Skocz do zawartości

Zamienniki wulgaryzmów


Rekomendowane odpowiedzi

W modach Stalkera nie rzadko przekleństwa to chleb powszedni, proponuję zamienniki wulgarnych słów w modach i życiu codziennym dla nas wszystkich bo jak badania wskazują klnie 80% Polaków czyli wszyscy poza niemowlakami

PRZEKLEŃSTWA ODZWIERZĘCE:
- psia kość lub psia kostka
- na psa urok
- kurza stopa
- kurza noga
- kurczę blade
- kurczę felek
- kurna chata
- kaczy zad
- w mordę jeża
- motyla noga

PRZEKLEŃSTWA WARZYWNO POCHODNE:
- słona kukurydza
- coś mi się popapryczyło

PRZEKLEŃSTWA NIESKLASYFIKOWANE:
- a niech mnie drzwi ścisną!
- do diaska!
- niech to dunder świśnie!
- do stu piorunów!
- do stu tysięcy par kartaczy!
- obyś sczezł
- pocałuj mnie w grząśl
- do jasnej Anielki
- kurna olek
- chyba Cię popiętroliło
- niech mnie kule biją
- ja pier papier
- Holender!
- do kroćset!
- na belzebuba!

:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmmmmmmmm :biggrin:

Np. zamiast (fonetycznie) job twoju matć  pisać/wymawiać w piczku mater ;)

Weg-won-wont, idi ty na h... -  odejdź nie lubię cię  lub 100% multi kultury: jala amsi!!!(meeeeee) ;)

Nasza kultura zawiera też min. tzw. "czasowniki kopulacyjne" - odpier... spier... itd/itp, nie dajmy sobie zabrać nawet tego bo mamy kulturę słowa pisanego która liczy już ponad 12 tyś lat :

https://stalkerteam.pl/topic/6849-świąszczycasvastik/?page=1

Czasownik od****... się pochodzi z łaciny - audiebantus - czyli czas zaprzeszły: oni od usłyszeli, hufiec pochodzi opd terminu staronordyckiego - hövding - przywódca, hąsa pochodzi od hanza, pamiętajcie, że ligatura ch istnieje w języku Polskim dopiero od XVI/XVII w tzw. ne i pochodzi od mogołów zwanych tatarami i stosyjąc w terminologi ligaturę ch przed tym okresem dopuszczamy się "herezji językowej" języka Polskiego.

My Słowianie zrezygnowaliśmy na przełomie XIX/XX wieku z czasu zaprzeszłego bo jak to brzmi dziś: oni byli by byli?

 

p.s. zamiast blin można tłumaczyć: placek ;)

 

 

 

Edytowane przez vidkunsen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co poniektóre zamienniki brzmią dość komicznie, kilka z nich nawet czasami się słyszy jak motyla noga i w mordę jeża jednak Stalker to ciężki klimat i tam dla mnie nie ma miejsca dla takich słówek, gdy goni cię pijawka to pocałuj mnie w grząśl jest nie na miejscu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co poniektóre zamienniki brzmią dość komicznie, kilka z nich nawet czasami się słyszy jak motyla noga i w mordę jeża jednak Stalker to ciężki klimat i tam dla mnie nie ma miejsca dla takich słówek, gdy goni cię pijawka to pocałuj mnie w grząśl jest nie na miejscu :P

Zarzucono mi nadużywanie wulgaryzmów na forum więc niesiony poprawnością zapodałem taki skromny pomysł, wiedząc jednak nadal że żadna grząśl nie zastąpi nigdy soczystego polskiego słownika wulgaryzmów. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.