Skocz do zawartości

Dziwny problem z myszką.


Allen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem, ...  w życiu się z takim nie spotkałem jeszcze. Postaram się to opisać. - uruchamiamy komputer dochodzi ekran logowania windows 7 i wybór użytkowników = brak możliwości kliknięcia na ikonę użytkownika ( i na innych ikonach (wybór języka, zamknij system), widać że ikony podświetlają się( tryb aktywności ) przy użyciu ale nic się nie dzieje. ---> rozwiązanie? kliknąć enter i  myszka została odczarowana :o przykładowy problem nr2. Uruchamiamy mozille firefox/thunderbird czy cokolwiek bawimy się jej cudownym działaniem itp lecz nagle... działają kliknięcia na plik/edycja/widok/historia itp na pasku, lecz niemożliwym jest wyłączenie programy "krzyżykiem" w prawym górnym rogu czy też zminimalizowanie go, po prostu komp nie reaguje na te kliknięcia. Dopiero Menadżer zadań podobnie jak "Enter" w przykładzie 1 odczarowuję moją myszkę..

 

 

Próbowałem wszystkiego ( Myszka jest sprawna 100%, testowana na innym komputerze) przywracanie systemu sprzed tygodnia dwóch nawet kilku miesięcy nic nie daję skanowanie wszystkimi możliwymi antywirusami , anti- spywarami nic...  SFC /scannow też nie pomaga. Nie chcę od razu formatować bo jak wiadomo tak jest najprościej ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co ja mam ten sam problem, i  niby myszka jest podłączona do wejścia USB i działa, bo mogę ruszać ale nie mogę kliknąć niczego. Naprawia się, po poprawieniu wejścia USB (dociśnięcie, ponowne wciśnięcie do gniazda, lub choćby poruszanie w górę i w dół). Po poprawieniu windows wydaje dźwięk zupełnie jakbym dopiero podłączył mysz. I WSZYSTKO DZIAŁA . NWM z czego to wynika :p

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz tak samo, ja mogę myszką ruszać tylko nie reaguje ona na kliknięcia tzn, widać jak ikona została naciśnięta ale nic się nie dzieję także wydaje mi się że to problem w Systemie.

 

Kpuc, zrobiłem sobie bootowalnego Linuxa USB i o dziwo mam to samo :O, myszka USB przekładałem we wszystkie porty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro to samo jest na Linux to scenariusz z wirusem w systemie Windows można wymazać, Linux także nie korzysta ze sterowników jak Windows tylko ma je zaszyte w jądro. Dalej pozostają nam Płyta główna i sama mysz. Pożycz od kogoś myszkę i sprawdź, jak będzie to samo to pierwsze co wgrał bym na nowo BIOS (w BIOS'ie także może zaszyć się wirus).

 

Sprawa dość dziwna bo o ile może się uszkodzić lut na którymś gnieździe to dziwne by naraz się uszkodziły wszystkie gniazda, może to chipset szlak trafił ?

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.