Jump to content

Przewodnik moda LW ToD


metek58

Recommended Posts

Przewodnik moda Lost World Trops of Doom.

Autor przewodnika: DvR

Tłumaczenie: metek58

Krótki opis części pierwszej.

Tak więc, ta modyfikacja ma dość dużą liczbę zadań. Niniejszy poradnik, jest podzielony na dwie części: 1 i 2.

W pierwszej części moda, opisany jest główny wątek gry. Druga część zawiera opis pobocznych misji. Ogólnie rzecz biorąc, sami decydujemy, co czytać a co nie.

Uwaga! Wszystkie ważne postacie / przedmioty, itp. zaznaczone są na mapach łącznie z przejściami, więc nie ma mowy o pomyłce. Mapy znajdziecie na dole przewodnika.

Przedsionek... Początek gry, oczywiście, nie jest taki miły... (spawnuje nas w domku), daleko od wszystkich... ale cóż. Początkowa lokacja nie obfituje w zadania, dobrze by było wykonać kilka zadań pobocznych, za które możemy coś dostać. Następnie przechodzimy na Jupiter.

!!! Dlaczego Czarne Jezioro i stare Wysypisko ominąłeś? No z pewnością dlatego, że te miejsca, nie odgrywają większej roli dla podstawowej fabuły moda.

Jupiter...

Idziemy do Kardana, to mechanik z Zewu Prypeci na Janowie. Bierzemy od niego quest na Dodge (auto), przyprowadzamy mu Dodge... ale do wykonania tego zadania, lepiej było przywieźć tam Kardana, to mniej byłoby problemów. Dalej, po wykonaniu zadania, idziemy do Bunkra naukowców, tam rozmawiamy z naukowcem, który stoi obok “sypialnego” pomieszczenia. Bierzemy zadanie na dokumenty i Grontę i idziemy na Zaton.

Zaton...

Tu wszystko jest proste: Znajdujemy Gronta, każemy mu tu czekać nas, a sami idziemy do laboratorium, gdzie znajduje się olbrzymia gaussówka. Stamtąd zabieramy dokumenty, naboje do gaussa… i sam popsuty karabin gaussa, który przekazujemy Kardanowi. Rozmawiamy z Grontem i idziemy na Jupitier, rozliczamy się z zadania . Idziemy do Nowikowa i bierzemy zadanie na Czyste Niebo

Czerwony Las...

Tu wszystko jest proste, idziemy do Leśnika i bierzemy zadanie na wyszukiwanie Kroma w Limańsku... dodatkowo otrzymamy quest na znalezienie rzeczy przyjaciela. Wasza sprawa, co robić, lecz nasza sprawa to Krom. Idziemy do Limańska… Kiedy będziemy szli przez drugi mały posterunek, gdzie jeszcze w fabule Czystego Nieba, nas atakowali wojskowi z PKM, podchodząc pod posterunek, napotkamy tam trupa: w jego plecaku znajduje się Tunder i PDA... Tunder Tunderem, ale PDA to obowiązkowo jest wziąć. Teraz najemniku, idziemy do Kroma, rozmawiamy i... i to wszystko, teraz idziemy na Bagna.

Bagna...

Od razu można wykonać zadanie - narzędzia dla Zimnego, one są na Parku Maszynowym, w ciemnoniebieskiej skrzynce. Idziemy na Bazę CN i rozmawiamy z Zimnym. No... dalej fabuła Cień Czarnobyla.

I nareszcie - Czarnobylska Elektrownia. Tam szukamy Lebiediewa, grupę stalkerów… znajdujemy itd., itp. i można śmiało powiedzieć tak: "Ludzie, przeszedłem LWToD!"

Parę słów o tym, co nie trzeba robić w modzie...

-Przechodzić z Prypeci na Radar - zabije nas promieniowanie, jeśli zechcemy tam iść bez hełmu.

-W żadnym wypadku nie zostawiajcie otwartych drzwi na Zatonie i Janowie. Nie wiadomo, co przez nie może wpaść do środka.

-Nie zakładać artefaktów, zanim nie pozna się jego właściwości.

Poradnik przejścia Lost World Trops of Doom. Krótki opis przejścia moda, część 2...

Pojawiamy się w domku na Przedsionku, minus w tym, że daleko znajdujemy się od handlarza i innych NPC... trzeba będzie sporo biegać po mapie.

Tak więc, dodatkowe zadania w tej części opisu:

Artefakt

Aktówka u Bormana

Maks

Kolba u naukowca.

Wszystkie zadania bierzemy od razu, jak i wszystkie ich punkty znajdują się prawie w jednym i tym samym miejscu. P.s. Wszystkie questy nie wymagają objaśnień, tak że wydzierać się na mnie nie ma potrzeby, że niby ja ich nie opisałem, to pikuś, poradzicie sobie.

Czarne Jezioro:

Klown

Globalny quest od Irbisa.

1. Zadanie od Klowna proste, lecz męczące. Bierzemy pendrive i idziemy do Irbisa za pieniędzmi.

2. Otrzymujemy kod i oblatujemy wszystkie laboratoria. To wszystko, a dlatego, że ja tego moda wcale nie przechodziłem.

Zbiornik wodny( stare Wysypisko).

