Skocz do zawartości

Kupię tablet


LordDino

Rekomendowane odpowiedzi

Masz dwie opcje Android lub Windows 10. Ostatnio pojawiły się tanie tablety z Windows 10 i Atomem, które działają sprawnie i mają olbrzymie możliwości bo masz tam po prostu Windowsa. Z pewnością polecałbym zakup takiego tabletu z Win10 niż Android bo sam miałem dwa tablety z Androidem i ten system to katorga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 to po prostu Windows tylko dostosowany do tabletów ;) Jeśli kupisz tablet x86 (Intel Atom)  z Windows 10 to będziesz miał mini komputer na którym odpalisz po prostu wszystko. Od odtwarzacza VLC, firefoxa, starsze wyśmienite klasyczne gry aż po gry we flashu w internecie.  Możesz po prostu wszystko, jakbyś miał mini laptopa.

No jego jedyna przewaga to taka, że jest popularny. Miałem mocny telefon HTC One M7 z Androidem i zwróciłem go po tygodniu.

  • Mimo ogromnej mocy nadal zamulał nawet na custom romach
  • Aplikacji niby jest dużo ale większość jest tak żałosnej jakości, że szkoda gadać. Do tego prawie każda czyta informacje o tobie i sprzedaje firmom trzecim
  • Personalizacja niby powinna być prosta a trzeba się nakombinować (Xposed)
  • Koszmarnie wolne aplikacje (Java)
  • Google do wszystkiego się wpieprza i ciągle pyta o numer konta, numer telefonu itd.

No ja osobiście jestem bardzo negatywnie nastawiony do Androida co ważne na podstawie swoich doświadczeń ;) Teraz mam telefon z Windows Phone 8, który chodzi tak płynnie i szybko, że żaden flagowiec z Androida nie ma do niego startu.

 

EDIT::

A no i byłbym zapomniał. Na windowsie możesz odpalić Androida na emulatorze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nieaktywny

Android czy Windows?

Android do gier

Windows do wszystkiego oprócz gier , znaczy są ale nie takie popularne.

Tak jak Godlike powiedział , jak kupisz tablet który będzie współpracował z klawiaturą ( czyli minitablet ) to odpaliłby chyba prawie wszystko ( już na pewno nie Metro ).

Szczerze to Android taki super , a sam go nie lubię , Moim zdaniem Wielkim plusem na Windows Phone , jest tapeta , ja se dałem ze stalkerem i świetnie wygląda.A na Android jest nudna tapeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 to po prostu Windows tylko dostosowany do tabletów ;) Jeśli kupisz tablet x86 (Intel Atom)  z Windows 10 to będziesz miał mini komputer na którym odpalisz po prostu wszystko. Od odtwarzacza VLC, firefoxa, starsze wyśmienite klasyczne gry aż po gry we flashu w internecie.  Możesz po prostu wszystko, jakbyś miał mini laptopa.

No jego jedyna przewaga to taka, że jest popularny. Miałem mocny telefon HTC One M7 z Androidem i zwróciłem go po tygodniu.

  • Mimo ogromnej mocy nadal zamulał nawet na custom romach
  • Aplikacji niby jest dużo ale większość jest tak żałosnej jakości, że szkoda gadać. Do tego prawie każda czyta informacje o tobie i sprzedaje firmom trzecim
  • Personalizacja niby powinna być prosta a trzeba się nakombinować (Xposed)
  • Koszmarnie wolne aplikacje (Java)
  • Google do wszystkiego się wpieprza i ciągle pyta o numer konta, numer telefonu itd.

No ja osobiście jestem bardzo negatywnie nastawiony do Androida co ważne na podstawie swoich doświadczeń ;) Teraz mam telefon z Windows Phone 8, który chodzi tak płynnie i szybko, że żaden flagowiec z Androida nie ma do niego startu.

 

EDIT::

A no i byłbym zapomniał. Na windowsie możesz odpalić Androida na emulatorze ;)

1. Trzy zarzuty dotyczące szybkości co najmniej mówiąc są niedokładne. Aplikacje na Android nie muszą być pisane w Javie (a nawet gdyby tak to dobry interpretator Javy powinien mieć taką samo wydajność na C#). Zresztą na Windows Phona też istnienie NDK.

