Skocz do zawartości

Pomoc w doborze podzespołów (nowe/używane)


Garrett

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!

Chcemy (z bratem) złożyć coś po taniości, pod LGA775. Chyba najrozsądniejszym wyborem będzie używany C2Q (4x 2.8GHz, 12 MB cache), grafikę i dysk mam. Co do pamięci, to myślałem o tym:

Pamięć GoodRam DDR3 2048MB PC1333 CL9 x3

Zasilacz:

Zasilacz Cooler Master G500, 500W RS500-ACAAB1-EU

 

 

I teraz pytanie: jaką płytę i gdzie kupić (żeby cena też nie odstraszała) pod to?

 

 

 

 

 

Edytowane przez Devell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyt z DDR3 pod LGA 775 będzie mało musisz łapać okazję

http://allegro.pl/nowa-asus-p5g41t-m-lx2-gb-ddr3-quad-vga-x4500-gw36-i5599839606.html

Ta ma akurat 2 sloty DDR3 a po za tym nie wiem czy jest płyta z LGA 775 co obsługuje więcej niż 4GB DDR3, a jeśli już jest to na pewno nie tania.

http://allegro.pl/nowa-plyta-glowna-msi-g41m-p33-lga775-ddr3-ddr2-fv-i5000504445.html

Edytowane przez Allen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak że ten, zmiana planów - przejście z 775 na 1150. Powód? Choćby cena pamięci:

- 2 GB DDR3 - 1066 MHz - nieznana mi firma - poleasingowe - około 150 zł (płyty pod 775 nie obsługują pamięci szybszych niż 1066 MHz, chyba że się taką 1066 podkręci do 1333, to da radę)

- 4 GB DDR3 - 1600 MHz - Kingston HyperX - nowa, z gwarancją - 104 zł

I teraz pytanie, czy to będzie wszystko ze sobą współgrało, głównie mi chodzi o procesor z płytą, bo reszta to raczej znaczenia nie ma. 

LINK

Obudowę już u siebie mam, więc standard mATX.

Edit:

No i czy dałoby się jakoś cenę obniżyć z zachowaniem tej płyty, bądź podobnej z serii. Jest taka droższa o kilkadziesiąt zł, a różni się jedynie tym, że można podłączyć dwie grafiki w CrossFire albo SLI.

Edytowane przez Devell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam jeśli posiadasz pamięci 1600 a płyta obsługuje 1066 to pamięci będą bez problemu działać tylko spowolnią do tych 1066 co obsługuje płyta. Przynajmniej tak było jak miałem stacjonarki.

Pasta termoprzewodząca: TYLKO Zalman STG-2 lub GC Gelid Extreme. Żadne inne wynalazki.

Jeśli chodzi o SLI to ma to tylko sens jeśli masz zamiar mieć komputer bardzo długo i masz dużą ilość gotówki. Ja mam u siebie dwie 880M w SLI.  Do takiej konfiguracji albo GTX 980/980 Ti lub 2x 980 (chyba najlepsza cenowo propozycja).  To zależy czego potrzebujesz. Ja mam SLI więc jeśli masz jakieś pytania to wal.

Procka za wysoko nie podkręcisz, to już wersje "okrojone" z glutem  więc stockowy cooler też wystarczy jeśli chcesz zaoszczędzić. Natomiast nie widzę sensu w jego podkręcaniu bo:

  • Frequency   3500 MHz
  • Turbo frequency 3700 MHz (4 cores)
  • 3800 MHz (3 cores)
  • 3900 MHz (1 or 2 cores)

Wystarczy do wszystkiego. Ja mam podobnie ustawionego i7-2920XM (lepiej się kręci bo starszy model sandy bridge):

  • Frequency 2400 MHz
  • Turbo 3800 MHz
  • 1 core: 4100 MHz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOIM ZDANIEM  wszystko będzie śmigać tylko proponowałbym zmianę pamięci na:

http://www.komputronik.pl/product/176233/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Kingston_HyperX_DDR3_2x_4GB_1600_MHz_CL9_XMP_Beast.html  

Mają lepsze parametry i cena przy zamówieniu internetowym tylko kilka złotych wyższa.
Mam te pamięci już jakiś czas i polecam.

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wybór SLI to pomyłka - stosunek ceny obu kart do ich wydajności nie będzie adekwatny (no chyba że nie liczymy się z pieniążkami). Dla teraźniejszych gier spokojnie wystarczy tandem i5 4690k+Geforce 970 (mówimy tutaj o FHD i 60kl/sek.).

Wybieramy zestaw który ma nam posłużyć kilka lat, więc tutaj od razu wybrałbym w 8 GB pamięci RAM (4 GB to na obecne czasy i możliwości programów/gier po prostu za mało).