Maks.

Maksa znajdziesz we wsi.

Jupiter.

Narzędzia dla Kardana.

Obrona drakoszek w zakładzie.

Wszystko zaznaczone jest na mapie, tak że nie ma nic do opisywania.

Janów.

Bandyci i Kazbek.

Kusza dla Noego.

Quest niezbyt trudny, składa się on z trzech zadań.

Przede wszystkim zabieramy granaty, Sajgę i naboje. Na wsi, gdzie znajduje się notatka, będzie Chimera - zabijamy i bierzemy dokumenty

Odnosimy Brodzie i znowu idziemy do tego samego gospodarstwa. W tym czasie, zaraz po podejściu, spawnuje się Kazbek i bandyci, tak że od razu trzeba być w pogotowiu, ponieważ są skłonni go zabić. Likwidujemy bandytów i idziemy z Kazbekiem na Skadowsk, tam go zostawiamy i idziemy do wyznaczonego punktu trzeciego. Zabijamy bandytów, głównego + bierzemy SWD (opcjonalnie). Bierzemy "Spiek" od Kazbeka i sprzedajemy Brodzie, ponieważ artefakt nic nie daje, + 50 tysięcy nam nie zaszkodzi.

Czerwony Las.

Dziennik Kontrolera.

Kopacz, Aligator i PKM.

Rzeczy przyjaciela Leśnika.

Kusza Noego

Dokumenty znajdujemy w miejscu, zaznaczonym na mapie, tylko jak będziesz w tunelu, znajdź zablokowane na zamek drzwi, trzeba w nich strzelić i otworzą się, idziesz dalej i znajdujesz trupa, a w nim notatka.

Tu bierzemy zadanie i idziemy w miejsce, które zaznaczone jest na mapie. PKM znajduje się w czołgu, karabin maszynowy nie poniewiera się, lecz znajduje się w “plecaku” na szczycie czołgu, otwórz właz i jest tam PKM.

Po zakończeniu zadania, dobrze jest wypełnić zadanie z Sauronem, to przyniesie Wam więcej korzyści. Szczegóły poniżej.

Kuszę, którą znalazłeś na Zatonie, odnosimy Noemu i otrzymujemy Kompas.

Prypeć, Zew Prypeci.

Sauron.

Wszystko proste - odprowadzamy Saurona do punktu , zaznaczonego w PDA i to wszystko, on zwraca nam Kompas i jego właściwości.

Bonus w tym zadaniu taki, że monolitowcy będą w stosunku do nas neutralni, to duży plus dla nas.

Prypeć, Cień Czarnobyla.

Rzeczy przyjaciela Gajowego

Po realizacji zadania z Sauronem, poszukiwanie mieszkania, nie sprawi dużo kłopotu i myślenia, bo monolit do nas jest neutralny. Samo mieszkanie należy do Striełoka, co oznacza, że tam będzie kombinezon Skat, i detektor, i same dobre rzeczy.

Bagna.

Dziennik Kontrolera.

Zadanie” Dzienniki Kontrolerów”

Narzędzia dla Zimnego.

Narzędzia znajdują się w miejscu, zaznaczonym na mapie, jak tylko pojawiamy się na Bagnach, od razu idziemy bokiem granicy lokacji (mapy lub jak ją tam...) tam, gdzie ona się kończy i nas puszczają za granice, kierujemy się do zburzonego mostu, zabijamy kontrolera i zabieramy notatkę.

Doktor znajduje się na końcu lokacji, w fabule Czystego Nieba, więc trzeba dodatkowo uchwycić ten punkt. Quest weźmiemy i od razu możliwy jest do wykonania, szczególnych trudności on nie sprawia.

Opisane w pierwszej części, lecz jednakże znajdują się one na Parku Maszynowym. Przychodzimy na Bazę i przekazujemy zadanie Zimnemu.

Fabuła Cień Czarnobyla.

No i tak wszystko jasne…

Na razie to cały przewodnik, ponieważ dalej nowych questów w modzie ja nie widziałem. Nawet jeżeli są, to niezbyt trudne...

Muszę przyznać, że trudny tekst i paru rzeczy nie jestem pewien. Proszę o sprostowanie, jeśli coś źle mi poszło...metek58

Od autora...

P.s. Przy kopiowaniu wskazywać autora (DvR)

P.s. Poradnik nie jest dokładny (90% z 100%) i po tym, jeżeli zechcecie wnieść dodatki/krytyki/skargi/i wszelkie bzdury, wtedy proszę łaskawie pisać na skype mr.dvr...

Mapy... zaznaczono elementy moda oraz przejścia na lokacje.

...........JANTAR.................LIMAŃSK..............BAGNA.........................PRZEDSIONEK............CZERWONY LAS..........CZARNE JEZIORO................ZATON...............

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika.

MALAKAS // Przewodnik jest tłumaczony, autor pisze że jest 90%-ach pełny. Jeżeli znajdziecie jakieś brakujące zadanie, lub inne rzeczy wstawcie do tematu ..uzupełnimy przewodnik.

Edited by metek58
  • Positive 4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.