Skocz do zawartości

Strzelanina na premierze Batmana, 14 osób nie żyje


Rekomendowane odpowiedzi

Podczas premiery filmu "Mroczny Rycerz powstaje" w Kolorado doszło do tragedii. Zamaskowany sprawca otworzył ogień do widzów w jednym z kin na przedmieściach Denver. Napastnik, według policji, zabił 14 osób, a ranił kolejne 50.

http://wiadomosci.onet.pl/kiosk/swiat/strzelanina-na-premierze-batmana-krew-i-krzyki,1,5194567,kiosk-wiadomosc.html

http://www.tvn24.pl/strzaly-na-premierze-batmana-14-osob-nie-zyje-nawet-50-rannych,266046,s.html

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bandyta, lub wariat zawsze broń zdobędzie. A gdyby któryś z tych widzów, miał przy sobie broń, ofiar byłoby mniej. W stanie Kolorado, można posiadać broń (w domu, samochodzie, pracy), ale nie można chodzić z ukrytą bronią po ulicach. http://nczas.com/wazne/dostep-do-broni-gwarantem-bezpieczenstwa/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce mamy i tak bardzo restrykcyjne przepisy. Pierwsza rzecz jaką sprawdza prokurator po użyciu broni to nieśmiertelne "Prawo użycia broni" i znajomość przepisów z tym związanych.(okoliczności zdarzenia zawsze są na drugim planie). Po przejsciu wszelkich badań przed uzyskaniem dokumentu, zaświadczeń o niekaralności i motywacji (po co nam broń) i tak nie mamy gwarancji uzyskania pozwolenia. Czasami mam wrażenie, że władza boi się narodu. A durniów i pogiętych wszędzie można znaleźć i tak jak pisze @Kor06 , jeżeli będzie ktoś chciał to i tak kupi broń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za takim prawem do posiadania broni, jakie jest w Portugalii. Każdy mężczyzna ma tam prawo mieć...strzelbę. Normalną, pełnowymiarową strzelbę (do obrony swojego domu) w ilości jedna sztuka. Jakakolwiek próba przeróbki na obrzyn to juz złamanie prawa i zakaz posiadaia broni na zawsze. No i oczywiście spróbujcie ze strzelbą pójść gdzieś po kryjomu - ciężko będzie. Natomiast jeśli chodzi o włamywaczy...wyobraźcie sobie, że włamujecie sie do jakiegoś domu i nie jesteście pewni, czy aby na pewno nikogo tam nie ma i oczami wyobraźni już widzicie pana domu z szatańskim uśmiechem wsuwającego cichutko dwie gilzy z brenekami/wilczymi kartaczami (co kto lubi) do luf i sadowiącego się naprzeciwko miejsca, którym zamierzacie wejść...Aż ciarki przechodzą. I tak ma być :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre by to było @Papaczos, ale musieliby prawo zmienić. Pamiętna sprawa z transformatorem i złodziejami na posesji. Polskie prawo to kanał.

@malakas pamiętam doskonale. Tam chyba w końcu po wielkich mecyjach babkę uniewinnili, ale ile sie to ciagnęło to się ciagnęlo. A nasze prawo to nie kanał, to raczej Huang Ho albo Jangcy :wink:

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Malakas - pluton mu nie będzie potrzebny. Myślę, że "normalny" przestępca ma jednak jakiś system moralny i takiego (p...ba) chwasta wyrwie ze swojego otoczenia. Joker miał znaczenie posiadania atutu - Stańczyk był błaznem którego słuchało dwuch Zygmusiów i jeden Alek i nie musiał ich się bać. Lepiej być Stańczykiem niźli.... I tyle. Teraz zmienił się system wartości i Osła uważają za wyrocznię a Błazna, za głupca. Lepiej udawać zwykłego Błazna, bo to ujmy nam nie przynosi a inni też mają radość.

Edytowane przez cichy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to że koleś myśli że gra w filmie, zero skruchy. Jeżeli psychiatrzy stwierdzą że był niepoczytalny to leczenie, jeżeli był poczytalny to kara śmierci. Nikt życia już nie zwróci tym ludziom, to mogło się zdarzyć wszędzie, aż mi robi się nie dobrze na myśl że psychol może w ułamku sekundy zniszczyć jakiejś rodzinie życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie takich jak on od razu powinni wieszać albo pod ścianę i w łeb.Gdzieś przeczytałem że chciał być lepszy od Brejwika

Tak zgadzam się z tym. Kara powinna być wykonana publicznie tak na jednym jak i na drugim. Ta cała zabawa w badania psychiatryczne i liberalne prawo robią więcej szkody niż pożytku. Kiedyś prawo było surowe i było szanowane bo wiedziano co kogo czeka za zabójstwo czy kradzież...teraz wystarczy symulować, adwokacik i sterta papierków by wyłgać się z wszystkiego..to kpina.

Za gwałt, zabójstwo, pedofilię kara jest jedna..śmierć.. bez gównianych lekarzy i adwokatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy zaczynałem technikum, to był ostatni rok kiedy nosiło się jednolite marynarki. Już w 2 klasie to nie obowiązywało - jeżeli bym wtedy powiedział delikatne "odczep się" do nauczyciela to by mnie z butów wyrwało i byłbym przez miesiąc zawieszony. Teraz zakładają wiadro na głowę. Zmiany na samym dole są proporcjonalne do zmian na górze. Na gorsze. Postęp to nie znaczy rozluźnienie wszelkich zasad, moralnych, kulturowych i tp. - a do tego to się obecnie sprowadza i takie są wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety lewactwo rządzi światem. Kara śmierci dla niektórych to za mało, przed wykonaniem wyroku powinno się przeprowadzać eksperymenty medyczne na skazańcach. Widziałem kiedyś jak islamski terrorysta, przyjął ogłoszenie wyroku śmierci z wielką radością i uśmiechem- uważał to jako nagrodę za 'walkę' z niewiernymi- dla takich egzekucja powinna być przeprowadzana nabojami zamoczonymi w świńskej krwi, a powinno się ich pochować razem ze świńskimi odpadami. Postaram się znaleźć artykuł na ten temat, który kiedyś czytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a Brejwik ten to dopiero czubek ciągle się uśmiecha, a zabił ponad 60 osób. Przecież on wygląda jakby był niedorozwinięty, a ten jego uśmiech to bym butem gasił. Dobrze Korn mówisz takich bym likwidował w sposób haniebny cep by poczuł czo czuja inni w takiej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem kiedyś jak islamski terrorysta, przyjął ogłoszenie wyroku śmierci z wielką radością i uśmiechem- uważał to jako nagrodę za 'walkę' z niewiernymi...

Tak i nic dziwnego bo założeniem świętej wojny jest raj dla bojowników, którzy polegną w walce z niewiernymi.

Świnia jest nieczysta dla całego islamu i słusznie bo to bardzo niehigieniczne stworzenie...dlatego jej nie jedzą. Jak zapytasz dlaczego jej nie jedzą to odpowiedzą, że zjada wszystko nawet padlinę i mają rację. Moi znajomi Egipcjanie szybciej by zjedli śmieci jak wieprzowinę... :smile:.

//

Tych dwóch nie zabiją ponieważ psycholodzy będą chcieli ich bronić by zrobić na nich doktoraty itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.