Skocz do zawartości

Nanokombinezon - pytanie


Kudkudak

Rekomendowane odpowiedzi

Koledze nie chodzi o egzoszkielet z kamuflażem optycznym, ale o kombinezon z gry Crysis - screen


 
Dołączona grafika

który w stalkerze prezentuje się tak:
 
Dołączona grafika

Niestety, nie mam dodatku DMX, natomiast na stronie AMK, jest dostępny pod linkiem: DownloaD...mało tego, trzeba zaimplementować go do gry, zgodnie z Tutorialem 1 , nie zaszkodzi uzupełnić info Tutorialem 2. Jest jeszcze inny sposób...można powiedzieć - droga na skróty, tj stworzenie kombinezonu w oparciu o istniejący config.
W grze mamy kombinezon Huntera, oparty o źle zrobiony przez niejakiego utak3r'a - model [widziałem jego wpisy na AMK], w którym kość jest niewłaściwie przypisana do struktury...podczas ataku występują wypady na pulpit. Każdy kto korzystał z tego kombinezonu - wie o czym mówię. Rozpatrzmy config tego kombinezonu:

  • [*]w sekcji 
[yurek_combat_outfit] znajdujemy wpis visual = [odpowiadający za model ściągniętego kombinezonu]

musimy zmienić wpis z:

visual		  = equipmentsnebo_nauchniy_metro2033.ogf

na

ścieżkę zgodną z pobranym i zapisanym plikiem!

oraz wpis actor_visual = [odpowiadający za widok postaci.]

actor_visual    = actorsnebostalker_nebo_nauchniy_metro2033.ogf

Ścieżka oryginalna będzie dobra o tyle, jeśli nadpiszemy nazwy plików kopiowanych z pobranego kombinezonu oraz odpowiednio dodamy tekstury...inaczej czeka nas fatal error związany z brakiem tekstur lub sekcji.

 

Kolejny ze sposobów, to stworzenie kombinezonu w oparciu o plik unique_items.ltx [gamedataconfigmisc], co znacznie ułatwia proces implementacji, pamiętać należy o właściwej plikowi .ogf -stanowiącym model kombinezonu -ścieżce, zgodnej z umiejscowieniem tegoż pliku.

 

Edit: zapomniałbym o lokalizacji kombinezonu huntera:

[gamedataconfigmiscStrange_Zone_mod] - w zupełnie innym folderze niż standardowy plik z kombinezonami, a występujący w tutorialach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci podesłać potrzebne pliki, bo wygląda na bardziej skomplikowane niż dodawanie zwykłego pancerza? :) Powiedz mi co mam pobrać w jakiej kolejności i wrzucić, no na pewno są tam shadery itd. a resztę możesz ty zrobić? Proszę :)

Edytowane przez Kudkudak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobimy tak, ja wyślę Ci przerobiony kombinezon Huntera [wybrany specjalnie z powodu błędu jaki stwarza], Ty go testujesz...szczerze mówiąc - nie mam na tyle czasu, by zrobić go od podstaw wraz z opisem i configiem, dlatego przetestuj go wcześniej robiąc kopię plików nadpisywanych , naprawdę - nie chciałbym żebyś później nie ukończył gry z tego powodu.

Download1

_________

1. Kombinezon nie posiada właściwej ikony oraz opisu. Sam config jest nieco "podrasowany" - nie był testowany!

 

Kopiujesz zawartość do katalogu z grą, i sprawdzasz kombinezon Huntera [yurek_combat_outfit]...ważny jest widok TTP oraz model po wyrzuceniu - bo to zmieniłem. Reszta poprawek to już łatwizna...jeśli będziesz chciał dokończyć - pomogę, wpierw zrób screeny i sprawdź czy nie ma błędów. Jeszcze jedna uwaga - nie sprzedawaj innym stalkerom, ciężko powiedzieć czy nie będzie to skutkowało błędami!

Edytowane przez The Emperor
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wystarczy że pobiorę tylko to w linku i wkleje(po uprzednim kopiowaniu), bez żadnych edycji? Przepraszam, jestem zielony w tym temacie, potrafię tylko dodać broń bez obróbki ikony - dla mnie liczy się to co mak na sobie :P

 

EDIT: Trybi, spasiba brat!

Edytowane przez Kudkudak
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 5 screenów, niestety na nielubianej przez Was stronie (ja doceniam Waszą pracę ;) ) ale postaram się przesłać na inny hosting gdy będę miał dostęp do komputera.

Na razie dla chętnych 2 screeny http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?p=245140#p245140 ,potem wrzuce na jakiś hosting.

Edytowane przez Kudkudak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.