Skocz do zawartości

The Last of Us - nowe życie po apokalipsie


kolaps111

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...
  • 10 lat później...
W dniu 28.03.2013 o 09:12, Garrett napisał(a):

Na Allegro już można kupić (wersja przedpremierowa). Szkoda że będzie tylko na PS3 😕

the-last-of-us-part-1-config-pc-actualite-actu-hardware-overclocking.jpg.36e55206df28d30620cb3339e4c4edc7.jpg

Wiem, że to co cytuję było dawno ale ostatnio ograłem odświeżoną wersję tej gry ma moim PC.
Niedawno też przeżywałem na forum zachwyt nad ukończoną STAR WARS Jedi: Fallen Order

https://stalkerteam.pl/topic/13334-star-wars-jedi-fallen-order/#comment-204725

Myślałem, że już lepszej gry na razie nie znajdę i oceniałbym SW na 9/10
a tu proszę odświeżona wersja czyli The Last of Us Part 1 +  dodatek Left Behind
powaliła mnie na glebę. Grę i dodatek oceniam na 10/10.

shot_20230610_132505.thumb.jpg.038aa6d4b11d04fded6e85aa4486b40e.jpg

BEZ DWÓCH ZDAŃ to najlepsza gra w jaką grałem w tej kategorii.
Trochę przypominała mi serię Wolfenstein i Metro. Nie była to kopia w/w serii ale tylko muśnięcie historii: np. mechanizm upgrade broni
(Metro Exodus) czy widzenie zarysów przeciwników przez ściany (Wolfenstein 2009).
Świat gry jest pełen mutantów (najgroźniejsze to Klikacze i Biegacze) i oczywiście bezlitosnych najgroźniejszych ludzi w tym kanibali.
Ciemnych miejsc z klimatami wprost z horrorów a najbardziej śmieszne jest to, że tak na całe 100% wystraszyłem się dopiero akcji z wyskakującym
DOSŁOWNIE ZNIKĄD zwykłym kotem w ciemnym korytarzu (akcja jest w dodatku do gry Left Behind  gdzie niby już okrzepłem w klimacie
i przyzwyczaiłem się do wszelkich potworów). W ciśnieniomierzu prawdopodobnie zabrakło by skali a spodnie na kolejne 100% do wymiany. ;)
Kota trochę widać przez jedną czy dwie sekundy ale... przejdźmy dalej w opisie tu czuje się bezpieczniej...

shot_20230610_133435.thumb.jpg.41d263bce39b13e842de7610094b78ab.jpg

Nie będę rozpisywał się na temat fabuły bo jest znana choćby z serialu The Last of Us i tu uwaga a właściwie kilka moich uwag
na temat fabuły na plus dla gry które, nie każdemu mogą się podobać i dlatego je ukrywam. 

Spoiler

Gra ( JAK DLA MNIE !!! ) ma przewagę nad serialem ponieważ:
1. Wątek gejowski został w grze okrojony do informacji, że Bill (znajomy Joela) miał partnera.
Jest na ten temat tylko kilka zdań wypowiedzianych przez Billa i list od jego partnera który znajduje Joel
gdzie partner pisze, że ukradł Billowi sprawny akumulator ponieważ rusza w świat. W serialu był to temat na cały odcinek ....
2. W grze nie ma w ogóle postaci kobiety która trzęsie cały miastem i pomiata facetami bo chce dorwać Henriego i jego syna
3. Brat Joela Tomi ma w grze żonę jasnej karnacji w serialu oczywiście ciemnej karnacji

Staram się pisać delikatnie żeby było poprawnie i bez nadmiernego szowinizmu)

Pamiętajcie, że to moja oceny i opinia a że jest taka a nie inna no cóż... 

Zrzut ekranu tuż przed zakończeniem gry:

shot_20230610_163116.thumb.jpg.be76c2ba41eef3ecb03935a9cf5151ac.jpg

POLECAM WIĘC JESZCZE RAZ NAJLEPSZĄ GRĘ W JAKA OSTATNIO GRAŁEM !!! :) 

p.s. Oczywiście Eli będzie i żyć i to na tyle, że jej życia starczy na następną część tej gry czyli:

The Last of Us Part 2 za którą właśnie się zabieram.
Mam jeszcze trochę czasu bo od 14 lipca mam już zapisane 7 tygodni szpitala a tam już grania nie będzie hlip hlip ;)   

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

@smoxDołączyłem niedawno do ekipy posiadaczy plejki i jedną z pierwszych ogranych gierek było właśnie The Last of Us. Nie chce mi się robić elaboratu na temat fabuły i tak dalej, aczkolwiek podobała mi się relacja między Joelem, a Ellie. Wiesz, początkowo chłop ją traktował jako zlecenie, aż dokonał rzezi w szpitalu byleby młodą ocalić. W zasadzie to ona zrobiła z niego człowieka jakim był sprzed pandemii. A dodatek no cóż, przede wszystkim jest ciut krótki, aczkolwiek koleżanka/dziewczyna Ellie jest winna tego, co im się przydarzyło. Kto normalny mając szkolenie u dowolnej organizacji nie bada instynktownie miejsca, które chce komuś pokazać. :D A z samej rozgrywki to irytowały mnie sekwencje skradankowe z klikaczami i słaby aspekt przetrwania, gdzie w Stalkerach mogłeś podnieść broń zabitego np. Powinnościowca i ją rozładować, żeby mieć amunicję do swojej pukawki. :)

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.