Skocz do zawartości

Śmierć Astronoma


assassing

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zacząłem grać w tego moda zmierzałem sobie po wykonaniu kilku misji na wysypisko patrzę a tam leży Astronom, nie śpi najwyraźniej tylko jest martwy. Pomyślałem tak, jedna z głównych postaci w solyance, pewnie w tym dodatku też będzie w dalszej historii gdzieś się przewijała i gra bez niej może dalej nie pójść, albo część misji będzie niedostępna. Zwracam się więc z prośbą czy da się go jakoś przywrócić do życia, a może jakiś mod na nieśmiertelność głównych postaci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@assassing

Zawsze wydawało mi się, że Astronom jest nieśmiertelny. Skoro jednak został uśmiercony, możesz próbować wczytać poprzedni save, w którym postać jeszcze żyje i (masz wybór)...

  • Znajdujesz model Astronoma [gamedatameshesnew]  tj. zvez.ogf i zmieniasz zgodnie z tym poradnikiem.
  • Dodajesz postać zgodnie z tym poradnikiem. Musisz wiedzieć, że postać ta w zależności od lokacji na której zleca questy - posiada różny identyfikator. Znajdziesz go w pliku (możesz szukać wg. frazy Astronom - będzie kilka sekcji) character_desc_arhara.xml [gamedataconfiggameplay]. Na kordonie id = esc_zvezdochet, pozostałe musisz ustalić wg. dialogów. Pamiętaj że poradnik dostosowujesz do postaci którą spawnujesz.
  • Przypisujesz dowolnej postaci dialogi Astronoma - również zawarte w pliku character_desc_arhara.xml. Przykładowo Wilkowi z Kordonu ,którego config znajdziesz w character_desc_escape.xml, id="esc_wolf", dodajesz dialogi Astronoma z Kordonu, są to sekcje:
    		  <actor_dialog>zvezdochet_talk</actor_dialog>		  <actor_dialog>zvezdochet_talk1</actor_dialog>		  <actor_dialog>dm_help_wounded_medkit_dialog</actor_dialog>

    Musisz szukać wg. dialogów odpowiedniej postaci, tzn. określoną frazę np. "zvezdochet_talk" znajdziesz w pliku stable_dialogs_arhara.xml [gamedataconfigtextpol], tym samym będziesz wiedział jaką wersję Astronoma (ID postaci) musisz dodać.

  • Możesz spróbować porady z tego tematu - link.

Porady są stricte pod Solijankę - mam nadzieję że nie przerobiono plików postaci questowych w twojej wersji.

Powiedz - masz jakieś zadania związane z tą postacią? Czy po jej śmierci do PDA trafiła informacja o niezaliczonym queście? Astronom pojawi się na kilku lokacjach - być może nie ma konieczności go dodawać - jeśli nie zlecił questu?

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sprawa wygląda tak, Astronom dał mi apteczkę i polecił iść do Doktora w wiosce kotów. Oczywiście Doktor daje lekarstwo i myk już jesteśmy w pieczarze. Przeszedłem pieczarę zrobiłem wszystkie możliwe zadanie w wstępnej fazie gry na kordonie trochę zarobiłem kasy i zacząłem kierować się na wysypisko. Na głównej drodze za nasypem kolejowym w stronę wysypiska leży martwy Astronom w miejscu gdzie zwykle jest dużo ślepych psów. W tej części gry Astronom nie daje zadań do wykonania więc nie zorientowałem się w trakcie kilku godzin gry że go zabiło. Gra biegnie swoim rytmem i żaden kwest nie został anulowany. Obawiam się tyko iż jak umarł to po kilku tygodniach grania na innej lokalizacji gdy przyjdzie w końcu by się pojawił tam go nie będzie. I cała gra będzie nie do dokończenia.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem już się pojawił jak Astronom był zabity nie doszło do spotkania z doktorem za nasypem kolejowym. Dlatego cofnąłem się do początku gry i jeszcze raz wszystko od początku. Jak Astronom żył doszło po przejściu pieczary do kolejnego spotkania z Doktorem za nasypem, gdzie poinformował mnie iż idzie z Astronomem w stronę Prypeci i dał mi misję by uzdrawiać ludzi. i coś tam jeszcze.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.