Jump to content

Win 7 64 a dźwięk na płycie Realtek


gucio46
 Share

Recommended Posts

Nie mogę ostatnio poradzić sobie z win 7 64 bit wypadam z gry bf3, albo na pulpit albo bluskrin za każdym razem(5 -10min gry) , nie pomogło formatowanie zainstalowałem grę na czysty system i nadal to mam niestety komunikaty o błędach nic mi nie mówią . Może to być problem z dźwiękiem na płycie prawdopodobnie to występuje przy niektórych płytach, radzą kupić kartę dźwiękową ale czy na pewno jak to sprawdzić,nie chce mi się wydawać 200zl albo i więcej , problem ten wystąpił tylko w bf3 po ostatniej aktualizacji . W innych grach nie zauważyłem. Sugestie proszę :) Niestety po formacie tylko to zainstalowałem i jak pisałem przedtem nie miałem problemu wystąpił on po zakupie premium .

Edited by malakas
Link to comment
Share on other sites

Skoro wszystko zrobiłeś, a problem jest już zdiagnozowany i zalecają kupić dźwiękówkę ... Miałem kiedyś taki problem z FEAR, tylko tam chodziło o 16 kanałową kartę dźwiękowa a ja miałem integre z 8 kanałami. Wyjąłem stara kartę z używanego kompa z pod puchy, kartę którą można było za 15zł kupić u wczas i problem ustąpił. Skoro zrobiłeś już wszystko i nic, to popytaj znajomych, może ktoś ma niepotrzebną kartę i pożyczy :)

Link to comment
Share on other sites

problem ten wystąpił tylko w bf3 po ostatniej aktualizacji .

1...sprawdzić czy problem występuje bez ostatniej aktualizacji

2..każdy BSD zapisuje log i można go odczytać...podobnie jak info na niebieskim ekranie zrzutu

3...wywalić grę do kosza bo nie jest warta dopłaty 200zł jeżeli inne gry i programy działają normalnie

Link to comment
Share on other sites

Ja grałem dość dawno, może nowe patche zdejmują ograniczenie ? Ale znając EA to wręcz przeciwnie, pewnie coś dowalili. Na pudełku jest napisane, do gry potrzebujesz połączenia z internetem. Niestety zaczęło się od jednorazowej aktywacji czyt. sprawdzenia daty premiery, a z kończyło na każdorazowym połączeniu przy uruchomieniu gry.

ps. Autor tematu też nie napisał czy gra w SP/MP, bo jeżeli na SP, to jest pewien sposób, ale jak chcesz @gucio46 to na powiem PW.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie nie wiem czy to na pewno karta dźwiękowa to dlatego tu pisze, może to coś innego się psuje narazie jestem na etapie poszukiwania kogoś z karta dźwiękowa ale to nie takie proste. :)

Edited by gucio46
Link to comment
Share on other sites

Karta dźwiękowa jeżeli jest uszkodzona nie działa wybiórczo... To oczywisty fakt jeżeli inne gry , czy muzyka chodzi normalnie, problem dotyczy samej gry nie sprzętu. // Można pożyczyć gdzieś kartę na próbę i przetestować dźwięk, ale jedyne co zobaczysz to ewentualnie fakt, że karta na płycie jest niezgodna z dźwiękiem gry i odwrotnie gra nie jest zgodna z kartą. Nie mówi to jednak o uszkodzeniu samej karty na mobo. Oczywiście pod warunkiem że MP nie ma jakiś specjalnych opcji dla dźwięku które należy konfigurować.

Link to comment
Share on other sites

Ktoś na innym forum po opisie błędów kazał mi zając się dźwiękiem bo podobno to się w BF3 dzieje opisałem to wcześniej ,ale nie byłem przekonany , memotest nie wykazał mi uszkodzonej pamięci (może za krótko testowałem ) , więc próbowałem dźwięku ale to nic nie dało . Pożyczyłem pamięć i jest ok ,znaczy ze to pamieć . :nuke:

Edited by gucio46
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity