Skocz do zawartości

POMOCY problem z dialogami!


LVutner

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem gdy nacisne F żeby rozmawiać z NPC to mam Bugtrapa tutaj log 

 

 

 

FATAL ERROR [error]Expression    : fatal error[error]Function	  : CScriptEngine::lua_error[error]File		  : E:stalkerpatch_1_0004xr_3daxrGamescript_engine.cpp[error]Line		  : 73[error]Description   : <no expression>[error]Arguments	 : LUA error: ... of chernobylgamedatascriptsdialog_manager.script:287: attempt to index local 'tbl' (a nil value) 

 

 

 

 

 

Gram na Apokalisie by Zaurus po polsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc szczerze...udzielenie odpowiedzi w takiej sytuacji zawsze jest problematyczne - gdy nie ma się zainstalowanego moda.

Spróbuj upewnić się w podstawowych etapach instalacji moda:

  • Stalker SHOC na wersji 1.0004
  • Instalacja:
    Skopiuj folder gamedata do katalogu ze Stalkerem.
    Jeśli nie instalowałeś wcześniej żadnych modów to otwórz plik fsgame.ltx i zmień linijkę:

    $game_data$ = false| true| $fs_root$|
    na:
    $game_data$ = true| true| $fs_root$|   
  • Jeśli wcześniej miałeś patch 1.0005 to w pliku dialog_manager.script występuje istotna różnica w stosunku do patcha 1.0004.  Gdyby zaistniała konieczność, sprawdź temat Degradacja patcha.
  • W pliku system.ltx [gamedata/config] sprawdź sekcję current_server_entity_version = [dla patcha 1.0004 wynosi 6 ].
  • Sprawdź ponadto plik localization.ltx [gamedata/config] i znajdź sekcję:
[string_table]language    = polfont_prefix    = _cent ;_west

Wpis powinien wyglądać j/w.

To lista kontrolna podstawowych etapów instalacji mniej skomplikowanych modów. Ponieważ nie mam moda Apokalipsa, jedynie tyle mogę Ci podpowiedzieć...sprawdź, by zyskać pewność co do poprawności zainstalowania a jeśli to nie zda egzaminu - poszukaj w temacie moda podobnych problemów, ewentualnie zapytaj posiadaczy moda o ilość plików w folderze...być może nie wszystkie się wypakowały? Jeśli znajdziesz na podstawie powyższych punktów - błędy, nie zapomnij odpisać...być może ktoś skorzysta z porad, unikając podobnych błędów w przyszłości.

Good Luck.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem - nie mam tego moda, jeśli dokonano w nim zmian, wówczas błąd będzie wynikał z braku właściwego pliku. Dopytam dla pewności: w którym folderze scripts szukałeś? - są 2:

  • gamedatascripts1
  • gamedataconfigscripts2

Skrypty powinny być w 1, natomiast 2 zawiera configi uzupełniające.

Najlepiej będzie jeśli w temacie moda zapytasz o pliki z tego folderu, ale tak naprawdę nie musi ich być..., ponieważ jeśli gra była na wyższym patch'u 1.005/1.0006 wówczas korzysta z plików zawartych w spakowanym archiwum .db.

Jeśli mod na którym grasz, nie został zmodyfikowany o ten plik, wówczas oznacza to, iż powinien korzystać z wersji 1.0004 - jeśli tak, to podeślę Ci dialog_manager.script ver. 1.0004, ale wpierw musisz ustalić swoją wersję gry.

P.S - daj znać jak wygląda kwestia etapów instalacji moda, czy są jakieś różnice w stosunku do podanych 5-ciu punktów? Inaczej ciężko będzie mi ustalić przyczynę błędu...bez pobranej gry.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.