Skocz do zawartości

Dell v. składak za 3000 zł.


pacjent1972

Rekomendowane odpowiedzi

A po co Ci to "coś" ? Wykorzystasz do czegoś te 8 rdzeni ? Bardzo wątpię... Mało pamięci RAM, bo co to jest 4 GB ? Już nawet nie mówię, że DDR2 tam jest wsadzone. Karta graficzna jak na dzisiejsze czasy już ciut przestarzała, bo o ile dobrze przeczytałem w necie Quadro FX 4600 to praktycznie Geforce 8800GTX - ten sam procesor G80. Płyta główna ?? To akurat nigdzie nie jest podane jaka. IMHO nawet nie warto na takie "cuda" patrzeć. Szczególnie, że to używki.

Edytowane przez apg2312
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,Ok....zgasiliście mnie... :tongue: ! Tylko zapytałem...więc ok...skoro każdy gotowiec (nawet Infinity za 12,5 tyś) to szmelc,bo taki też znalazłem w sieci :teehee: ...więc Proszę Panów o kompa dla mnie...!

Kasa...hmmm...mam jakieś 3 tyś. , o ile dostanę obiecana premię w lipcu... :thumbsup: !

Komp dla @pacjenta,nieudacznika ze Stalker Team. :devil: Proszę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor Core i5-2500k (800zł) Płyta główna Asrock P67 PRO 3 (320zł) EDIT ASUS P8P67 Corsair 8GB 2x4GB RAM DDR3 1600-CL9 (150zł) Geforce 560TI 1GB (750zł) Ewentualnie Radeon HD 7850 (850zł) Dysk twardy Samsung/Seagate 500GB (250zł) Zasilacz OCZ StealthxStream 2 600w / XFX 550 (210zł) Chłodzenie Fortis, Zelman CNPS10X, Noctua NH-U12P SE2(100-160zł) Obudowa Cooler Master 692 (300zł) ~3000zł Za jakiś czas: Dysk SSD pod system np. Corsair ForceGT, 64GB120GB (300500zł)

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kpuc...teraz poczekam na słowo od @malakasa ... liczę się z jego zdaniem.

Czy i5 jest az tak dobra ? Myślałem o jakims Phenomie...

Czy nie lepiej kasę na SSD przełożyc na dysk 1TB i darować sobie SSD.... ?

http://www.chip.pl/t...l-core-i5-2500k....no teraz poczytałem o tej i5-tce...jest rzeczywiście mega nie zła ale Phenom będzie tańszy...

Z grafika mam ból...są elementy gdzie GF jest mocna ale sa tez te gdzie HD króluje...to jest problem....grafa zawsze stanowi problem i rozważania.

Edytowane przez pacjent1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Phenoma daje się do zestawu ~2000zł od 2500zł I5 / 4000zł i7 - taka moja filozofia :) I5 jest bardzo dobre do gier, po to Intel pcha tę kasę producentom... To zależy, jeżeli nie potrzebujesz tak szybkości jak pojemności to zamiast SSD bierz kolejny dysk talerzowy... Ja sobie nie wyobrażam dziś zestawu beż SSD Oczyścicie jeżeli chcesz zestaw oparty o phenom'a to czemu nie. proponuje zacząć od X6 1090T ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu głównie chodzi o bardzo mały czas dostępu do danych. W przypadku systemu gdzie setki plików odczytywane jest i zapisywane naraz, skraca to czas operacji. Np. dysk talerzowy to czas 0.20ms, w SSD 0.2ms (teoretycznie 0, ale kabel...) Odpalasz komputer i po powiedzmy 40s masz gotowy do pracy system z odpaloną przeglądarka. W przypadku Talerzowego dysku, do 5ciu minut. A cha, dysk talerzowy posiada 1 głowice, 1 talerz, dlatego możne naraz robić tylko czynność, na SSD tego problemu niema :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@malakas postawi system Intel I5 - 2500K na płycie Asus P8P67 ..i wstawi w temat gdy będzie gotowy. Założenie cena max. 3000zł.

----------------------------

Oczywiście to był żart bo płyta i procek to koszt 1600 zł więc do 3000 trzeba by jeszcze sporo dorzucić (około 500 zł)....jednak to doskonała płyta dla tych procesorów i mam ochotę ją kupić.

Zestaw z Agito.pl....

ASRock P67 PRO3................................................................................355,00 zł

Intel Core i5 2500K 3.3 GHz BOX ..........................................................869,00 zł

Seagate Barracuda ST500DM002 (3.5'', 500GB, SATA/600)............... 260,00 zł

Modecom Alien czarna Red Led Fan ....................................................153,00 zł

Patriot DDR3 2x4096MB 1600MHz CL8.0 Viper Xtreme Divison 2 LLK ..230,00 zł

Zasilacz OCZ Stealthxstream 2 500W....................................................219,00 zł

MSI Radeon HD 7850 Twin Fozr III OC 2GB DDR5 PCI-E BOX ............1007,00 zł

Razem................................................................................................. 3093,00 zł

Trzeba pomyśleć nad napędem DVD i pytanie do @Pacjent czy jest on w ogóle konieczny.? To wstępny zarys kompa i jestem otwarty na propozycje... :smile: .