2. Mam wrażenie że jest w drugą stronę większość aplikacji na Windows Phona to kopie tych z Androida. Jednak czy potrafisz przedstawić dane na poparcie Twojej razy?

3. Myślę że bez Xposeda masz na starcie większe możliwość niż na WP.

4. A MS nie? W Androidzie można wywalić bez problemu wszystkie usługi Google bez roota. Zresztą numer karty jest potrzebny tylko do zakupów. Co w tym dziwnego? Google pyta o numer telefonu? MS po prostu go bierze zgodnie z zasadami Telemetrii, tak samo jak wszystkie naciśnięte przyciski przed wystąpieniem błędów.

Windows na tablety nie jest taki sam jak na komputer. Spróbuj zainstalować system świeży na tablecie to zobaczysz różnice.

 

Co do emulatora to nie jest do końca emulator bo wydajność była by bardzo słaba. Zresztą i tak jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. No powinien ale nie ma. Ma koszmarną wydajność. Argumentujesz, że na Androida można pisać aplikacje w C++. Ile ich jest? 0.5%? To tylko najbardziej zaawansowane gry, które by się udławiły na javie. Chodzi po prostu jak muł. System i aplikacje.

2. Nie wiem czy są kopiami ale chodzą znacznie szybciej i nie szpiegują użytkownika. Nie używam wielu aplikacji.

3. No masz tylko co z tego skoro i tak są one bardzo mizerne? Android jako otwarty system powinien dostarczać narzędzie personalizacji a nie trzeba bawić się w rootowanie, modyfikowanie, wgrywanie, flashowanie i cholera wie co jeszcze. Do tego każda aplikacja robiąca to automatem to istny spyware i scam jak z resztą większość apek na android.

4. Google pyta o to za każdym razem gdy chcesz zainstalować aplikację i nie da się tego wyłączyć. Windows pyta na początku czy chcesz wysyłać takie dane, odznaczasz i tyle. Numer karty nie jest tylko do zakupów, ciągle mam pytania podczas instalowania darmowych aplikacji o numer karty. Nie da się tego wyłączyć. Jeśli masz włączone debugowanie USB to będziesz ciągle pytany do upadłego o zgodę na wysłanie informacji o aplikacji do Google dopóki się nie zgodzisz.

Wywalenie usług Google zakrawa na bardzo szeroką operację i trzeba mieć do tego co najmniej średnie obeznanie w systemie. I tak nie można ich wywalić do końca bo sam próbowałem. Nie wiem skąd masz informacje jakie to jest łatwe bo jest to niezwykle trudne.  Do tego musisz mieć odrębny sklep z aplikacjami taki jak Aptoide, który też nie działa tak jak trzeba.

Windows na tablety jest dokładnie taki sam jak komputer. Prawdopodobnie pomyliłeś Windows 10 z Windows RT. Tego drugiego nie ma już w sprzedaży.

Emulator chodził bardzo ładnie na core 2 duo 2.0 GHz + Radeon 2400 więc też nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. No powinien ale nie ma. Ma koszmarną wydajność. Argumentujesz, że na Androida można pisać aplikacje w C++. Ile ich jest? 0.5%? To tylko najbardziej zaawansowane gry, które by się udławiły na javie. Chodzi po prostu jak muł. System i aplikacje.

2. Nie wiem czy są kopiami ale chodzą znacznie szybciej i nie szpiegują użytkownika. Nie używam wielu aplikacji.

3. No masz tylko co z tego skoro i tak są one bardzo mizerne? Android jako otwarty system powinien dostarczać narzędzie personalizacji a nie trzeba bawić się w rootowanie, modyfikowanie, wgrywanie, flashowanie i cholera wie co jeszcze. Do tego każda aplikacja robiąca to automatem to istny spyware i scam jak z resztą większość apek na android.

4. Google pyta o to za każdym razem gdy chcesz zainstalować aplikację i nie da się tego wyłączyć. Windows pyta na początku czy chcesz wysyłać takie dane, odznaczasz i tyle. Numer karty nie jest tylko do zakupów, ciągle mam pytania podczas instalowania darmowych aplikacji o numer karty. Nie da się tego wyłączyć. Jeśli masz włączone debugowanie USB to będziesz ciągle pytany do upadłego o zgodę na wysłanie informacji o aplikacji do Google dopóki się nie zgodzisz.

