Jump to content

Problem -Przesunięta grafika


Jurij
 Share

Recommended Posts

Witam otóż chciałem sobie pograć na modziku Powrót Szramy cz.1 z dopełnieniem ale gdy chciałem wejść do gry i sprawdzić jaką wersję posiadam to po prawej stronie jest czarny pas. Czyli obraz jest przesunięty w lewo ale gdy chciałem zrobić screeny i przesłać to na screenach było wszystko ok. Jak odpalam grę to np. ten napis THQ jest bardziej po lewej niż na środku a tak jak mówiłem po prawej ciągnie się czarny pasek. Jak to naprawić?

Link to comment
Share on other sites

Korn06 jest zaznaczone nawet próbowałem wyłączyć i włączyć tą opcję ale to samo Liar Rozdzielczość monitora to 1440x900 zawsze taka była nigdy takich problemów nie miałem a w każdej grze jest również taka rozdzielczość ale w żadnej grze takich problemów nie miałem. Monitor LG sugerowana też 1440x900 ale rodzaj to nie wiem Reinstalacja także nie pomogła :sad:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Witam nie bardzo wiem gdzie zgłosić się z moim problemem więc może tutaj. Tak się dzieje  w menu głównym i w trakcie wczytywania a w grze nie widać  przejść miedzy lokacjami mojej pozycji i kropek czyli innych stalkerów.

post-2350-0-08491700-1370122588_thumb.jp

Edited by karol
Link to comment
Share on other sites

U mnie też tak się robiło na starym komputerze. Wszystko wracało do normy jeżeli ustawiłem co najmniej średnie ustawienia jakości, ale wtedy nie szło grać. Komp nie wyrabiał. Znalazłem inne rozwiązanie. W gamedata/textures/ui - są plik dds. Te, które źle mi się wyświetlały otwierałem w Paint.NET i w Efektach zmieniałem cokolwiek, tak by obraz jak najmniej się zmienił. Zapisywałem i wstawiałem do gry. Zawsze działało.

Link to comment
Share on other sites

No nic nie zmieniałem to tak nagle.Komp ma już z osiem lat wiec grafikę w grach zawsze ustawiam na mini i się gra a tu nagle ciach. Teraz gram w Powrót Szramy+dop. Miałem problem w x18 no i trochę pogrzebałem  w plikach ale pużniej zainstalowałem wszystko od nowa i jest to samo. Smox przejrzałem trochę pliki o których  piszesz ale nie bardzo wiem o co chodzi , u mnie wszystkie wyświetlają się tak samo.

Link to comment
Share on other sites

W Powrocie Szramy bez dopy, scigacz zrobił nowe shadery, które rozwiązywały problemy nie wyrabiania komputerów z grafiką. Spróbuj je zastosować. No i jest tam też fix dla słabych komputerów. Może to Ci pomoże.

W PSz cz1., grało sporo osób, w dopę już mniej, tak że, szukaj rozwiązań w postach cz1.

Edited by kondotier
Link to comment
Share on other sites

 Smox przejrzałem trochę pliki o których  piszesz ale nie bardzo wiem o co chodzi , u mnie wszystkie wyświetlają się tak samo.

@Karol - te pliki, które źle ci się wyświetlają w grze są w gamedata/textures/ui. Jeżeli otworzysz je w Paint.NET, to wyświetlą się prawidłowo, ale w grze już nie. Trzeba otworzyć je w Paint.NET i w Efektach zmienić cokolwiek np.Fotografia-Wyostrzenie , tak by obraz jak najmniej się zmienił. Takie zmienione pliki wstaw do moda i sprawdź. 

  • Positive 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity