Jump to content

Problem z save'ami


WeteranMonolit
 Share

Recommended Posts

Cześć. Zainstalowałem sobie Stalkera Czyste Niebo z CD-Actiona, dograłem PreSky i odpaliłem. Wszystko spoko, ale w pewnym momencie zginąłem. Pies to tracął - pomyślałem - i wczytałem grę. Bam - pulpit. Cóż, CTD happens. Włączam znowu - bam! Nosz, kurka... może inny save? Tak, zgadliście - bam! No nic, spróbuję zobaczyć te stare zapisy, które trzymam od zeszłego roku. Zajrzałem do /all users/dokumenty/stalker-stcs, a tam... jedynie user.ltx! Tu się z lekka zdenerwowałem, ale zrobiłem swój folder samemu, wrzuciłem tamte save'y, zmieniłem nazwę gamedaty z PreSky'em, i dawaj grać. Niestety, znowu BAM. I tu jest mój problem. W menu siedzi "widmo" zapisów z PreSky, jeśli się na nie kliknie - CTD. Nie pojawiają się te nowe. Nie mam pojęcia, co z tym fantem zrobić; może ktoś z was spotkał się z podobnym problemem?

Link to comment
Share on other sites

Najpierw zobacz w pliku fsgame.ltx, czy mod nie robi zapisów gdzie indziej. Poszukaj potem w folderze gry coś takiego jak user, czy profile. Jeżeli zapisy są z podstawki a masz zmieniony plik fsgame.ltx to ich nie będzie w ../all users/dokumenty/..

Link to comment
Share on other sites

Ja zawsze mówię tak:

Jeżeli ktoś nie może zlokalizować położenia save, zawsze może wejść do katalogu z grą i w pliku ''fsgame.ltx'' który to otwieramy byle jakim notatnikiem, na samej górze mamy ścieżkę.

Standardowo:

$app_data_root$=false|false|C:UsersPublicDocumentsSTALKER-STCS

Ja mając parę modów na dysku, by mi się zapisy nie mieszały jak groch w grochówce, zmieniam sobie położenie na katalog z modem.

$app_data_root$=true|false|E:S.T.A.L.K.E.R - SGM CSprofile

Link to comment
Share on other sites

Odinstaluj wszystko, usuń katalogi gry z dysku C. Zainstaluj samo Czyste Niebo, zrób kilka kontrolnych zapisów. Jeśli się będą wczytywać, po problemie. Jeśli nie, masz uszkodzoną płytkę, dysk, coś tam. Jeśli zapisów kontrolnych nie będzie w katalogu save, możliwe, że antywirus blokuje grze dostęp do dysku systemowego.

Link to comment
Share on other sites

Крис, bingo! Ustawiłem mu save'ownię w folderze głównym gry i problem zniknął. Btw, chyba wiem skąd problem. Ostatnim razem, przy kasowaniu CS skasowalem przez pomyłkę save'y, itd. Ale czyż świeżo wgrana gra nie powinna sobie sama tam stworzyć miejsca?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity