Skocz do zawartości

Problem ze 'ścinami"


pacjent1972

Rekomendowane odpowiedzi

Moja konfiguracja PC to:

 

Płyta główna: ASRock B85 PRO4 LGA1150

Procesor: Intel CORE I5 4690 3.5GHz LGA1150 BOX

Karta graficzna:  Sapphire Radeon R9 280 DUAL-X BOOST 3GB DDR5

Zasilacz: Thermaltake Smart SE Modular 530W

Pamięć:  Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz

Dysk:  Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache

... pozostałe jak obudowa, chłodzenie... są nie istotne dla tego tematu.

 

W czym tkwi problem? Oczywistym wydaje sie to że przy istalacji każdej z podstawek Stalkera karta graficzna jest na czerwono w oknie istalacji z komunikatem że ten sprzęt jest nieodpowiedni do wymagań gry, choć nie do końca bo procesora też nie było w produkcji gdy powstał Zew i tego nie rozumię. Chyba że karty Radeona były "be" dla GSC.

Wracając do problemu, każda z podstawek zasuwa na maksymalnych bez ścinek, może prócz Zewu, są ale rzadko i tego nie rozumię bo konfiguracja daje rady wielu grom na maksymalnych ustawieniach.

Przy modach jest juz gorzej... Czy to CS, SoC czy CoP... na maksymalnych jest tragedia, ściny wala po oczach bez końca.

Każdą podstawke traktuje patchem 4GB Ramu, wszystkie testy sa ok dla tej konfiguracji i nie powinno byc problemu, dlaczego mam ściny?!

Czy to wina karty Radeona która przegania wiele "zielonych" w testach czy procka?

Jesli jest ktoś na tyle kumaty w sprzęcie to proszę o podpowiedź w rozwiązaniu problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dobry komputer, ale nawet dobry komputer można szybko "zajeździć". Nie wiem jak go czyścisz, ale krótko napiszę Ci jak ja to robię.

1. WinTools.net Professional - świetny program do usuwania zbędnych rzeczy ( programy typu CCleaner, Odkurzacz, to szajs)

2. AVG PC TuneUp 2015 - to samo co wyżej + optymalizacja i usuwanie starych punktów przywracania.

3. O&O Defrag - do defragmentacji dysku.

 

To tyle, jeżeli będziesz systematycznie używał tych programów, problemów miał nie będziesz.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dobry komputer, ale nawet dobry komputer można szybko "zajeździć". Nie wiem jak go czyścisz, ale krótko napiszę Ci jak ja to robię.

1. WinTools.net Professional - świetny program do usuwania zbędnych rzeczy ( programy typu CCleaner, Odkurzacz, to szajs)

2. AVG PC TuneUp 2015 - to samo co wyżej + optymalizacja i usuwanie starych punktów przywracania.

3. O&O Defrag - do defragmentacji dysku.

 

To tyle, jeżeli będziesz systematycznie używał tych programów, problemów miał nie będziesz.

Już kiedys wspominałem w innym temacie że dbam o takie sprawy i jest wszystko ok, problem trwa od samego początku gdy złożyłem tego PC-ta.

Dzięki za WinToolsa, nie testowałem tego programu.

Myślę że problem tkwi gdzieś indziej... ale gdzie to cholerka wie!

