Skocz do zawartości

Przejście gry tylko z pistoletem z tłumikiem?


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś,próbował przejść SoC tylko z pistoletem i bez żadnych modów i ulepszeń? Polecam spróbować,to dopiero wyzwanie,a nie obwieszeni bronią i artefaktami jak chodząca armia,w końcu to Ukraina poziom życia poniżej standartów,a większość wchodzi do Zony,jakby wyszli prosto,z wojskowych magazynów,no można ewentualnie wziąść lepszy kombinezon,ale nic pozatym,polecam,czekam na wrażenia,powodzenia prawdziwi Stalkerzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie można by przejść grę tylko z pistoletem. Nie wykonując misji pobocznych, unikając walki i uciekając przed wszystkim co się rusza. Chociaż przed pijawką trudno uciec. Trzeba by też często zapisywać grę, bo pod koniec gry dosyć często zaliczali byśmy zgon. Ale pewnie dało by to się zrobić - tylko po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przekonasz mnie. Stalker SoC bez modów, nie jest trudny dla doświadczonego gracza. Nawet na mistrzu. Grając z pistoletem masz możliwość w każdej chwili złapać za karabin, założyć pancerz i rozwalić towarzystwo. Są natomiast mody, gdzie nawet z najlepszym ekwipunkiem, trudno jest przeżyć. No i ile razy można grać w podstawkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pistoletem zadanie zlikwidowania strzelca wyborowego na wieży albo strzelców wyborowych na wieżyczkach przy podejsciu do mózgozwęglacza. Mało realne biorąc pod uwage donośność praktyczną pocisku wystrzelonego z pistoletu a karabinu, mase pocisku, mase ładunku prochowego, prędkość początkową. Jednym słowem balistyke, powszechnie stosowane pistolety w naszym wojsku mają zasięg prowadzenia ognia na odległość 50-60 m, ogień skuteczny na odległość 30-40 metrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak...można i tak,tylko gdzie tu przyjemność grania.Jak to napisał Smox,można tylko po co?No cóż,chciałbym się tu podzielić pewną refleksją,chociaż napewno zostanę zakrzyczany przez wiekszość i oskarżony o protekcjonizm,ale do sedna mojej wypowiedzi;mam nieodparte wrażenie(może niesłusznie)że większość graczy,kupuje grę aby jak najszybciej i z najmniejszymi stratami ją "zaliczyć",następnie odstawić na półkę i szukać następnej.Moim skromnym zdaniem,Autorzy gry,stworzyli ją po to,aby inni(gracze)poznali ją głębiej,szukali tego, co Autorzy chcieli przekazać w danej grze.Może jeden przykład;mam kilku kolegów,którzy grali w SoC.na moje pytanie o wrażenia z gry i o co w niej chodzi,dostałem odpowiedz,następującej treści:fajna strzelanka,łatwizna,spodziewałem się czegoś lepszego itd,itp.muszę się dostać do spełniacza życzeń,najlepiej jak najszybciej,i z jak najmniejszyni stratami,ble,ble...Ani jeden z nich,nie wspomniał o głebszych treściach,takich jak;rozterki głównego bohatera,walki z samym sobą i swoimi lękami,poznaniem Zony chociaż z samej ciekawości,bo ktoś w końcu ją stworzył,żeby ktoś inny ją poznał.Uff,na razie wystarczy,co nie znaczy że temat wyczerpany,proszę o szczere wpisy,pozdrawiam. :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim czasie zagrywałem się w Stalkera. Po poznaniu tej gry inne gry już tak nie pociągają. Tu jest klimat, możliwość dokonywania wielokrotnego wyboru sposobu wykonania zadania, nie jest to odmóżdżający płytki, kolorowy z szybką jak błyskawica akcją FPS. Dlatego to gra w którą grają nieliczni ludzie. Wracać do tej gry trzeba, obszar do zbadania/zwiedzania jest ogromny a ilość modów cieszy. Dlatego nikt tu Ciebje nie zakrzyczy bo ludzie na forum to fani Stalka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

większość graczy,kupuje grę aby jak najszybciej i z najmniejszymi stratami ją "zaliczyć",następnie odstawić na półkę i szukać następnej.

Takie są dzisiejsze prawa rynku. To takie studia jak EAgames czy Activision wymuszaj na graczach taki stan rzeczy.

no można ewentualnie wziąść lepszy kombinezon,ale nic pozatym

Szczęście tobie kolego życzę, bez dobrego kombinezony to sobie nie pograsz, już by przejść na wysypisko potrzeba jakiejkolwiek kurtki.

Są też momenty że wyskakuje na ciebie 6 opancerzonych po żeby wojskowych (czerwony las) można by tutaj zrobić ich taktyką kto za mną pójdzie temu dam...

Jetem zadania że można przejść grę nawet na hardzie mając tylko pistolet, ale tylko dlatego że czysta podstawka jest niedopracowana.

Inaczej sprawa ma się gdy mamy na wyposażeniu strzelbę TOZ34, mając do niej 3 typy amunicji jaką nam dali autorzy gry można spokojnie z palcem w uchy przejść, i ja to zrobiłem. Ta adrenalina gdy idziemy korytarzem i nagle wyskakuje nam na lufe bandyta, my oddajemy strzał a on odlatuje rozbryzgując swoja krew gdzie popadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można grę poznawać, cieszyć się nią przed długie godziny, dni.. bez przechodzenia fabuły wyłącznie przy pomocy pistoletu. Mnie np. sprawia przyjemność zbierania artefaktów, zwiedzanie zony (mimo że tam byłem) i inwestowanie w lepszy ekwipunek. Ale tak jak napisał smox, ile można przechodzić podstawkę ? Mody dają jeszcze więcej frajdy z gry, jesteś w zonie którą musisz zgłębić znów od początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Spróbuję przejść grę tylko z pistoletem, ale gram na modzie Priboi Story gdzie poziom trudności jest bardzo podwyższony, więc nie wiem czy dam radę z samym pistolem.

No to albo przechodzić będziesz albo nie zdecyduj się i nie pisz bezsensownych postów i nazwy własne pisze się z wielkiej litery. LD

Edytowane przez ziomek - łowca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze przecież może sobie zmniejszyć poziom trudności podczas gry. Jeżeli ludzie grali na szybkość, aby zobaczyć w jak najkrótszym czasie da się przejść stalkera i udało im się, to sądzę że da się i z pistoletem, wystarczy Kora która jest celna, masa apteczek i bandaży oraz dużo amunicji. Ale swoją drogą, jaka to przyjemność z gry ? moim zdaniem w ogóle jej wtedy niema..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W TŚ2, które ostatnio przeszedłem jest kilka momentów, gdzie trzeba przez jakiś czas radzić sobie z minimalnym ekwipunkiem i nie powiem, podwyższa to adrenalinę, i na któtką metę jest fajne, ale jakoś nie wyobrażam sobie grać tak cały czas, to byłaby zwykła męczarnia, tym bardziej przy takim balansie obrażeń, jaki zastosowano w tym modzie i wielu innych. Spróbował byś zabić z pistoletu 4 atakujące Cię pseudogiganty, połamańce, czy chimery, to zaraz by Ci się odechciało takiego grania :P Natomiast jeśli chodzi o podstawkę, to raczej nie byłoby problemu.

Edytowane przez bolo7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.