Skocz do zawartości

Komputer andrzej75


andrzej75

Rekomendowane odpowiedzi

PROCESOR Intel Core i7 3820 4x3.60Ghz BOX (LGA2011, 10MB)
PŁYTA Gigabyte GA-X79-UD3, X79, DDR3, SATA3, RAID, GBLAN, FW, ATX, Core i7
RAM 2 x DDR3 8GB 1600MHz Kingston HyperX Blu XMP(2x4GB, DualDDR, CL9)
DYSKI system/gry Kingston ssdNOW 200V 120GB
magazyn 
Seagate Barracuda 7200.12 1TB, SATA/300, 32MB cache, NCQ(zapis prostopadły)
ZASILACZ ATX 600W OCZ StealthXStream 2(Fan 120mm, PFC)
OBUDOWA Raidmax Ninja Black
CHŁODZENIE CPU Intel BXRTS2011AC LGA2011 Core i7
GRAFIKA  VGA PALIT GTX 970 JS 4GB GDDR5 256bit



[*]Uzupełniłem info o grafikę :)

[*] Info o wymieninonym dysku :)

Edytowane przez andrzej75
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Panowie mam pytanie:

Wielkim krokami zbliża sie premiera GTX970 i 980, i tutaj powstaje moje pytanie: Zainwestować w którąś z tych kart(mikołaj  powinien sie wyrobić z funduszami:)).

Czy zakupić GTX760 i w 2015 poczekać na premiere kart w procesie 22nm(bo jak się nie mylę to takowe mają mieć podobno premierę w 2015).

Edytowane przez andrzej75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między GTX970 a 760 jest kolosalna różnica wydajnościowa, i cenowa. Jeśli celujesz w karty topowe takie jak 980 to śmiało możesz kupić teraz GTX780. Takie rzeczy niewiele tracą na wartości - najwyżej sprzedasz za kilkaset złotych mniej i dorzucisz do nowej grafy w 2015r. Tymczasem przez rok będziesz cieszył się grami na max detalach :D Poza tym znając życie to zanim dograją sterowniki i uzyskają optymalną wydajność na nowych układach to minie z pół roku.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo tego że brzydzę się plotkami i wróżeniem z fusów, jednak przeciek okazał się naprawdę solidny (za purepc.pl i videocardz.com): post-2812-0-87276200-1410594673_thumb.jp @Andrzej75 - jak widzisz (opieram swoją ocenę na w/w wykresie) Nvidia przypudrowała trochę Geforce'y 780 i 780 Ti, a ptaszki ćwierkają że ich następcy będą pobierać mniej energi elektrycznej. JEŚLI Geforce 980 będzie kosztował ok. 500 dolarów (ach te ploty:-) to osobiście celowałbym w niego.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marycha też gdzieś czytałem że maja kosztować jakieś 499$, jeśli takowa cena sie sprawdzi to faktycznie będzie ona na moim celowniku.

Wszytko zalezy od funduszy mikołaja i listów jakie otrzyma od dzieci, oraz małżonki, ten natomiast może pociągnąć mnie z portfela :)(tym bardziej że to prezent świąteczno-rocznicowy).

 

* I kolejny raz w naszym pięknym kraju coś co wycenili(gtx980) na jakieś 500$, u nas kosztuje średnio 700$. Hmm w sumie jesteśmy potęgą w świecie więc nie dziwi że wszystko dużo droższe. Z tego powodu zakupy zakończyły się na GTX970 Palit JetStream.

Edytowane przez andrzej75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Anton szczerze to nigdy tym nie zawracałem sobie głowy. Buda dość duża(zmieniona na Zalman Z9U3, wykorzystane wszystkie wyjścia na wiatraki z płyty głównej), a ja nigdy nie bawię się w jakieś "wyciskanie" lepszych parametrów z podzespołów.

Korzystając z okazji chciałbym was spytać, który dysk ssd 480-525GB(ewentualnie mx300 750GB) polecicie na instalki gier? Kupiłem sobie na premiere CoD IW w wersji legacy(czy jakoś tak) i to czysta mordęga, a nie żadna zabawa. :(

 

EDIT:

Panowie jakbym chciał sprzedać płytę główną, procesor, ram i oczywiście chłodzenie to ile można za takie zestawienia "krzyknąć"? I nie chodzi tu o max kwotę, tylko o taka rozsądną tak by ewentualny nabywca był zadowolony, a jakoś strasznie stratny.

