Jump to content

Strzelanina na premierze Batmana, 14 osób nie żyje


Recommended Posts

Podczas premiery filmu "Mroczny Rycerz powstaje" w Kolorado doszło do tragedii. Zamaskowany sprawca otworzył ogień do widzów w jednym z kin na przedmieściach Denver. Napastnik, według policji, zabił 14 osób, a ranił kolejne 50.

http://wiadomosci.onet.pl/kiosk/swiat/strzelanina-na-premierze-batmana-krew-i-krzyki,1,5194567,kiosk-wiadomosc.html

http://www.tvn24.pl/strzaly-na-premierze-batmana-14-osob-nie-zyje-nawet-50-rannych,266046,s.html

  • Dodatnia 2
Link to comment
Share on other sites

Bandyta, lub wariat zawsze broń zdobędzie. A gdyby któryś z tych widzów, miał przy sobie broń, ofiar byłoby mniej. W stanie Kolorado, można posiadać broń (w domu, samochodzie, pracy), ale nie można chodzić z ukrytą bronią po ulicach. http://nczas.com/wazne/dostep-do-broni-gwarantem-bezpieczenstwa/

Link to comment
Share on other sites

W Polsce mamy i tak bardzo restrykcyjne przepisy. Pierwsza rzecz jaką sprawdza prokurator po użyciu broni to nieśmiertelne "Prawo użycia broni" i znajomość przepisów z tym związanych.(okoliczności zdarzenia zawsze są na drugim planie). Po przejsciu wszelkich badań przed uzyskaniem dokumentu, zaświadczeń o niekaralności i motywacji (po co nam broń) i tak nie mamy gwarancji uzyskania pozwolenia. Czasami mam wrażenie, że władza boi się narodu. A durniów i pogiętych wszędzie można znaleźć i tak jak pisze @Kor06 , jeżeli będzie ktoś chciał to i tak kupi broń.

Link to comment
Share on other sites

Ja jestem za takim prawem do posiadania broni, jakie jest w Portugalii. Każdy mężczyzna ma tam prawo mieć...strzelbę. Normalną, pełnowymiarową strzelbę (do obrony swojego domu) w ilości jedna sztuka. Jakakolwiek próba przeróbki na obrzyn to juz złamanie prawa i zakaz posiadaia broni na zawsze. No i oczywiście spróbujcie ze strzelbą pójść gdzieś po kryjomu - ciężko będzie. Natomiast jeśli chodzi o włamywaczy...wyobraźcie sobie, że włamujecie sie do jakiegoś domu i nie jesteście pewni, czy aby na pewno nikogo tam nie ma i oczami wyobraźni już widzicie pana domu z szatańskim uśmiechem wsuwającego cichutko dwie gilzy z brenekami/wilczymi kartaczami (co kto lubi) do luf i sadowiącego się naprzeciwko miejsca, którym zamierzacie wejść...Aż ciarki przechodzą. I tak ma być :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Dobre by to było @Papaczos, ale musieliby prawo zmienić. Pamiętna sprawa z transformatorem i złodziejami na posesji. Polskie prawo to kanał.

@malakas pamiętam doskonale. Tam chyba w końcu po wielkich mecyjach babkę uniewinnili, ale ile sie to ciagnęło to się ciagnęlo. A nasze prawo to nie kanał, to raczej Huang Ho albo Jangcy :wink:

  • Dodatnia 1
Link to comment
Share on other sites

@Malakas - pluton mu nie będzie potrzebny. Myślę, że "normalny" przestępca ma jednak jakiś system moralny i takiego (p...ba) chwasta wyrwie ze swojego otoczenia. Joker miał znaczenie posiadania atutu - Stańczyk był błaznem którego słuchało dwuch Zygmusiów i jeden Alek i nie musiał ich się bać. Lepiej być Stańczykiem niźli.... I tyle. Teraz zmienił się system wartości i Osła uważają za wyrocznię a Błazna, za głupca. Lepiej udawać zwykłego Błazna, bo to ujmy nam nie przynosi a inni też mają radość.