Nie chciałbym ciąć kasy poprzez zmianę grafiki na np... HD 6950 1 GB, choć to również doskonała karta.

Opcje...

Płyta główna ASRock P67 Pro... za 302 zł dla 55 zł oszczędności na chłodzenie dla CPU...Fortis HE1225 za 125 zł

Wymiana zasilacza na...Zasilacz Corsair CX600V2 600W..za 234 zł.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genialny Jesteś @malakas ! Masz stary wiedzę i kumasz totalnie,super ! Jejku,co do nagrywarki...no chyba czasem używam,rzadko ale się zdarza.Zaproponuj więc jakąś i będzie już wszystko. Co z tym chłodzeniem i zasilaczem ?...naprawdę nie dorastam Ci wiedzą nawet na jotę wię poprostu polegam na Twojej opini i propozycjach. ....Grafa jest odjechana na maxa ! :thumbsup:

Edytowane przez pacjent1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję tak...

Zostawić wszystko tak jak jest , dokupić tylko napęd DVD... Napęd Lite-On iHAS124-19 czarny za 78 zł...to zwykły napęd i lepszy nie jest potrzebny. Niestety nie ma tańszych.

To potężny zegar więc OC robił nie będziesz i chłodnica nie jest potrzebna od zaraz. Może kiedyś jak przyjdzie ochota na zakup.

//

Płyty jednak żal mi mieniać bo taki procesor potrzebuje porządnej podstawy. Ta płyta ma rekordowe liczby egzemplarzy sprzedane w Polsce więc o czymś to świadczy.

Tutaj o samej płycie...http://nvision.pl/Test-plyt-glownych-P67-LGA1155-dla-procesorow-Sandy-Bridge--Articles-421-ndetails-8.html

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci bardzo @malakas ! Narazie zamówię to na co wystarczy mi kasy a po 10-tym reszta i do gościa by to poskładał.Nie mogę się już doczekać bo to będzie mocna maszynka ! :devil: Na laptopa mam juz kupca więc problem się rozwiązał szybko. Nareszczie zagram w Soljankę i DMX-a na "full options graphics" !!! :nuke: Dzięki przyjacielu ! Jesteś Wielki ! p.s. I jeszcze raz podziękowania za sprzęt dla syna,jest wniebowzięty (!) :tongue:

Edytowane przez pacjent1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooo ! :devil: Takie cyfry mają MOC ! Jeszcze coś,mam stary monitor LCD 21" ASUS-a...do takiego wypasu monitor będzie biednie wyglądał,myslę o jakichs 24-25" ale jakich....? LED-y...? Ciągle rodzą mi sie nowe pytania,sorrki.Poprostu w końcu moge spełnić swoje marzenia odnośnie kompa. Na tej obudowie od czoła są tylko dwa porty USB,to wszystko ? Nie widzę wyjść na karty SSD a korzystam z takiej opcji bo mam aparat foto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...mam stary monitor LCD 21" ASUS-a...

Podaj model tego monitora....Kasa na nowy monitor..?

//

Poszukamy dodatku do budy...są takie które wstawia się w kieszeń na dyskietkę floppy...np..

1...http://www.agito.pl/...1.html?cid=2599..24 rodzaje kart pamięci 29 zł

2...http://www.agito.pl/...=220&acc=527963..mniejszy 25 zł

///

Jak popatrzeć na obudowę z zestawu to montuje się go dokładnie nad panelem przednim z usb, mikrofonem itd. ..widać zarys prostokąta zatyczki. To nawet dobrze bo wszystko jest w jednym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(ASUS VW192s) to monitor który posiadam....ups,ma 19" a ja zawsze myślałem że 21". :blush:

Myślę że jestem gotów poświęcic jakieś 500pln na nowy i większy,zdaję sobie sprawę że to niewiele ale muszę za coś życ :tongue: .

Ten czytnik za 29pln jest oki.

Edytowane przez pacjent1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka monitorów około 500 zł...

1..http://www.agito.pl/...-67-422422.html..Acer 23" LCD G235 Hbd

2..http://www.agito.pl/...-67-406597.html..Asus 23.6" LCD VH242S

3...http://www.agito.pl/...attr=963-110029... Acer 24" LCD V243 HAObd

//

Ten ACER z poz. 1 nie jest zły ma duże kąty widzenia 176/ 176 i wielkość 23 cale będzie wystarczająca. To jednak tylko 1 metr odległości od monitora.

Ostatni trochę drożej, ale już 24 cale i 2 ms czas dostępu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję @malakas,wezmę Asusa :thumbsup: .Zamówiłem wczoraj płytę główna i procka,reszta w Lipcu po wypłacie i premii. :thumbsup: Pozdrawiam,odezwę się jak maszynka będzie kompletna. :nuke: :smile:

///

Witam Cię @malakas ... dyskretnie i bez rozgłosu ... nie jestem lubiany na tym forum ... trudno ... maszynka jest gotowa,facet zepsuł parę spraw po drodze i mu zeszło....mam już prawie full. Jutro ma dojść monitor z allegro bo był w lepszej cenie ... Jeśli nic się nie zwali to odpalę jutro wieczorem ... Miałem parę Rodzinnych spraw i cała rzecz ze sprzętem się opóźniała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.