Skocz do zawartości

Zasilacze OCZ


apophis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie czy ktoś z tego szacownego forum używa , używał zasilaczy firmy OCZ? Interesuje mnie szczególnie stabilność napięć , wrażenia z użytkowania tego sprzętu , jakość wykonania przewodów. Wszelkie uwagi za i przeciw będą mile widziane. Widzę że trwa chyba mała ofensywa cenowa dystrybutorów ale brak jednoznaczych ocen , chyba że na nie nie trafiłem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam OCZ StealthXStream 2 600W 80+ SLI PSU 120mm, kupiony ja wiem, 8-10 miesięcy temu, za 180zł albo 160zł. Jest niesłyszalny, wentylator chyba robi z 600obr http://www.morele.ne...sxs2-eu-266934/ Jestem z niego zadowolony, kręciłem procesor/mostek/ram bez problemu. Kable są oplecione siateczką. Posiada potrzebny zestaw złącz, choć za wiele mam moleksów a za mało sata i musiałem dokupić przejściówkę. Do tego wszystkie 3 złącza sata są na jednym długim kablu a same złącza są u mnie do góry nogami, w obudowie z zasilaczem na dole. Od góry nie było by problemu. Zasilacz pracuje do góry nogami, czyli wentylatorem do góry i podczas zamontowania 2 kart graficznych mógłby zabierać powietrze karcie graficznej na dole.Obudowa to Revoltec sixty 3

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Kpuc spora garść wiedzy a w dodatku od kogoś kto tego sprzętu używa. Ja planuję zakup zasilacza około 1200 W I dlatego (nie ukrywam ze względu na cenę) moją uwagę przykuł http://www.morele.ne...250w-un-399735/ ale brak mi było informacji jak w ogóle sprawują się zasilacze tej firmy bo potentat na rynku PSU to to nie jest. W orbicie zainteresowań jest jeszcze : http://www.morele.ne...-1050xm-450275/ I http://www.morele.ne...50mpceu-406670/. Jak ktoś ma jakieś uwagi to lub inne propozycje to bardzo proszę. Będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć jak się zachowuje 1200W, na pewno te 600W są dobre, ponieważ je polecam i nikt mi nie powiedział ze złe doradziłem. Ale jak to zwykle bywa lepiej się rozejrzeć za dokładnym modelem i poczytać opinie, choć tych może być stosunkowo mało. Do dobrych zasilaczy: Be Quiet!, Tagan, XFX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupy z Agito.pl ...sam mówiłeś @Kpuc, że morele ma do bani gwarancję. Ja jednak polecam zasilacze Corsar.

By dać propozycje potrzebna ilość kasy przeznaczona na zasilacz i config sprzętu z którym ma pracować. Te 1200W to na pewno lekka przesada.

j @Kpuc ma rację Morele.net jeśli chodzi o gwarancję to jest WIELKA TRAGEDIA I ŻENADA !!. Miałem z nimi prawie trzy miesiące udręki I gdyby nie uczciwość producenta reklamowanej płyty to bujałbym się długo I nieszczęśliwie z nieudaną płytą główną. Najgorsze jest to że brak dobrej woli I kompletną nieznajomością sprzętu wykazał się kierownik serwisu a więc człowiek który z natury rzeczy powinien mieć zasób wiedzy daleko wykraczający poza umiejętności szeregowego pracownika. A w przypadku Morele.net jest dokładnie na odwrót. Jeśli chodzi o moc zasilacza to nie jest to przesada a raczej zakup na wyrost I na następne 3 do 4 lat. Mój obecna PSU to CoolerMaster Real Power M700 I słuzy mi już 4 lata. Przeżył od konfiguracje od Athlona 3000+ do Phenoma II X4 975. Ale jak to mawiają "wybiła u nas godzina zmian" i pojawił się I7 3820 + Asus Rampage IV Extreme +32 GB RAM (duża okazja więc się nie zastanawiałem) I z poprzednej konfiguracji Sapphire HD6870 x2. Jeśli chodzi o kasę to nie chciałbym przekroczyć 1000 PLN. Każdy ma swój sposób konfiguracji systemu a dla mnie zasilacz wysokiej klasy to podstawa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.