Pasta - Godlike wyczerpał temat (chociaż są jeszcze porównywalnie dobre pasty).

Zasilacz może być... (moc zasilacza dobieramy pod zestaw a nie wiem jaką będziesz miał kartę grafiki [zapomnij na nim o SLI], proponowałbym jednak dla spokoju 550 watowy) ... pamiętajmy jednak że jest to serce naszego zestawu i jeśli zamierzasz podkręcać proca/kartę/karty to jednak proponowałbym dołożyć na model firm XFX (najstabilniejsze zasilacze w dobrej cenie) lub  bequiet.

Płyta - oczywiście że bardzo dobry wybór szczególnie pod SLI, jednak ta płyta to już średnio górna półka a w cenie do ok. 400 można wybrać "porównywalnie" dobrą (i jak zwykle schodzimy na możliwości finansowe).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dwie karty się pakować nie zamierzam. Obecnie mam GTX650 Ti (bardzo niski pobór mocy, zasilanie tylko przez PCI-E).

Poza tym, na podkręcaniu się nie znam i się boję go zbytnio męczyć (ludzie piszą, że żywotność spada), ale jakby co to wolę mieć mnożnik odblokowany. Płyta rozwojowa, na przyszłość - 2 sloty PCI-E i obsługa 32 GB pamięci brzmi obiecująco. Zasilacz łatwiej jest wymienić, niż całą płytę.

Nowy koszyk: http://www.morele.net/inventory/info/W5drtU/

Edytowane przez Devell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie brałbym już procesora na podstawce 1550. Za podobną cenę masz i5 na 1151, i płytę głowną z pamięciami DDR 4.

Za moment podam link do morele.

EDIT

Proszę. Z płytą microATX. Resztę przekładasz ze swojego zestawu.

http://www.morele.net/inventory/info/mMFcl3/

Edytowane przez apg2312
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy zdążyłeś kupić tego i5 6600k Skylake w Morele, bo przez czas jakiś był niedostępny, a teraz cena podniesiona jest na 1189 zł.

Mi się udało kupić na szybko ten procesor w Agito.pl za 1099 zł, ale tam też jest już wysprzedany.

Widać, że naród rzucił się na nowe procki Intela ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam też pytanie, planuje Update do kompa w postaci. Od procka przez płytę i zasiłkę. Czy jest zestaw z tanich (400-500), który pozwoli mi nagrywać chociaż w 30 fps i grać równocześnie w 30 klatkach?

Preferuje w Intelach. Mój sprzęt:

Intel E5800 (2/2) 2x3,2 GHz

4 GB RAM DDR3

Zotac GTX 560 Ti 1 GB DDR3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...

Tak ogólnie, to może zaczniemy z drugiej strony - ile kasy możesz wydać ?

Bo możesz robić upgrade powiedzmy...hmmm...stopniowo. Czyli :

1 zasilacz - jakieś markowe 500 lub 550 W - ok 250-300 zł.

2 pamięć RAM - dokupić drugą (najlepiej taką samą jak masz) kość 4 GB, żeby mieć razem 8 GB - też ok. 200-250 zł.

3 procesor i płyta (ale musi być na DDR3, jakie już masz) - tutaj, żeby modernizacja miała sens to musisz mieć ok. 1500 zł. Problemu nie ma, bo zarówno 1151, jak i 1150 obsługują DDR3, więc nie musiałbyś zmieniać pamięci RAM. No chyba, że chciałbyś jakiś i3 lub Pentium G (na 1150), ale to ja już nieszczególnie uważam, że gra jest warta świeczki.

 

Tu masz zestaw, na jaki czekam (procesor już kupiłem w Agito)

http://www.morele.net/inventory/info/6cmhFc/

U Ciebie zamiast dysku SSD byłby zasilacz, inna płyta (na DDR3) i bez pamięci DDR4, więc wyszłoby ciut taniej.

Edytowane przez apg2312
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i7 2600k. Wycofywana już podstawka LGA1155. No i rozumiem, że myślisz o używce ? Bo nówek w sklepach już nie ma. Na Allegro w granicach 1000 zł, używki ciut taniej.

Szczerze, to ja osobiście bym się już w tą podstawkę nie pakował...ale wiadomo, że ważna jest też cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja tu mam dość ciasno i przy rozkładaniu łóżka mojego obecnego kompa muszę przyciskać do ściany, że aż mu kabelki się wyginają. Dlatego mATX będzie w sam raz. :)

Devell rozumiem że wybrałeś tego True Spirita ze względu na wymiary (przez wymiary rozumiem szczególnie wysokość schładzacza)? Jednak jeśli do obudowy zmieści ci się Be Quiet! Shadow Rock Slim to proponuje wybrać właśnie go - różnica w cenie niewielka a wydajnościowo jest dużo lepiej.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.