Skocz do zawartości

Słaby zasięg.


LordDino

Rekomendowane odpowiedzi

Stara góralka powiada ze wsadzenie nóg do zimnej wody na noc poprawia zasięg :yes: ale oczywiście tylko i wyłącznie do góry nogami :D A tak na serio: - Można kupić dłuższy kabel USB (bez przesadyzmu) i wywalić modem za okno. (Sam ta robiłem kiedyś, Teraz przez wi-fi udostępniam przy użyciu smartphone do lapka) -Kupienie modemu z wyjściem antenowym. -Jeżeli to laptop to bardzo możliwe że nie daje takiej wydajności prądowej na gniazdo USB, jak powinien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepie playa twierdzą, że mają anteny do wszystkich modemów, tyle, że ci złodzieje chcą 150 zł. za niego (średnio mi się to podoba}. A i wysadzenie modemu za okno jest słabym pomysłem, deszczu i spółki on pewnie nie lubi.

A on na 100% nie ma wyjścia na antenę ? Sama antena jakoś wiele nie da w miejscu gdzie go niema, antena ustabilizuje połączenie.

Szyba przepuszcza fale, uwierz mi. Nie musisz go trzymać za oknem, tak napisałem tylko.

On ma wifi, możesz sobie go położyć pod oknem i udostępnić neta bezprzewodowo. Wyjdziesz na tym taniej i lepiej.

@Kpuc,popraw sobie sobie posta bo go podwoiłeś.

Heh, to właśnie, jest ten bezprzewodowy net, odświeżyłem stronę bo mi przyciski się nie doładowały i masz ci double :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kabel usb jest długi zaczyna tracić sygnał i napięcie zasilania. Temat zaczyna się już przy kablach długości 2.5/3 m. Limit dla USB to 5m kiedy sygnału już praktycznie niema. Jeżeli chcecie robić patenty i mają zostać na stałe to trzeba kupić kabel z czynnym wzmocnieniem napięcia i jeżeli to laptop na czas prób można postawić go na zasilaczu by nie było wątpliwości co do baterii.

Niestety cudów niema..jeżeli nie ma sygnału w miejscu gdzie stoi laptop to i tak go nie będzie, a dodatkowe tłumienie to zawsze zbrojenie budynków im cięższe tym sygnał radiowy słabszy. Okna są widziane wówczas jako dziury w tej puszce Faradaya. Szyba oczywiście tak jak pisał @Kpuc to żadna przeszkoda dla fal radiowych.

//

Przykład/ link...http://kabelki.eu/ka...ywny-p-301.html.

Tutaj trochę fizyki..komórka/modem wewnątrz puszki Faradaya..http://dydaktyka.fiz...ty/klatkaf.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie daje przełożenie neta w każdym kącie lipa.

Co do anteny poprawia ona zasięg, mój siostrzeniec w ogólnie nie miał sygnału ustawił antenę i ma full opcje znaczy się 2 mega (jego full).

Miał zasięg ale bardzo słaby. Antena to nie nadajnik, ona nie wzmacnia sygnału. Zasięg nikły + antena = dobry odbiór. Zasięgu brak + antena = zmarnowana gotówka.

Ja bym próbował wykorzystać fakt że ten modem ma router wi-fi.

Pożycz od siostrzeńca jego modem i zobacz jak wygląda sprawa z anteną i bez.

I przede wszystkim sprawdził bym na mapce, czy jest zasięg, bo bardzo możliwe że go tam niema i nawet zamontowanie na dachu masztu nic nie wskóra.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasięg nikły + antena = dobry odbiór. Zasięgu brak + antena = zmarnowana gotówka.

Trochę inaczej ale to samo... :smile:

Słaby sygnał + antena na modemie = mocniejszy odbierany sygnał i możliwość pracy jeżeli moc sygnału już na to pozwoli

Brak sygnału + antena = zmarnowana gotówka

LD pisał, że ma słaby zasięg więc opcja 1 może pomóc, ale ja szukałbym sygnału w oknach. Choć i to zależy bo szczęście mają ci którzy mają takie okna po stronie anten głównych (nadajników).

Niekoniecznie trzeba kupować kable, wystarczy wziąć laptop do ręki i zrobić rundę do każdego konta i okna. Jeżeli sygnał się nie poprawi to i tak małe nadzieje na lepszy byt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna mi nie pomagają ale siostrzeniec nie miał sygnału w ogóle zainstalował antenę kierunkową i śmiga całkiem fajnie więc może jak ja mam ale biedny to pomoże? Chodzi tylko o jego wzmocnienie bo sygnał w sumie jest ale łażenie z modemem nic nie dało szukałem lepszego pola i lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainstalował antenę kierunkową

Czy to jest antena zewnętrzna...jeżeli tak to już inna piłka. Każda antena musi mieć możliwość podłączenia do modemu. Jeżeli masz słaby sygnał to na pewno antena go poprawi. Problem tylko taki że lepiej pożyczyć taki sprzęt przed zakupem by się upewnić czy pomoże na tyle by warte było to kasy którą trzeba wydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LordDino to masz możliwość podłączenia anteny? Troche mi to przypomina moją sytuacje z iPlusem. Oddałem modem do serwisu bo otwierał strone po ok 10 minutach, zrywał połączenia. Okazało się że to wina słabego zasięgu i przestarzałego przekaznika Plusa. W serwisie powiedzieli ze problem częsciowo rozwiąze dokupienie anteny za 140 złoty do modemu za 1 złoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.