razy z rzędu,i nieraz przykładając broń do oka nie mamy 100% pewności że trafimy :D.Chodziło mi o jakiś krótszy dystans 10-20 metrów (i to by było ciężko).A co do filmu to będę musiał go oglądnąć,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A ja gram z celownikiem i jestem z tego dumny! :D W Stalku to czasem dla mnie konieczność, gdyż mam czasem problem z rozróżnieniem barw kombinezonów i zdarzało się, że strzelałem w np. Stalkerów, zamiast w Wolność. A w reszcie gier zawsze przycelowywuję, albo jadę na spray'n'pray, więc ani mi on nie pomaga, ani przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet podczas walki w zamkniętych pomieszczeniach ( a to już bardzo krótki dystans ) strzela się " z oka " Mnie się udało w wojsku dostać urlop za strzelanie do celów ukazujących się na dystansie 150-200 m . Jako jedyny na kompanii trafiłem wszystkie trzy cele zużywając tylko trzy pociski. Niestety mój porucznik alkoholik był do mnie z lekka żle nastawiony i wykorzystałem przepustke dopiero pół roku póżniej , jak jechałem po cywilki :tongue: I polecam film Sucker Punch, pomijajac wszystkie" ale" do tego filmu, to ,jak laski poruszają sie profesjonalnie z bronią i jej uzywają ( miały bardzo dobrego instruktora ) to wymiekają wszystkie filmy o tzw. special forces :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja gram z celownikiem i jestem z tego dumny!

Rozumiem, że grasz z celownikiem (powody podałeś w następnym zdaniu), ale dlaczego jesteś z tego dumny? :wink:

Niestety mój porucznik alkoholik był do mnie z lekka żle nastawiony i wykorzystałem przepustke dopiero pół roku póżniej , jak jechałem po cywilki :tongue:

Niesamowite, jak mało tym małym hooykom brakowało do szczęścia - ot, nie pozwolił żołnierzowi wykorzystać przepustki i już miał radochę i okazję do chwalenia się tym przy wódce na następne pół roku :yucky:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie używanie celownika, lub jego nie używanie ? Heh...żadna różnica, jeśli dobrze pamiętam, to pierwszy raz w Stalka bez celownika grałem na modzie SMRTER, gdzie nie miałem żadnych problemów z celowaniem. Mogłem strzelać na luzie, a jeśli np. zaatakowały mnie rodenty w zamkniętych pomieszczeniach gdy miałem tylko pistolet, też nie przyspawało mi to problemów. Jestem też nastawiony na realizm i dla tego gram w ciężkie mody, takie jak właśnie SMRTER, a moim podstawowym poziomem jest Mistrz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.