Skocz do zawartości

Problem z sterowaniem i przypisaniem klawiszy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z sterowaniem i przypisaniem klawiszy , gdy pierwszy raz zainstalowałem grę nie miałem przypisanych żadnych klawiszy a gdy próbowałem je ustawić nic się nie działo to samo jak klikałem w " Domyślne " , Grę reinstalowałem około 6 razy problem dalej ten sam . Gra zakupiona wraz z magazynem CD-Action

Edytowane przez notlivePL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pliku fsgame.ltx, zobacz gdzie gra zapisuje Ci plik user.ltx.

Zobacz w nim, czy tam są przypisane klawisze sterowania.

Ale najpewniejszą metodą usunięcia problemu, będzie  dokonanie zmiany w pliku fsgame.ltx. Najpierw oczywiście kopia pliku !!!

linię: $app_data_root$ = true | false | C:UsersPublicDocumentsStalkerCOP  ( może wyglądać trochę inaczej to po C:, w zależności od systemu na Twoim komputerze ).

zmodyfikuj na: $app_data_root$ = true | false | zapisy

Zamiast wyrazu "zapisy", w pliku fsgame.ltx możesz dać co chcesz, ale bez polskich znaków. Np swoje imię. Nie ma to znaczenia.

Po takiej zmianie, w katalogu z grą ( tam gdzie jest katalog bin ) utworzony zostanie katalog "zapisy", a w nim podkatalogi dla logów, savów, screenów, oraz plik user.ltx.

Na pewno znajdą się w nim Twoje ustawienia, o ile nie zapomnisz na koniec przypisywania klawiszy kliknąć w "zastosuj" i wyjść z gry do pulpitu. Wtedy zostaną one zapisane na trwałe. Jeśli tego nie zrobisz, po wylocie zapisy znikają.

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dość dziwny problem...

powinieneś mieć plik user.ltx (przykładowe ścieżki zależne od wersji systemu) :

Windows XP - C:Documents and SettingsAll UsersMoje dokumentyS.T.A.L.K.E.R. - Zew PrypeciWindows Vista/7/8 - C:UsersPublicDocumentsS.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypecilogs

Tam zapisana jest konfiguracja m.in klawiatury. Sprawdź czy masz ten plik.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dość dziwny problem...

powinieneś mieć plik user.ltx (przykładowe ścieżki zależne od wersji systemu) :

Windows XP - C:Documents and SettingsAll UsersMoje dokumentyS.T.A.L.K.E.R. - Zew PrypeciWindows Vista/7/8 - C:UsersPublicDocumentsS.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypecilogs

Tam zapisana jest konfiguracja m.in klawiatury. Sprawdź czy masz ten plik.

Właśnie go tam nie ma  ale jest folder przed logs 

Edytowane przez notlivePL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktywowałeś grę? Nie wiem jak jest w przypadku wersji z CD-Action, ale standardowo grę należy aktywować podając klucz, może tutaj leży problem?

Druga sprawa - masz uprawnienia administratora na kompie?

Jeśli nie masz gry w wersji 1.6.02 - zainstaluj patcha z tej strony: link.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktywowałeś grę? Nie wiem jak jest w przypadku wersji z CD-Action, ale standardowo grę należy aktywować podając klucz, może tutaj leży problem?

Druga sprawa - masz uprawnienia administratora na kompie?

Jeśli nie masz gry w wersji 1.6.02 - zainstaluj patcha z tej strony: link.

Po zainstalowaniu gry gdy już ją włączyłem nie wyskakiwał mi żaden komunikat o aktywacji gry tylko już samo menu , grę uruchamiam właśnie przez  "Uruchom jako administrator"  a patcha i tak zainstaluje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem podobny problem, w Cieniu Czarnobyla. Folder się tworzył, ale w pliku user.ltx nie były przypisane klawisze. Zauważyłem że we właściwościach folderu stalker-shoc, w zakładce zabezpieczenia, żaden użytkownik nie miał uprawnień do edycji folderu(tylko odczyt) i jego zawartości. Nawet administrator. Wtedy mi pomogło, ale jeżeli problem jest z całym folderem, to chyba nie to.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem podobny problem, w Cieniu Czarnobyla. Folder się tworzył, ale w pliku user.ltx nie były przypisane klawisze. Zauważyłem że we właściwościach folderu stalker-shoc, w zakładce zabezpieczenia, żaden użytkownik nie miał uprawnień do edycji folderu(tylko odczyt) i jego zawartości. Nawet administrator. Wtedy mi pomogło, ale jeżeli problem jest z całym folderem, to chyba nie to.

Dzięki ale nie będę się z tym męczył już wysłałem Maila do CD-Action o wadliwą zawartość niech oni się teraz męczą z przesyłką xd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.