Edytowane przez andrzej75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeniesienie gier na dysk SSD zapewni im krótsze czasy ładowania między poziomami i szybsze 'dogrywanie' większych fragmentów. Ogólnie mówiąc same plusy. Staraj się nie zapisywać na SSD więcej niż 20 GB danych dziennie - zwiększy to żywotność dysku.

Co do cen podzespołów - trzeba by popatrzeć na różnych aukcjach, po ile co stoi. Wiek podzespołów odegra tu znaczącą rolę, chociaż za tej klasy części powinieneś spokojnie dostać atrakcyjną kwotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm o żywotność z względu na ilość zapisanych danych to raczej się nie martwię, bardziej mnie martwi  opcja który model wybrać. Postawić na sprawdzonego  Samsunga? Czy np. na Curcial MX300? Ten drugi większa pojemność i jakby nie spojrzeć niższa cena, ale z tego co piszą ludzie gorsze pamięci. 

Co do podzespołów, cóż trzeba będzie popatrzeć i przejść się do sklepu "Gral", bo nie mogę za cholerę odszukać paragonu.

Gdy kupowałem podzespoły to bawiłem się jeszcze w torrenty i obróbkę materiału blu-ray, teraz czas wymienić je na typowo pod rozrywkę(głównie gry)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od kiedy crucial jest gorszy od samsunga? dyski crucial, intel i plextor od zawsze wiodą prym chociaż by za sprawą zastosowanych kontrolerów pamięci. Marvell to wiele lepszy kontroler od taniego sandforce'a w samsungach ocz i innych tanich dyskach. Mam cruciala m4 na marvellu i to na nie jednym komputerze i nigdy nie miałem nawet zgrzytu. Poczytaj recenzje dysków i kontrolerów a nie tylko prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie panowie wczorajszą nieobecność, ale w robocie pyknęło mi 14h i było wczoraj w końcu Andrzeja:)

1. kfiat wybacz mi, ale nie kojarzę sobie bym stwierdzał że samsung jest lepszy od curcial. Nie patrzę tylko na prędkości podawane przesz producentów, sporo czytałem recenzji i stąd mętlik w głowie. Jak dobrze kojarzę to samsungi te niby sprawdzone maja kości pamięci MLC, a curucial z seri mx300 3D TLC NAND, które to podobno są słabsze od tych MLC. Gbyby chodziło mi tylko o prędkości to celewoałbym w coś na pcie z predkościami 2500/1500 itp.

2. Anton problem w tym że nie mam wybranych modeli. Jeśli ma to być MX300 to 525GB lub 750GB. Alternatywny dysk może być każdej firmy(nie jestem jakoś uprzedzony do innych producentów) o pojemności 480-512GB. Nie będę krył, iż curcial mocno kusi ceną za dyski z tej serii MX300.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz Andrzeju:blush: - przyjmij nasze spóźnione ale najszczersze życzenia pomyślności, zdrówka i odrobiny mniej pracy w pracy:)

Więc jeden z tych SSD to MX300 (512-750 GB) - chyba że znajdziemy coś lepszego w tej cenie;) a drugi do 512 GB w jakim zakresie cenowym?

Jaki interfejs pod SSD? M2 czy SATA? Ponieważ rozumiem że będą one współpracowały z nową płyta, tak?

Teraz nie ma co się 'uprzedzać' producentami - jest tyle dostępnych testów że stosunkowo łatwo można wykreślić z ewentualnej listy zakupów 'kontrowersyjne' modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anton luzik :)

Cena dysku to max 800zł(to średnia cena tego mx 750gb) i interfejs sata(podzespoły będę wymieniał w okolicy lutego/marca).

Co do samego m2 to czytałem że dopiero w połaczeniu z pcie osiągają zawrotne prędkości. Choć z drugiej strony mocno myślę o płycie głównej z 1-2 gniazdami m2. Tylo to jak wyżej pisałem po nowym roku, a dysku oczekuje najpóżniej od mikołaja(w końcu sam nim będę dla siebie :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukamy więc alternatywy.

