Skocz do zawartości

Problem -Przesunięta grafika


Jurij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam otóż chciałem sobie pograć na modziku Powrót Szramy cz.1 z dopełnieniem ale gdy chciałem wejść do gry i sprawdzić jaką wersję posiadam to po prawej stronie jest czarny pas. Czyli obraz jest przesunięty w lewo ale gdy chciałem zrobić screeny i przesłać to na screenach było wszystko ok. Jak odpalam grę to np. ten napis THQ jest bardziej po lewej niż na środku a tak jak mówiłem po prawej ciągnie się czarny pasek. Jak to naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korn06 jest zaznaczone nawet próbowałem wyłączyć i włączyć tą opcję ale to samo Liar Rozdzielczość monitora to 1440x900 zawsze taka była nigdy takich problemów nie miałem a w każdej grze jest również taka rozdzielczość ale w żadnej grze takich problemów nie miałem. Monitor LG sugerowana też 1440x900 ale rodzaj to nie wiem Reinstalacja także nie pomogła :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

U mnie też tak się robiło na starym komputerze. Wszystko wracało do normy jeżeli ustawiłem co najmniej średnie ustawienia jakości, ale wtedy nie szło grać. Komp nie wyrabiał. Znalazłem inne rozwiązanie. W gamedata/textures/ui - są plik dds. Te, które źle mi się wyświetlały otwierałem w Paint.NET i w Efektach zmieniałem cokolwiek, tak by obraz jak najmniej się zmienił. Zapisywałem i wstawiałem do gry. Zawsze działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic nie zmieniałem to tak nagle.Komp ma już z osiem lat wiec grafikę w grach zawsze ustawiam na mini i się gra a tu nagle ciach. Teraz gram w Powrót Szramy+dop. Miałem problem w x18 no i trochę pogrzebałem  w plikach ale pużniej zainstalowałem wszystko od nowa i jest to samo. Smox przejrzałem trochę pliki o których  piszesz ale nie bardzo wiem o co chodzi , u mnie wszystkie wyświetlają się tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Powrocie Szramy bez dopy, scigacz zrobił nowe shadery, które rozwiązywały problemy nie wyrabiania komputerów z grafiką. Spróbuj je zastosować. No i jest tam też fix dla słabych komputerów. Może to Ci pomoże.

W PSz cz1., grało sporo osób, w dopę już mniej, tak że, szukaj rozwiązań w postach cz1.

Edytowane przez kondotier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Smox przejrzałem trochę pliki o których  piszesz ale nie bardzo wiem o co chodzi , u mnie wszystkie wyświetlają się tak samo.

@Karol - te pliki, które źle ci się wyświetlają w grze są w gamedata/textures/ui. Jeżeli otworzysz je w Paint.NET, to wyświetlą się prawidłowo, ale w grze już nie. Trzeba otworzyć je w Paint.NET i w Efektach zmienić cokolwiek np.Fotografia-Wyostrzenie , tak by obraz jak najmniej się zmienił. Takie zmienione pliki wstaw do moda i sprawdź. 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.