Skocz do zawartości

Problem z ATI RADEON HD 5770.


piotr12

Rekomendowane odpowiedzi

PŁYTA GŁÓWNA ASROCK G31M-SR2.0

DYSK TWARDY SAMSUNG HD250HJ ATA

ZASILACZ 4LIFE/450HF

PROCEK INTEL 2.80 GHZ

FRAFIKA ATI RADEON HD 5770

SIEMKA, MAM PYTANIE,CO MOŻE POWODOWAĆ TAKIE PROBLEMY ,JAK WYLOGÓJE JEST O.K PO DŁUŻSZYM CZASIE JEST TO SAMO

KOMP MA 2 LATA PROCESOR NIE BYŁ PODKRĘCANY CO DO GRAFIKI TO NIEWIEM BO OD KOLEGI KÓPIŁEM

ON NATOMIAST Z ALLEGRO KUPIŁ, ODSPSZEDAŁ MI, GŁOWIE SIĘ CZY KARTY GRAFICZNEJ NIE ZMIENIĆ MOŻE ZAŚILANIE PRÓBOWALEM SCRENA TO ZNIKA A TAKIE ŚREDNIE KOLOROWE KWADRATY MIGAJĄ PO MONITORZE JAK ZROBIĘ ODŚWIEŻ KILKA RAZY TO ZNIKA I PO JAKIMŚ CZAŚIE ZNOWÓ TO SAMO

PROSZĘ OPOMOC

//

przeglądarka sama podkreśla te błędy...malakas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat podzieliłem, ale edytuj 1 post i napisz po kolei dokładnie o co chodzi. Używanie dużych liter traktowane jest w sieci jako wrzaski, więc ich nie używaj. // Bardzo możliwe, że karta była kręcona i poszła na allegro bo przypalony chip sypał artefaktami. Najlepsza opcja to sprawdzić kartę na innym PC z dobrym zasilaczem. Mimo iż zasilacz jest bardzo słaby to te karty pobierają do 110 W max, więc nie powinno być problemów z zasilaniem. Procesor ma 68 W..płyta i wszystko inne to 100W. Razem da to w obciążeniu 100% (które nie występuje w praktyce) około 270 W. // Można jeszcze spróbować wyjąć kartę i włożyć ponownie również czasem pomaga...zakładam że slot jest czysty. Odinstalować dokładnie sterownik..użyć driver sweeper by wyczyścić pozostałości i zainstalować najnowszy. Oby pomogło bo szkoda karty i kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SIEMKA, MAM PYTANIE,CO MOŻE POWODOWAĆ TAKIE PROBLEMY ,JAK WYLOGÓJE JEST O.K PO DŁUŻSZYM CZASIE JEST TO SAMO

KOMP MA 2 LATA PROCESOR NIE BYŁ PODKRĘCANY CO DO GRAFIKI TO NIEWIEM BO OD KOLEGI KÓPIŁEM

ON NATOMIAST Z ALLEGRO KUPIŁ, ODSPSZEDAŁ MI, GŁOWIE SIĘ CZY KARTY GRAFICZNEJ NIE ZMIENIĆ MOŻE ZAŚILANIE PRÓBOWALEM SCRENA TO ZNIKA A TAKIE ŚREDNIE KOLOROWE KWADRATY MIGAJĄ PO MONITORZE JAK ZROBIĘ ODŚWIEŻ KILKA RAZY TO ZNIKA I PO JAKIMŚ CZAŚIE ZNOWÓ TO SAMO

PROSZĘ OPOMOC

//

przeglądarka sama podkreśla te błędy...malakas

Rany Boskie...

A w temacie - chipset karty odkleja się od pól lutowniczych. Ewentualnie pamięci, choć to ostatnie jest rzadsze.

Możliwości - wygrzanie HotAir-em, po podlaniu topnikiem, ewentualnie reballing. Wady - zero gwarancji, nawet po reballingu.

Rada - wywalić w kosz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet mnie nie dziwi że 5770 bo te karty często są wykorzystywane do obliczeń ze względu na stosunek ceny do wydajność.

Hm..Wszystkie się sypią - jak tylko zacznie siadać chłodzenie. Widać w tych jest wyjątkowo lipne. Możemy za to podziękować UE i jej nakazom, by stosować cynę bezołowiową - o wiele bardzie kruchą i "puszczającą", niż stara, dobra cyna z ołowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka sprawa, mianowicie nikt ze znajomych nie ma dość wydajnego zasilacza po wyżej 350w i nie mam jak sprawdzić szkoda by było bo cienko z kaską na inną kartę. Jeszcze jedno, jak mam otwartą przeglądarkę i w pasku menu nowa karta, klikam ,to zasilacz a raczej wentylatorek zwalnia ,po otwarciu strony wraca na normalne obroty. Nawet po 5h pracy kompa, jak się przysłuchuje to są spadki napięcia tzn.zwalnia praca wentylatora zasilacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoim przypadku zasilacz tak, czy inaczej jest bardzo złej klasy. Jeżeli chcesz najpierw kupić zasilacz to kup jakiś Chieftek 450W, ale nie gwarantuje to załatwienia problemu z kartą.

Zasilacz nie jest drogi...http://www.morele.ne...0s8-oem-384670/..na pewno taki zakup pomoże stabilności systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.