Skocz do zawartości

Nowy komputer - 5000 zł.


Radrif

Rekomendowane odpowiedzi

Więc tak... Planuje sobie zafundować nowy komputer gdyż mój stary wyraźnie zaczyna siadać no i że są wakacje... wiadomo :tongue: Fundusze do 5k. Znalazłem coś takiego aczkolwiek może polecicie mi coś lepszego bo przyznam się, ja się w tym nie za dobrze orientuje :smile:

http://allegro.pl/ov...2438534208.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Radrif co innego 3800 zł, a co innego 5000 zł. Składaków się nie kupuje. Planowany zakup i zakup to dwie różne rzeczy... :smile: . Składając w sklepie komputer po tygodniu dwóch zestaw jest już nieaktualny. Tak ogólnie za 5000 zł to już będzie spory PC..można pomyśleć o SSD na system dysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw: 1. Procesor Intel i5-2500k Płyta główna ASRock Z68 Extreme3 GEN3 Pamięci RAM Corsair Vengeance 2x8GB, DIMM,1866MHz, DDR3, CL9, XMP Karta graficzna Asus HD7970 / ASUS GTX560 1024MB 256bit PCI-E TOP DirectCU II Twardziel Samsung/Seagate 1TB Dysk SSD na system Corsair Force GT 120GB Obudowa Corsair Carbide 400T / Cooler Master HAF X Big Tower Sort Zasilacz XFX lub OCZ -600W Chłodzenie Noctua NH-U12P SE2 I teraz powiem tobie tak, lepiej wziąć i5 i go kręcić + GTX690 niż brać i7 + GTX670 I5 bez problemu obsłuży tobie każdą dzisiejszą grę na maksymalnych, ponieważ gry i tak nie potrafią korzystać w więcej niż 4 rdzeni. I7 to raczej zakup przyszłościowy(gry) SSD oczywiscie na system a 2 talerzówce na magazyn. Z czego jeden do zajezierzenia = temp + torrenty + pagefile + gry. Drugi: kopie danych, pliki którymi na co dzień nie żaglujesz itp. 2. A tu wypas, jak chcesz naprawdę wydać 5k na blaszaka: Płyta główna z chipsetem Intel Z68 np. ASUS P8Z68-V PRO/GEN3 Procesor Intel Core i7-3770K 3,5 GHz 8MB Pamięci RAM Corsair Vengeance 2x8GB, DIMM,1866MHz, DDR3, CL9, XMP Grafika GeForce GTX670 - jeżeli starczy budżetu to EVGA GeForce GTX690 4GB Zasilacz Be quiet! Pure Power L8-CM-730W BN183 / Chieftec Nitro Series BPS-850C 850W PSU - przypadku 960tki Dysk SSD na system Corsair Force GT 120/240GB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy różnicy niema między 1866MHz a 2133 a cenowo już tak. Można spokojnie rzec że nie zauważysz na oko różnicy miedzy 1600 a 2133 :) I pytanie: czy za różnice 1s szybszego załadowania gry warto wybulić parę stów więcej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kupuję płytę która obsługuje kości 2133 Mhz to je kupię taki RAM bo wiem, że będzie mi służyć parę lat i do kolejnej rozbudowy...tylko w takiej opcji warto kupić.

Można spokojnie rzec że nie zauważysz na oko różnicy miedzy 1600 a 2133 :)

...Racja..wszystkie różnice pamięci są dla benchmarków... :biggrin:, ale i tak bym kupił te szybsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WARTOOO!!! :biggrin:

I bez urazy Kpuc...ale z 5 tys to się raczej na GTX 690 w zestawie nie porwie...tyle to karta kosztuje :wink:

A wydawało mi się że jest tańsza, ale napisałem - ''jeżeli starczy budżetu'' :P

...Racja..wszystkie różnice pamięci są dla benchmarków... :biggrin:

No właśnie.

Rzecz gustu w zasadzie, ja wolał bym zainwestować w to co potrzebuje, np, dodatkowy dysk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam wprowadzasz ludzi w błąd bo składając PC zawsze zakłada się jego końcową wartość i zastosowanie.. :tongue: .

Jeżeli chce się mieć dobry zestaw to powinien być składany przez kogoś kto ma o tym jakieś pojęcie, nigdy kupowany jako gotowy w sklepie.

W tej chwili komp oparty o Procesor Intel i5-2500k i płytę ASUS P8P67 wystarczy w zupełności. Jeżeli już będzie chęć zakupu to wówczas można złożyć platformę w konkretnym sklepie. Wcześniej nie warto bo elementy często znikają z półek zanim je zamówisz. Jednak zawsze należy podać dokładną kwotę na zakup PC.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam wprowadzasz ludzi w błąd

Tak wiem, to najlepiej robię :tongue:

U mnie w mieście jest sklep gdzie można zamówić podane wyżej podzespoły a następnie je złożyć. Jakoś w tygodniu udam się tam i zorientuje co i jak. Wziąłem też pod uwagę twoje propozycje dotyczące zmiany płyty głównej i grafiki :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suma jest 5k, nie mniej, nie więcej. Poza tym w tym sklepie pracuje dobry kumpel mojego ojca więc zawsze da się radę utargować... Zawsze jak coś tam kupowałem to ceny szły w dół. I nie były używane czy coś :smile: No ale pewnie zaś dostanie mi się słownie od was bo wy mówicie swoje a ja robię swoje :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw ze sklepu..Agito.pl... Intel Core i7 3770K 3.5GHz BOX » ........................................................................ 1329,00 Asus Maximus IV GENE-Z/GEN3 » .......................................................................... 789,00 XFX HD 7870 Double Dissipation Edition 2GB DDR5 PCI-E BOX » ....................... 1504,00 Corsair CX600V2 600W » ...................................................................................... 244,00 Seagate Barracuda ST500DM002 (3.5'', 500GB, SATA/600) » .............................. 260,00 Patriot DDR3 4x4GB 1866MHz CL9 Viper Xtreme Series Division 4 Edition ELQK .. 505,00 AeroCool PGS STRIKE-X czarno-czerwona ........................................................... 233,00 SilentiumPC Fortis HE1225..................................................................................... 125,00 Razem..................................................................................................................... 4989.00 zł. ===================================================================================== Opcje... Zamiana procesora na.....Intel Core i5 2500K 3.3 GHz BOX...........................855 zł Dysk SSD......Corsair Force GT CSSD-F120GBGT-BK.................................535 zł Razem............................................................................................................5050zł W opcjach mamy... 1...zakupić dwa dyski talerzowy 500 GB i SSD 120 GB w komplecie z Intel 2500K ..cena całości systemu...5050 zł. 2...zostawić pierwszy zestaw taki jaki jest z I7-3770K i z czasem dokupić 60 GB SSD na system..około 320 zł. 3...obudowa to kwestia gustu...jednym się podoba innym nie, ale za 240 zł można coś wybrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.