Skocz do zawartości

crash przy próbie włączenia menu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam mały problem, otóż z fabułą doszedłem już na Jupiter i od razu po pojawieniu się na nim mam dziwnego buga. Gdy próbuje włączyć menu escapem, to mnie od razu wywala z gry bez żadnego loga. Uniemożliwia mi to dalszą rozgrywkę :/ Ma ktoś na to lekarstwo? Tak poza tematem, albo ten mod stabilnością dorównuje Soljance, albo źle go zainstalowałem, ale zapewne to drugie bo nie raz tu widziałem, że ten mod jest wychwalany za stabilność..

Edytowane przez Ziomkowsky2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tego moda, ale spróbuj sprawdzić loga przed wyjściem do menu. Otwórz jakiś pusty folder, który zminimalizujesz a następnie Stalkera i podczas rozgrywki daj ALT + TAB i sprawdź log na obecność wpisów Fatal Error, ewentualnie Ctrl+ALT+Delete i zamykasz proces bez wychodzenia do menu - sprawdzając log j/w. Jeśli nie będzie wpisów z Fatal Error...pozostaje albo ponowna instalacja moda albo czekanie aż ktoś z podobnym problemem - poda rozwiązanie.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylot na pulpit z w/w logiem, oznacza że zapotrzebowanie gry na zużycie pamięci - przekracza ilość przydzieloną do jej normalnego funkcjonowania, innymi słowy - brak pamięci. Na rozwiązanie powyższego problemu są rady - tutaj oraz ewentualnie ten temat. Co prawda - cześć rozwiązań jest dla Solianki, ale rozwiązaniem jest również zmiana ustawień grafiki na niższą jakość lub/i statyczne oświetlenie.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że zrobiłeś kopię pliku, ale najpierw pytanie - czy instalowałeś grę ze wszystkimi patchami/fixami ?Sprawdzałeś ten temat ? W szczególności pkt.4?

W modzie jest takie info:

 

WAŻNE: W kat. BIN patch 3 znajduje się PLIK XR_3DA.exe - jest pod RUS podstawkę, u nas powoduje wylot. Usuwamy go.

 

Wracając do pliku - najlepiej jak sam przerobisz plik, zamiast wrzucać ten z linka, tak jak pisałem zobacz ten temat. Nie zawsze plik z downloadu musi być uniwersalny, najlepiej przerobić oryginalny wg. tematu. Kończą mi się pomysły. Jeśli przy instalacji zrobiłeś wszystko zgodnie z poradnikiem - usuwając zgodnie z poradą plik, jeszcze doczytaj ten post  i oby to wystarczyło. W razie błędów - pisz.

Edytowane przez The Emperor
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne .exe, tak mam.

Niestety, nie pomógł mi żaden z tych programów. CFF Explorerem opcję "App can handle > 2gb adress space" miałem domyślnie zaznaczoną. Ten 4GB Patch również za wiele nie pomógł.

Co do instalacji moda, nie zainstalowałem jedynie fixa na Agroprom, ale nie sądzę, by to to powodowało crashe.

 

Edit:

 

PROBLEM ROZWIĄZANY!!

 

Nie wiem, czy tak trzeba było przy instalacji moda, ale dodałem po prostu do skrótu parametr -noprefetch

Dziękuję ci The Emperor, za udzieloną pomoc i czas zmarnowany dla mnie.  :blush: 

Edytowane przez Ziomkowsky2
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ziomkowsky2

Pomoc kol. z forum -  nigdy nie jest dla mnie marnowaniem czasu, jeśli mam wiedzę umożliwiającą rozwiązanie problemu, to chętnie się nią dzielę. Każdy z nas na pewno znalazł się w podobnej sytuacji, miło jest otrzymać "pomocną dłoń". Pozdrawiam.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.