Tych jak to ująłeś 'zawrotnych prędkości' to jak na razie w grach nie uświadczysz, dopiero w zastosowaniach edycji audio/wideo itp. takie SSD pod M2/PCIE rozwijają skrzydła. A szczerze powiedziawszy wydawać ~1000 zł i więcej dla samych cyferek w benchmarkach to moim zdaniem mija się z celem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z co do kwestii wydawania i cyferek. Pozostaje więc wybrać coś z sata. Dysk będę zamawiał po dokonaniu zakupów świątecznych, a już wiem że owe zakupy teoretycznie mnie zrujnują:) Choć z drugiej strony uśmiech na twarzy żonki i dzieci wart będzie owej ruiny :) 

 

PS. Dzięki za poświęcony czas, ale teraz spadam z psiakiem na dwór i szybką kąpiel, jutro znowu trzeba wstać o 4 do roboty.

Edytowane przez andrzej75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stosunku pojemność/cena Crucial MX 300 750 GB bije wszystkich konkurentów na łopatki. Gorzej jest z prędkościami zapisu/odczytu - tutaj jest typowym średniakiem. Jeśli zależy ci jednak na dodatkowych ~256 GB miejsca będzie to dobry wybór.

Jeśli jednak zależy ci na szybkości to proponuje Samsunga 850 EVO 500GB (tu test). Samsung obejmuje ten dysk 60 miesiącami gwarancji (36 w przypadku Cruciala MX 300 750 GB).

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kości jak kości, wszystkie i tak wytrzymują niewyobrażalne ilości zapisu i odczytu więc tym bym się nie przejmował. Kontroler pamięci to podstawa. Crucial jest wolniejszy bo ma wolniejszy kontroler marvela, który to w zamian odwzajemnia się bezawaryjną pracą. Ja bym dysku z sandforcem nie kupił. Z marvella korzysta min intel, który ma bardzo dobre dyski ssd. W normalnym użytkowaniu to tej różnicy prędkości to i tak nie uświadczysz a stabilność jest ważna. Jak masz czas poczytaj sobie jakie cyrki z sandforcem się dzieją.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kfiat dzięki za odpowiedz. Co do sterowników to teraz nie kojarzę gdzie to czytałem, ale pamiętam że samsung używa teraz swoich autorskich sterowników. Jesli masz jakąś konkretna propozycje modelu to śmiało ja podaj, a ja rozważę jej zakup. Gdzieś wspominałem że w święta mam mam zawsze bardzo duże wydatki bo mam rocznice ślub i trójce szkodników trzeba "kilka zł" odpalić. Dysk na pewno sobie zamówię na święta(najpóżniej), więc rozważę każdą propozycje, poczytam o niej i dokonam zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, bo sandforce to właśnie technologia samsunga. Kup intela, plextora albo cruciala - te dyski mają kontroler marvella który jest wolniejszy ale stabilniejszy od sandforce'a. Przecież tego od dysku wszyscy chcą - działania stabilnego i bez problemów. Specjalnie nie podaję modeli bo nie w tym rzecz. Ten crucial za 750zł co anatol podał to sam na niego poluję, tj zbieram hajs ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hmm Czas podsumować czas zakupów świątecznych :)

Miał być dysk ssd Crucial MX300 750GB, a stanęło na ssd MX300 525GB. Udało mi się za to dość fajnie zmienić grafikę. Mój Palit JetStream GTX970 poszedł na gwarancję, odesłali mi nówkę Palit JesStrem 1060. Żonka odebrała z przyszłym zięciem, a ja wspomniałem o tm czy pytał czy jest opcja dopłaty i wzięcia Palit JetStream GTX 1070. Młody usłyszał i wyraził chęć odkupienia tej GTX1060 i tak oto po odsprzedaży nowej karty gtx1060, dorzuciłem 1000zł i mam teraz Palit Super JetStream GTX1070 i dzisiaj zamówiony Crucial MX300 525B :)

PS> Teraz na gwałt musze zmienić obudowę, bo w tej(Zalman Z9U3) jest wszystko na styk, a dla świętego spokoju powinien być luzik :)

PS. Jeszcze raz dziękuje za porady w zakresie kupna dysku. W emag.pl z użyciem kody rabatowego wyszło 546,25zł.

PS. Kolejny zakup to większa obudowa, a potem wymiana "bebechów" :)

Edytowane przez andrzej75
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam i wybaczcie post, pod postem.

Przyszedł czas zamówić obudowę do swojej "zabawki" i po części chciałem was spytać co sądzicie o tej obudowie: SilentiumPC Aquarius X70W?

Czy może polecacie jakąś inna obudowę w podobnych kosztach? Wymóg to tak naprawdę miejsce min. na dwa ssd 2,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.