Edytowane przez ***Holligans***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze użyć programu z tej strony http://www.sunrise2k7.neostrada.pl/ a chodzi mi o Sunrise Seven.Można jeszcze zdefragmentować rejestr.Radykalnej poprawy z gra chyba nie uzyskasz.Można jeszcze poprawić działanie,szybkość działania systemu przenosząc go na dysk SSD.Mój sprzęt w podpisie i niektóre mody też mi się cięły jak np.Geonazis,Jenot.Ale czysty Zew chodził na max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzet masz bardzo dobry ,wiec nie masz sie co martwic. Ja obecnie gram CoP + SGM 2.0 + Geonezis i mam to samo tzn jak stoje w miejscu na mapie jest ok ,ale jak ganiam to tak jakby wczytywane tekstury badz uruchomienie skryptu respu mobkow - npc powodowaly scinki. Podstawki jeszcze niesprawdzalem ,ale to nie wina sprzetu i podejrzewam ze zaden program nic nie zmieni. Wgralem paczke na ram ,mam i7, corsair dominator 2x8 1866 , HD 7850 i nowke HDD (ma moze ze 2 tygodnie) i jest problem identyczny co opisales. Moim zdaniem wina nie lezy po stronie naszych sprzetach, tylko leciwy X-Ray mysli ze gramy na jednordzeniowcu :thumbsup: . Zreszta grasz pewnie w inne "na czasie" gry i pewnie problemu nie masz(ja nie mam).

 

P.S. Jak ta R-9 sie sprawuje? Mysle nad zakupem tej karty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzet masz bardzo dobry ,wiec nie masz sie co martwic. Ja obecnie gram CoP + SGM 2.0 + Geonezis i mam to samo tzn jak stoje w miejscu na mapie jest ok ,ale jak ganiam to tak jakby wczytywane tekstury badz uruchomienie skryptu respu mobkow - npc powodowaly scinki. Podstawki jeszcze niesprawdzalem ,ale to nie wina sprzetu i podejrzewam ze zaden program nic nie zmieni. Wgralem paczke na ram ,mam i7, corsair dominator 2x8 1866 , HD 7850 i nowke HDD (ma moze ze 2 tygodnie) i jest problem identyczny co opisales. Moim zdaniem wina nie lezy po stronie naszych sprzetach, tylko leciwy X-Ray mysli ze gramy na jednordzeniowcu :thumbsup: . Zreszta grasz pewnie w inne "na czasie" gry i pewnie problemu nie masz(ja nie mam).

 

P.S. Jak ta R-9 sie sprawuje? Mysle nad zakupem tej karty

 Czyli nie ma sposobu "by X-Ray zmienił myślenie na wielordzeniowe" ? :geek: ?

R 9 to doskonałe karty wbrew temu co mówią i piszą zwolennicy GTX-ów, bez kręcenia z dobrym prockem śmigają aż miło na wielu wymagajacych tytułach. Polecam śmiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposob jako taki jest http://stalkerteam.pl/topic/269-%C5%BCelazny-temat-wydajno%C5%9Bci-sprz%C4%99tu-przy-grze-w-stalker-a/  tylko ja tego nie sprawdzalem. Przyzwyczailem sie do tych scinek ,sa czasami irytujace ale bez tego to nie bylby STALKER :D 

 

Co do karty ....nie narzekam na ta co mam ,ale pospieszylem sie z zakupem bo wzialem na szybko(1gb zamiast 2gb) bo nvidia artefaktami mi juz sypala . Czekam na GTA V i jak zabraknie pamieci do gry to lece po R-9 ,niebawem sie przekonam :smile: . Zawsze mialem karty nvidii sa bardzo dobre i nigdy nie mialem ATI, ale w wyniku mojej sytuacji musialem kupic HD 7850(pierwszy raz w zyciu mialem/mam karte od czerwonych) i bylem troche niezadowolany tym przymusem zakupu. Jak karte wsadzilem do kompa to bylem mile zaskoczony ,ja co zawsze kupowale karte zielonych :whistling: . Dlatego pytalem Cie o opinie i przyznam sie ze przegladalem ofery czerwonych a zielonych pomijalem. Jak dla mnie jedyny plus dla zielonych to lepszy support. Na miejscu czerwonych wzialbym kija i poszedl do dzialu jajoglowych od sterownikow i pogonilbym do roboty.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, sa to rzadkie aktualizacje sterów ale nie ma z ich pobraniem i istalacją żadnych problemów, o czym często wspominją userzy na różnych forach. Dla mnie plusem Radeonów serii R9 jest ilość pamięci własnej, szyna danych i osiągi porównywalne z "zielonymi" i często je przewyższające :whistling: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.