Edited by cichy
Link to comment
Share on other sites

Najgorsze jest to że koleś myśli że gra w filmie, zero skruchy. Jeżeli psychiatrzy stwierdzą że był niepoczytalny to leczenie, jeżeli był poczytalny to kara śmierci. Nikt życia już nie zwróci tym ludziom, to mogło się zdarzyć wszędzie, aż mi robi się nie dobrze na myśl że psychol może w ułamku sekundy zniszczyć jakiejś rodzinie życie.

Link to comment
Share on other sites

Według mnie takich jak on od razu powinni wieszać albo pod ścianę i w łeb.Gdzieś przeczytałem że chciał być lepszy od Brejwika

Tak zgadzam się z tym. Kara powinna być wykonana publicznie tak na jednym jak i na drugim. Ta cała zabawa w badania psychiatryczne i liberalne prawo robią więcej szkody niż pożytku. Kiedyś prawo było surowe i było szanowane bo wiedziano co kogo czeka za zabójstwo czy kradzież...teraz wystarczy symulować, adwokacik i sterta papierków by wyłgać się z wszystkiego..to kpina.

Za gwałt, zabójstwo, pedofilię kara jest jedna..śmierć.. bez gównianych lekarzy i adwokatów.

Link to comment
Share on other sites

Kiedy zaczynałem technikum, to był ostatni rok kiedy nosiło się jednolite marynarki. Już w 2 klasie to nie obowiązywało - jeżeli bym wtedy powiedział delikatne "odczep się" do nauczyciela to by mnie z butów wyrwało i byłbym przez miesiąc zawieszony. Teraz zakładają wiadro na głowę. Zmiany na samym dole są proporcjonalne do zmian na górze. Na gorsze. Postęp to nie znaczy rozluźnienie wszelkich zasad, moralnych, kulturowych i tp. - a do tego to się obecnie sprowadza i takie są wyniki.

Link to comment
Share on other sites

Niestety lewactwo rządzi światem. Kara śmierci dla niektórych to za mało, przed wykonaniem wyroku powinno się przeprowadzać eksperymenty medyczne na skazańcach. Widziałem kiedyś jak islamski terrorysta, przyjął ogłoszenie wyroku śmierci z wielką radością i uśmiechem- uważał to jako nagrodę za 'walkę' z niewiernymi- dla takich egzekucja powinna być przeprowadzana nabojami zamoczonymi w świńskej krwi, a powinno się ich pochować razem ze świńskimi odpadami. Postaram się znaleźć artykuł na ten temat, który kiedyś czytałem.

Link to comment
Share on other sites

Panowie, a Brejwik ten to dopiero czubek ciągle się uśmiecha, a zabił ponad 60 osób. Przecież on wygląda jakby był niedorozwinięty, a ten jego uśmiech to bym butem gasił. Dobrze Korn mówisz takich bym likwidował w sposób haniebny cep by poczuł czo czuja inni w takiej sytuacji.

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie chodziło mi o to, ze islamscy terroryści uważają świnię za zwierzę nieczyste. Trochę się pomyliłem, bo w tej historii o której wspomniałem jest trochę legendy, co nie zmienia faktu, że tak się powinno likwidować fanatyków. http://www.snopes.com/rumors/pershing.asp

Link to comment
Share on other sites

Widziałem kiedyś jak islamski terrorysta, przyjął ogłoszenie wyroku śmierci z wielką radością i uśmiechem- uważał to jako nagrodę za 'walkę' z niewiernymi...

Tak i nic dziwnego bo założeniem świętej wojny jest raj dla bojowników, którzy polegną w walce z niewiernymi.

Świnia jest nieczysta dla całego islamu i słusznie bo to bardzo niehigieniczne stworzenie...dlatego jej nie jedzą. Jak zapytasz dlaczego jej nie jedzą to odpowiedzą, że zjada wszystko nawet padlinę i mają rację. Moi znajomi Egipcjanie szybciej by zjedli śmieci jak wieprzowinę... :smile:.

//

Tych dwóch nie zabiją ponieważ psycholodzy będą chcieli ich bronić by zrobić na nich doktoraty itd.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity