Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na początku gry dostajemy jakąś tam informacje że jakiemuś stalkerowi artefakty zamieniły się w brukowce i ze mamy uważać bo mogą się one 'przeterminować'. Podczas chodzenia po zonie natknołem się pare razy na spoty przez które przechodząc pare artów w naszym inventory zamienia się w brukowce. W miare łatwe do obejścia, bo wystarczy zostawić gdzięś arty, wejść w spot, aktywować skrypt i zabrać z powrotem swoje arty.

Problem pojawił się z emisją, nie moge tego obejśc bo kiedy zaczyna się emisja pare moich artów zamienia się w brukowce niezależnie od tego gdzie je schowam. Gdyby były to chociaż jakieś arty bez większego znaczenia dla mnie a to akurat te którzych urzywam i trzymam na pasie.

Mam więc następjące pytanie: Czy (i jeśli tak to jak) można wyłączyć ten skrypt który niszczy mi arty podczas emisji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu przed wejściem w taką strefę zrób schowek. Wsadź tam wszystkie arty oprócz jakiegoś syfu. Przechodź przez strefę, syfa zamieni w brukowca. Wracasz po arty :biggrin:

Oczywiście mógłbym zmodyfikować skrypt ale po co tam grzebać skoro można to łatwo obejść :biggrin: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu przed wejściem w taką strefę zrób schowek. Wsadź tam wszystkie arty oprócz jakiegoś syfu. Przechodź przez strefę, syfa zamieni w brukowca. Wracasz po arty :biggrin:

Oczywiście mógłbym zmodyfikować skrypt ale po co tam grzebać skoro można to łatwo obejść :biggrin: ?

Tu nie chodzi o te strefy tylko o randomowe emisje. Na starcie emisji losowe arty z mojego pasa zamieniają się w brukowce nawet jeżeli gdzieś je schowam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Problem pojawił się z emisją, nie moge tego obejśc bo kiedy zaczyna się emisja pare moich artów zamienia się w brukowce niezależnie od tego gdzie je schowam.

Opisane przez Ciebie wydarzenie u mnie nigdy nie miało miejsca - arty traciły "ważność" tylko w wyznaczonych miejscach (ad Godlike opisał). Nie mówię że to niemożliwe jednak, czy na pewno winna jest temu zjawisku "randomowa emisja"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoje dokładnie w tym miejscu na screenie. Obecnie obóz stalkerów kiedyś siedzieli tam bandyci.

Nieważne czy ruszam się czy nie na początek emisji losowe arty z mojego pasa/inventory zmieniają się w brukowce (liczba też losowa może być 1 mogą być 4). Więc miejsce nie ma pływu tylko emisja (próbowałem stać w innych miejscach). Wczytywałem gre aż dostałem dobry roll i zniszczyło mi jakiś tam słaby art z mojego inv a nie jakiś cenny z mojego pasa. Wywalenie wszystkich artów na ziemie i późniejszcze ich podniesienie też działało.

Jednakże wywalanie artów na ziemie lub ciągłe wczytywanie gry przed emisją jest suboptymalnym rozwiązaniem dla tego chciałbym wiedzieć czy da się wyłączyć niszczene artów przez emisje.

ss_admin_09-27-15_13-40-53_(l02_garbage).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podczas emisji to nie powinieneś siedzieć w budynku?

To jest sam początek emisji zdąże dobiec bez problemu do hangaru.

A jeśli emisja zastanie cię w innym miejscu, to też zmieniają ci się arty w brukowce?

Nieważne gdzie stoje i w jakim miejscu jestem zawsze jakieś arty losowo zmieniają się w brukowce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego że we wskazanym przez Ciebie AhrimanTheSorcerer miejscu NIE MA strefy "wyjaławiania" artefaktów. 

Ja zawsze w czasie emisji chowam się po budynkach i bunkrach, więc nie mogę powiedzieć co dzieje się z artami poza "bezpiecznymi" miejscami.  Rozwiązanie problemu zaproponowane przez kobala wydaje się najbardziej logiczne...

Edytowane przez Anton Gorodecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest część gry. Coś masz pomieszane w skryptach. Co modyfikowałeś na własną rękę?

Ekwipunek handlarzy, HUD, ile moge nosić. Tyle co mi przychodzi do głowy. Nie zmieniałem żadnych artów ani napewno skryptów związanych z artami.

Jaki komunikat jest przy zamianie w brukowce?

Żaden. Poprostu zmieniają się i tyle, gra leci normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To coś jest pomieszane. O ile pamiętam przy każdej zamianie w brukowce jest komunikat coś w stylu "Niektóre artefakty straciły ważność". Nie spotkałem się nigdy z emisją, która popsułaby mi arty ale ja zawsze jestem w budynku jak już się zaczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czasem człowiek nie dostrzega rzeczy, które ma przed oczyma... Autor tematu miał absolutną rację co do zauważonego zjawiska wyjaławiania przez Emisję artefaktów. Zwracam honor i kłaniam się nisko Szanownemu Ahrimanowi.

Po przeanalizowaniu problemu, który kolega przedstawił zapomniałem o rzekomej degradacji artefaktów, do czasu aż sam zaobserwowałem ją na własne oczy.

Postanowiłem więc przyjrzeć się dokładniej rzeczonemu zjawisku i na początku wykonywałem próby wielkości 10 do 20 Emisji (Kurtka Bandyty, Kombinezon SEWA, Egzoszkielety ugrupowań, brak pancerza, SKAT 15M, Nano Stalowy Szczur, Gagarin, Kombinezony naukowe, Naukowy Egzoszkielet, Tireks, Pancerz Antygrawitacyjny, Kombinezon Strażaka, Wojskowe 9M i 10, Kombinezony Stalkerów)  w trakcie których obserwowałem wyjaławianie artefaktów. Największa ilość artefaktów, jakie udało mi się wyjałowić za jednym razem wynosi 3 (przeprowadziłem łącznie ponad 250 testów różnej próby pomiarowej na różnych pancerzach (jednak nie na wszystkich dostępnych pancerzach na tym etapie mojej gry).

Poniżej podaje wyniki obserwacji wyjaławiania artefaktów na przykładzie Pancerza „Wschód” oraz niżej podanego zestawu artefaktów na pasie:

PVBUN0T.jpg

Z „testów” które przeprowadziłem można wyciągnąć następujące wnioski:

  1. Zjawisko wyjaławiania artefaktów występuje tylko podczas Emisji (pomijamy chwilowo aspekt wyjaławiania artefaktów w strefach „utraty daty ważności artefaktów”).
  2. Istnieje ok. 30% szansa na wyjałowienie artefaktów podczas emisji (*).
  3. Żaden rodzaj pancerza nie chroni przed wyjaławianiem artefaktów (**).
  4. Wyjaławianie występuje zarówno na otwartym terenie jak i w kryjówkach przed Emisją.
  5. Nie pojawia się żadna informacja dla GG (zarówno w wiadomościach atmosferycznych jak i nie atmosferycznych) o w/w zjawisku.
  6. Podczas moich testów ulegały rzeczonemu zjawisku wszystkie typy artefaktów (od artefaktów po absoluty) za wyjątkiem artefaktów bardzo rzadkich czyli: Akson, Elizjum, Przyssawka i Śnieżka (takie znalazłem do tej pory na danym etapie gry). Być może jest to spowodowane wyłączeniem ich z degradacji z powodu ich „naturalnego” nie występowania w grze, oraz to że są one potrzebne do wykonania jednego z zadań.
  7. Brak logicznego wyjaśnienia ilości wyjaławianych artefaktów przez zjawisko (zarówno pod ziemią jak i na powierzchni udało mi się „popsuć” 3 arty na raz, być może więc po prostu losowo 1,2 lub 3 arty ulegają degradacji? Tłumaczyć również można było to siłą Emisji…).

(*) Istnieje możliwość że szansa na wyjaławianie jest inna dla różnych poziomów trudności gry (brak potrzebnych danych do weryfikacji).

(**) Rozumiem że jest to śmiałe założenie zważywszy na to iż jestem zapewne(?) w 2/5 gry i nie miałem okazji wypróbować wszystkich dostępnych w grze pancerzy.

Co gorsza przyczyna wyjaławiania artefaktów jest stosunkowo trudna do ustalenia ponieważ:

  • do pewnego momentu na początku gry nie występuje Emisja (oprócz stref „utraty daty ważności artefaktów) tym samym nie występuje degradacja artefaktów),
  • Emisje są raczej rzadkie – powtarzają się co ok. 72h -  (chociaż u mnie przez pewien czas gry były częste?)  i przyjmując ok. 30% szansy na wyjałowienie artefaktów podczas Emisji możemy nie spotkać się bardzo długo z tym problemem,
  • po prostu nie zwracamy należytej uwagi (degradacji ulegały słabe artefakty) na problem przybywających w plecaku (wydawać by się mogło samoistnie) Brukowców lub jego bagatelizowanie (a może jednak je znalazłem a nie zauważyłem w ekwipunku?!).

Zapraszam do wspólnej dyskusji na temat zjawiska wyjaławiania czy degradacji artefaktów podczas Emisji oraz proszę bardzo o komentarze w tej sprawie.

Edytowane przez Anton Gorodecki
Błędy ort.
  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Drogi Antonie - nie przejmujesz się zbyt bardzo Stalkerem? To tylko gra - i nic wiecej . Sugeruję podejść do tego w sposób następujący .

Ktoś wsadził do Soli w/w "ficzera" aby "uprzyjemnić" odbiorcom grę- czy mam wpływ na ten ficzer?

A/ -TAK -  znam się na programowaniu   ergo mam prywatny "wpływ " na to zjawisko- notabene całkiem sensowne zjawisko ;

B/ -NIE - nie znam sie na programowaniu , ergo nie mam wplywu na to zjawisko;

Jeżeli  A to zastanawiam się nad sensem poprawy;

Jeżeli B - to ....gram dalej.

Pozdrawiam

Zgryzliwy Bober

Edytowane przez boberm
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 Emisji? Kurka, ja do tej pory miałem może z 20. Kiedy ty to sprawdziłeś? I to na różnych pancerzach? :) . Generalnie przychylam się do opinii boberma. Po jakichś 150 godzinach gry mam stosy artefaktów, których nawet nie chce mi się iść sprzedać. Jeżeli jakiś zamieni się w brukowiec, cóż... Po prostu jeszcze jedna anomalia w Zonie. W sumie ciekawy skrypt, moim osobistym zdaniem o wiele lepszy i mądrzejszy niż te nagłe przepotwarzanie się artów w brukowce po osiągnięciu określonego miejsca w grze. Ale, że ci się chciało to sprawdzać...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem że miałem 50 emisji. W OP-2 mam 49 dni czasu gry, co podzielone na Emisje co ok. 72 h daje 16 emisji u mnie. 

W Barze zapisałem przed Emisją i testowałem różne rodzaje pancerzy przez wczytywanie PRZED Emisją - więc wyniki jeśli ktoś się uprze może nazwać nieco sztucznymi. I nie chodziło mi o to że tracę jakiśtam nawet najlepszy artefakt (co jest bez znaczenia dla mnie) w czasie Emisji tylko DLACZEGO się tak dzieje? Powodem była chęć wyjaśnienia istoty problemu - co zresztą uczyniłem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie leży błąd bo wtedy mogę go poszukać

 

Goodlike - generalnie - to nie jest błąd . Wg mnie,  jest to chyba jeden z sensowniejszych ficzerów zaimplementowanych w modzie.Nie jestem fizykiem wiec trudno mi opisac to zjawisko , ale ... to chyba tak działa:

- w wyniku róznych czynników zewnętrznych nastepuje proces tworzenia artefaktu

- w procesie tym artefakt nabywa  właściości ,  które sa wypadkową unikalnego środowiska które je stworzyło

- ...a potem następuje proces starzenia się materiału ,  w zależności od warunków środowiskowych - np używania przez stalkera- art "starzeje"się szybciej lub wolniej , do tego dochodzą procesy typu Emisja , bedące katalizatorem tak tworzenia jak i destrukcji.

Anton : duży szacunek dla Ciebie . Chciało Ci sie przeprowadzic cały proces analityczny wraz ze statystycznym ujeciem problemu ....no , no.

Edytowane przez boberm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.