Skocz do zawartości

Zniknęły katalogi, a zawartośc jest na dysku


kondotier

Rekomendowane odpowiedzi

Spotkała mnie -  dziwna dla mnie - sytuacja.

Podczas pracy nad tłumaczeniem moda, miałem pootwierane kilka okien, kopiując, kasując pliki lub je przenosząc.

Ale tylko w ramach plików tego moda !!!

Po wejściu do katalogu, w którym miałem mody, stwierdziłem że zniknęły, a z katalogu głównego partycji, gra do której był mod, oraz obniżone wersje do SoC.

Sprawdziłem kosz, ich tam nie było. Czyli nawet do przypadkowego skasowania nie doszło.

W katalogu na pulpicie, miałem skróty do tego co zniknęło i one pozostały. 

Po kliknięciu w nie, te gry i mody które zniknęły, uruchamiają się. Czyli na dysku pozostały.

Zacząłem szukać po katalogach i mody znalazłem w innym katalogu, co powinno skutkować nie działaniem skrótu :ohmy:. No i dziwne, bo przecież przeniesienie takiej ilości bitów, to by trwało i trwało. Plus wyświetlanie okienka postępu i tp.

Nie znalazłem jednak podstawki dla moda tłumaczonego i obniżonych wersji SoC.

Robala chyba w kompie nie mam, bo kilka dni temu sprawdzałem i po tym nic nie ściągałem.

Dostępnymi z poziomu Windowsa narzędziami szukałem "zagubionych" i otrzymywałem lokalizację poprzednią ( tę która się nie wyświetla)

Pytanie: co mi się mogło przydarzyć i jak z tego wybrnąć?

Niby mógłbym zrobić nowe, ale te niewidzialne będą zabierały sporo miejsca.

Formatowanie partycji, ze względu na zasób materiałów, nie wchodzi w rachubę.

Edytowane przez kondotier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę opcji:

 

 

- Włącz pokazywanie ukrytych plików i folderów;

 

- Uruchom defragmentację (byle nie narzędziem systemowym, najlepiej Defragglerem)

 

- Sprawdź, czy dysk nie jest w jakiś sposób uszkodzony, podopinaj wtyczki, a gdy to dalej nie pomoże to NATYCHMIAST przenieś wszystkie dane gdzie indziej, byle by NIC się nie znajdowało na tym dysku.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Daj screen SMART'u może być HDtune Prtable

 

-Sprawdź zawartość katalogów przy pomocy np. Total Commandera Portable.

 

-Zrestartuj komputer, mógł sie "zawiesić" explorer.

 

-Wykonaj sprawdzenie spójności danych, możesz to zrobić klikając na daną partycje i właściwości / narzędzia / sprawdź.

 

-Jeżeli to jakiś wirus to możesz odpalić płytę z linux'em czy windowsem live i sprawdzić czy wtedy są te pliki na dysku widoczne.

 

 

 

=Oczywiście najlepiej w przypadku odzysku danych jest pracować na obrazie, oraz ważne by nic nie instalować by dane się nie nadpisały.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze dwa katalogi. Zostały wklejone do innych. Np. wersja SoC 1.0004 do katalogu z 1.0006.

 

Fawkzy -

Trudno przenieść 150 GB, jak się ma jeden dysk. Druga partycja zajęta w całości :sad: .

Dysk mam zdefragmentowany. Sprawdzam to często, w związku z częstym usuwniem katalogów po tłumaczeniu. Pozostaje ciągle ok. 40GB wolnego miejsca.

 

Foldery nie są ukryte, lecz zostały przeniesione jakby bez kopiowania ! Stąd był ich brak tam gdzie poprzednio były.

Te co znalazłem, przywróciłem na miejsce. Zaginiona zostaje tylko wersja 1.0005 SoC.

Jej do kat podstawki nie wrzuciło :sad: .

 

Ponawiam pytanie, co mogło być przyczyną takiego zadziałania systemu? To na przyszłość.

 

DODANO:

Kpuc - restart komputera, po nawet wyłączeniu zasilania do niego, to było pierwsze co zrobiłem.

Co do screena to nie wiem za bardzo czego.

Tak jak powyżej; katalogi były, tylko "cudownie" przemieszczone. Dlatego ich nie widziałem.

Cały czas działa AVG, a kilka dni temu użyłem adwclinera.

Edytowane przez kondotier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znikające foldery są często spowodowane tzw BAD SECTORAMI na dyskach ( dysk automatycznie przenosi pliki z uszkodzonego sektora na inny, to mogło być przyczyną tego co Ci się stało), może do tego dojść w drodze fizycznej (  za duża siła wstrząsów, zależnie od modelu dysku ale praktycznie jest taka sama ) lub drodze zużycia elementów magnetyzmu ( stary dysk ), dbać o dysk możesz defragmentując go jakimś porządnym programem :)

 

Czasami także są przypadki gdy bez BADSECTORÓW potrafi coś "zniknąć" przyczyna to zapewne zużyty magnetyzm ale to też raczej w starych dyskach występuje.

 

 

Co do screena to nie wiem za bardzo czego.

 

Click!

Edytowane przez Allen
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie jest w porządku i odzyskałem prawie wszystko. Zaniżoną wersje SOC, zrobię sobie, jak pojawi się mod na v1.0005.

Dysk faktycznie może być mocno używany, bo komputer polizingowy. Ale chodzi cicho, i się nie grzeje.

A jak walnie coś, to i tak serwis go czeka. To już nie dla mnie zabawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.