Jump to content

S.T.A.L.K.E.R. wokół nas


Papaczos
 Share

Recommended Posts

Dzisiaj byłem z córką (jak co dzień zresztą) na wycieczce rowerowej. Córa moja strzeliła pod koniec podrózy focię (to jest początek ścieżki rowerowej wychodzącej całkowicie poza miasto - po prawej mur jeszcze czynnego POCH-u). Tak sobie pomyślałem, że na pewno stalkerskie tematy fotograficzne są wszędzie, nie tylko w Gliwicach i może to zdjęcie zainspiruje innych do dzielenia się tutaj tego typu fotkami. Zdjęcie niedotykane żadną edycją, efekt "godrays" to efekt całkowitego zlekceważenia ojcowego okrzyku "nie fotografuj pod słońce" :tongue:post-1670-0-18895500-1343158441_thumb.jp No i może jeszcze ten - tam na końcu rzędu słupów zaczynają się Bagna :wink:post-1670-0-23273000-1343161417_thumb.jp

  • Dodatnia 2
Link to comment
Share on other sites

Przy takim słońcu i plenerze oświadczyłem się swojej Żonie @Papaczos...

Zaciągnąłeś narzeczoną na dach, żeby się oświadczyć??? Cichy, ja Cię zaczynam lubić, jesteś bardziej szurnięty ode mnie :thumbsup:

PS: Takie niebo widziałem raz, parę lat temu, jak jechaliśmy gdzieś z żoną samochodem. Na Twoich zdjęciach to jest drugi raz. Ale spójrz na pierwsze zdjęcie i oczyma wyobraźni wstaw tam rękę z detektorem - już widzę tę "Śnieżynkę" tańczącą pomiędzy wywietrznikami...

  • Dodatnia 1
Link to comment
Share on other sites

Wybacz omyłkę - ja też niby jestem "troszeczkę" konserwatywny, ale to zaciągnięcie na dach celem oświadczyn wydało mi się całkowice normalne. Obrzydliwie perwersyjne byłoby zaciągnięcie na dach celem zrzucenia z niego :biggrin: Efektów późniejszych chyba się domyślam, ale raczej nie będę się tutaj ze wszystkimi dzielił swoimi domysłami...

  • Dodatnia 1
Link to comment
Share on other sites

@Papaczos, piszesz tu scenariusz podobny do jednej wypowiedzi w kabarecie. Otóż mówi żona do faceta, że jej wujek w dniu ich ślubu, w jakiejś awanturze - chciał go na weselu udusić. Facet teraz mówi żonie, że wtedy on jeszcze nie wiedział, że wujek chciał dla niego dobrze. :biggrin:

Edited by metek58
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Jest pewien teren w okolicach Tomaszowa Maz. Kiedy tamtędy przejeżdżałem pierwszą myślą było że sceneria jak ze Stalkera. Jakaś opuszczona fabryka. Są kominy, więc "zapachniało" mi SOC. Obdrapane budynki nadgryzione zębem czasu i właściwa dla pewnego okresu w tym kraju architektura. ;-) Niestety zdjęć nie zrobiłem ale przy najbliższej okazji postaram się nadrobić.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

U mnie w sąsiedniej dzielnicy jest stara fabryka "WIskord" jak ktoś chce niech poszuka o niej http://pl.wikipedia....ki/Wiskord_S.A.

Na zdjęciach z portalu mmszczecin na zdjęciu nr 6 jest taki "beton" to tam bym się kiedyś połamał skacząc na rowerze:smile:

http://www.mmszczeci...30/WISKORD.html

http://www.wiadomosc...cia_218700.html

A tutaj ktoś napisał Podjuchy zamiast Klucz (pomylił dzielnice) ...sorki że nie miałem swoich zdjęć ale myślę że mi wybaczycie :D

Link to comment
Share on other sites

akurat 6 zdjęcie jest zrobione w Podjuchach :smile: ale co do Agropromu to słuszna uwaga. Mam zamiar się poszwędać z aparatem to tu to tam. Zapomniałem dodać ,że za wiskordem była ich oczyszczalnia ścieków, teraz już rozkradziona przez złomiarzy (tylko cegły ocalały). Jak znajdę zdjęcia z dawnej wyprawy niedaleko wiskordu to wrzucę do tego wątku EDIT: Jak ktoś chce mogę wrzucić jeszcze zdjęcie mostu w Podjuchach

Edited by Naznaczony
Link to comment
Share on other sites

Zdjęcia @Naznaczonego są niezłe. Jedynym "ich problemem" jest optymizm. Gdyby były mniej "radosne", bardziej można by je wpisać w mroczną Zonę ;-) Nie mniej kierunek jest całkiem ciekawy. :)

Zdjęć ja nie robiłem, jak sobie sprawię nowy aparat (lepszy mi się rozwalił gdy wracałem z urodzin kolesia :smile: bo teraz mam popierdółkę 2 mpx)to zrobię zdjęcia w pochmurny dzień, i postaram się porobić zdjęcia od drugiej strony 'od oczyszczalni".

tutaj macie zdjęcia (robione starym telefonem) z mojej starej wycieczki oraz bonus w postaci zdjęcia mostu w Podjuchach

Zdjęcie Komina

post-943-0-67653400-1352108649_thumb.jpg

"oczyszczalnia" Wiskordu

post-943-0-90265000-1352108734_thumb.jpg

a tutaj droga obok Wiskordu

post-943-0-26540500-1352108803_thumb.jpg

Tutaj Most w Podjuchach

post-943-0-54523200-1352108688_thumb.jpg

Tutaj macie o tym moście

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kolejowy_most_zwodzony_nad_Regalic%C4%85

Link to comment
Share on other sites

@Kpuc, to co to za budynki, które tam podałeś. I długo będziesz jeszcze protestował przeciw ACTA?

Protestował ACTA ?

Te zarośnięte trawą to opuszczone gospodarstwo (sad) w Zgierzu.

To drugie to rozbierana kamienica w Łodzi na Kilińskiego, a najlepsze z nią jest to że została odremontowana, i gdy już mieli się wprowadzać nowi właściciele nagle ktoś (żyd ?) wyskoczył z jakimś papierkiem i kamienice zburzono. To co mnie wpieniło to, to, że tam były np. plastikowe okna, kafelki, wanny, klimy czy nawet winda i to wszystko zostało zmarnowane i zniszczone.

Tutaj widać jeszcze okleiny na oknach.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Ostatnie zdjęcie to elektrociepłownia koło Retki, zdjęcie wykonane z akademika stojącego obok hali sportowej (ul. ks. Skorupki 21, Łódź)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity