Jump to content

Śmierć Astronoma


assassing

Recommended Posts

Witam zacząłem grać w tego moda zmierzałem sobie po wykonaniu kilku misji na wysypisko patrzę a tam leży Astronom, nie śpi najwyraźniej tylko jest martwy. Pomyślałem tak, jedna z głównych postaci w solyance, pewnie w tym dodatku też będzie w dalszej historii gdzieś się przewijała i gra bez niej może dalej nie pójść, albo część misji będzie niedostępna. Zwracam się więc z prośbą czy da się go jakoś przywrócić do życia, a może jakiś mod na nieśmiertelność głównych postaci?

Link to comment
Share on other sites

@assassing

Zawsze wydawało mi się, że Astronom jest nieśmiertelny. Skoro jednak został uśmiercony, możesz próbować wczytać poprzedni save, w którym postać jeszcze żyje i (masz wybór)...

  • Znajdujesz model Astronoma [gamedatameshesnew]  tj. zvez.ogf i zmieniasz zgodnie z tym poradnikiem.
  • Dodajesz postać zgodnie z tym poradnikiem. Musisz wiedzieć, że postać ta w zależności od lokacji na której zleca questy - posiada różny identyfikator. Znajdziesz go w pliku (możesz szukać wg. frazy Astronom - będzie kilka sekcji) character_desc_arhara.xml [gamedataconfiggameplay]. Na kordonie id = esc_zvezdochet, pozostałe musisz ustalić wg. dialogów. Pamiętaj że poradnik dostosowujesz do postaci którą spawnujesz.
  • Przypisujesz dowolnej postaci dialogi Astronoma - również zawarte w pliku character_desc_arhara.xml. Przykładowo Wilkowi z Kordonu ,którego config znajdziesz w character_desc_escape.xml, id="esc_wolf", dodajesz dialogi Astronoma z Kordonu, są to sekcje:
    		  <actor_dialog>zvezdochet_talk</actor_dialog>		  <actor_dialog>zvezdochet_talk1</actor_dialog>		  <actor_dialog>dm_help_wounded_medkit_dialog</actor_dialog>

    Musisz szukać wg. dialogów odpowiedniej postaci, tzn. określoną frazę np. "zvezdochet_talk" znajdziesz w pliku stable_dialogs_arhara.xml [gamedataconfigtextpol], tym samym będziesz wiedział jaką wersję Astronoma (ID postaci) musisz dodać.

  • Możesz spróbować porady z tego tematu - link.

Porady są stricte pod Solijankę - mam nadzieję że nie przerobiono plików postaci questowych w twojej wersji.

Powiedz - masz jakieś zadania związane z tą postacią? Czy po jej śmierci do PDA trafiła informacja o niezaliczonym queście? Astronom pojawi się na kilku lokacjach - być może nie ma konieczności go dodawać - jeśli nie zlecił questu?

  • Positive 1
Link to comment
Share on other sites

Witam sprawa wygląda tak, Astronom dał mi apteczkę i polecił iść do Doktora w wiosce kotów. Oczywiście Doktor daje lekarstwo i myk już jesteśmy w pieczarze. Przeszedłem pieczarę zrobiłem wszystkie możliwe zadanie w wstępnej fazie gry na kordonie trochę zarobiłem kasy i zacząłem kierować się na wysypisko. Na głównej drodze za nasypem kolejowym w stronę wysypiska leży martwy Astronom w miejscu gdzie zwykle jest dużo ślepych psów. W tej części gry Astronom nie daje zadań do wykonania więc nie zorientowałem się w trakcie kilku godzin gry że go zabiło. Gra biegnie swoim rytmem i żaden kwest nie został anulowany. Obawiam się tyko iż jak umarł to po kilku tygodniach grania na innej lokalizacji gdy przyjdzie w końcu by się pojawił tam go nie będzie. I cała gra będzie nie do dokończenia.  

Link to comment
Share on other sites

Problem już się pojawił jak Astronom był zabity nie doszło do spotkania z doktorem za nasypem kolejowym. Dlatego cofnąłem się do początku gry i jeszcze raz wszystko od początku. Jak Astronom żył doszło po przejściu pieczary do kolejnego spotkania z Doktorem za nasypem, gdzie poinformował mnie iż idzie z Astronomem w stronę Prypeci i dał mi misję by uzdrawiać ludzi. i coś tam jeszcze.  

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.