Skocz do zawartości

Karta Graficzna


Allen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jaką polecacie mi kartę do tego układu

 

--

Intel Core Duo E7600 3,06Ghz, (OC 3,82 Ghz)

 

DDR2-1066 Patriot 8500EL (OC) (1333Mhz)

 

ASUS P5QC (PCI Express x16 2.0)

 

Zasilacz Modecom Feel 2 500W ( wiem że do dupy ale chodzi mi 2 lata ;) )

--

 

Poprzednio miałem MSI Radeon R4890  http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16814127427

 

Szukam czegoś o podobnej specyfikacji ew. lepszej ale nie za dużo.

 

Myśle nad tą: http://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-r7-265-2gb-gddr5-256-bit-hdmi-2xdvi-dp-lite-dual-x-11232-00-20g-634858/#guarantee_anchor

 

 

Czekam na propozycję, i dziękuje.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GTX 600/660 Ti pod warunkiem, że jest to początek wymiany w najbliższym całej platformy. Na tym procesorze karta będzie po prostu niewykorzystana. Jeśli nie będzie zmiany platformy, to GTX 560 Ti jest IMHO najrozsądniejszym (i sporo tańszym) wyborem. Ale i tak zacząłbym od wymiany zasilacza na jakieś markowe 600W

Edytowane przez apg2312
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Komputera nie będę wymieniał bo taki na razie do wszystkiego mi starczy, kartę zmieniam dlatego że stara się rozleciała, na GeForcach kiedyś się bardzo zawiodłem dlatego nie chce za bardzo ciągać się z tą firmą, głównie chodzi mi o to że GeForcy padały u mnie jak muchy, ale to było kiedyś nie wiem jak teraz jest z jakością wykonania tych kart( a może mi się takie trafiały) też myślę że 660GTX będzie kartą za mocną, ciekawa jest 560Ti, jednak jak porównam ją z moim wyborem R7 265 to jest zdecydowanie gorsza.

 

Procesor nie jest jeszcze w maksimum swojej podkręcalności, a model E7600 podkręca się fantastycznie więc jeszcze mogę wyciągnąć parę FPS z niego :)

 

Co do zasilacza, nie będę wymieniał, co prawda wiem że modecomy są na czarnej liście, ale miałem już takowe 2 i nigdy mi nic nie popaliły, padały w różnym czasie jeden padł z mojej winy po roku, drugi pochodził około 3,5. Na sprzęt warty maksymalnie 900zł z nową kartą nie mam co kupować drogiego zasilacza, i co prawda nie mam takich pieniędzy, a kartę muszę kupić klasy mojej starej R4890.

 

Także narazie wybierał bym z dwójki  R7 265  560Ti

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zwróć uwagę na slot w twojej płycie głównej. PCI Express 2.1 x16 te karty wymagają. Bo może się okazać, że masz za starą płytkę główną. Np. na moją już by nie poszły bo mam zwykłe PCI Express x16. Choć mogę się mylić, biorę to na logikę.

Edytowane przez ярмарка борьба
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, zasugerowałem się tym :

Szukam czegoś o podobnej specyfikacji ew. lepszej ale nie za dużo.

GTX 560 Ti jest wyraźnie wydajniejsza, niz Twoja stara karta : http://www.benchmark.pl/komparator-gpu.html a kupić ją mozna w przedziale 340-380 zł (oczywiscie używki) http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=560+Ti+OC&search_scope=category-2&bmatch=seng-v6-p-3-e-0904 więc i sporo zaoszczędzasz w tym momencie kasy. R7 265 to już jest karta porównywalna z GTX 660, no i koszt prawie dwukrotnie większy. Ja dla odmiany mam uraz w stosunku do kart Readeona, i nigdy nawet nie rozważałem ich kupna. Tylko nVidia. Ale ja, to tylko ja ;) Edytowane przez apg2312
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@apg2312 , 

 

Z tego co zdążyłem się zorientować R7 265 dostanę za 578zł .

 

Karty Nvidi z reguły zawsze były droższe ze względu na te ich technologie, ale tego się nie spodziewałem że najtańszą 560Ti znajdę w okolicach ~670zł

 

W dodatku masz rację że R7 jest porównywalne z GTX660 , ale za to o klasę lepsze od 560Ti więc cena dziwi tym bardziej.

 

Używki raczej nie wchodzą w grę, czasu jeszcze mam trochę, może cenowo się coś też zmieni ;)

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj bawiłem się troche porównywarką w benchmarku i zauważyłem że GTX 560Ti bierze prawie 400W mocy, czy to może być jakiś błąd ?

 

http://www.benchmark.pl/ranking/porownanie/geforce-gtx-560-ti-vs-sapphire-radeon-r7-265-dual-x zakłada Głośność i pobór mocy.

 

Przejrzałem inne fora i niestety pobór mocy jest podobny co niestety dyskwalifikuję tą kartę jednak to będzie za dużo na mój poczciwy Modecoom :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci @Allen tak, jakiś czas temu wymieniłem zasilacz z Modecoma 430W na OCZ 600W i kartę Radeon 4850 na GTX 460 Cyclone. Myślałem właśnie o GTX 560 ti, ale nie wypaliło. Wszystko używane, cena zasilacz 160, karta 200. Wszystko śmiga bez problemów. Komp dostał olbrzymiego kopa, a rachunki za prąd jakoś strasznie nie wzrosły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.