Wywalenie usług Google zakrawa na bardzo szeroką operację i trzeba mieć do tego co najmniej średnie obeznanie w systemie. I tak nie można ich wywalić do końca bo sam próbowałem. Nie wiem skąd masz informacje jakie to jest łatwe bo jest to niezwykle trudne.  Do tego musisz mieć odrębny sklep z aplikacjami taki jak Aptoide, który też nie działa tak jak trzeba.

Windows na tablety jest dokładnie taki sam jak komputer. Prawdopodobnie pomyliłeś Windows 10 z Windows RT. Tego drugiego nie ma już w sprzedaży.

Emulator chodził bardzo ładnie na core 2 duo 2.0 GHz + Radeon 2400 więc też nie rozumiem.

  1. Pojawia się pytanie co rozumiesz przez kiepską wydajność? Niską reposnsywność czy wydajność w testach syntetyczne? Praktycznie każda gra na Androida używa natywnych elementów(choćby z powodu częstego używania Unity). Tak samo przeglądarki, VLC i praktycznie każdy program który potrzebuje zrobić coś szybko (nawet programy do nawigacji). Do reszty wydajność nie jest potrzebne bo GUI i tak chodzi płynie.
  2. Nie wiem o jakie szpiegowanie chodzi. Każda aplikacja ma jasno przedstawione uprawnienia - nie podoba się to nie instalujesz. Od 6 aplikacja może prosić o uprawnienia na dany czas.
  3. Daje sporo. Każdy większe zewnętrzny element systemu może zostać zamieniony. Czego chcesz więcej? Dostępu do kernela z poziomu aplikacji? Masz to w Windowsie od zawsze i MS stara się z tego wycofać. Każda aplikacja powinna być zawsze sandboxowana tylko MS woli wydać miliony na tapety zamiast to zrobić na x86.
  4. Nie mam takiego problemu. Zostałem zapytany tylko raz w obu przypadkach.
  5. Co uważasz za dużą wiedzę? Jak ktoś będzie chciał wyłączyć Google Framework to go wyłączy, większość ma to gdzieś i to ich wybór. W WP nie można używać alternatywnego sklepu. Co do sklepu jest np. sklep Amazon który działa nie źle. W Windows 10 wyłączenie chociaż częściowe telemetrii jest bardzo trudne.
  6. Nie jest taki sam. Windows na większość tabletów używa "WIMBOOT". Dla użytkownika nie ma to zazwyczaj znaczenia ale różnica od środka jest spora. Następną dużą różnicą jest procedura startowa która zazwyczaj używa Secure Boot oraz okrojonych EFI (żebyś przypadkiem nie próbował zainstalować innego systemu lub zmienić coś co jest podpisane kluczem MSa).
  7. "Emulatory" które działają szybko nie są emulatorami. Emulator emuluję wirtualną maszynę (CPU + RAM itd.) co jest wolne. Tutaj mamy do czynienia z wirtualizacją. Tylko aplikacja natywne których nie ma na x86 muszą być w pełni emulowane.

Na koniec dodam że w sumie tylko na Androdzie można osiągnąć pełną mityczną prywatność. Ciężko zbackdoorować otwarty kod. Osiągnięcie takiej "prywatności" na Windowsie nie jest możliwe ponieważ niemal pewne jest że np. Bitlock ma backdoory na potrzeby choćby NSA. Chociaż w sumie nie musisz mieć bo przecież Windows i tak wysyła co naciskamy na klawiaturze więc wszystkie hasła wpisane na Windowsie leżą na serwerach.

Ostatnio rozmawiałem z pracownikami MSa po konferencji i nawet u nich telefony w WP nie są popularne - przynajmniej w Seattle i Pradze. Ta firma ciągle nie może podnieść się po kretynizmie Steve Ballmer.

Android nie jest doskonały ale ciągle nie ma nic lepszego na telefonu. Tablet dla mnie jest bezsensownym pomysłem więc na ten temat się nie wypowiem.

Dla ścisłości dodam że na Android można programować w prawie każdym języku od Pythona po HTML5.

Edytowane przez portals
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LordDino To tylko przykład. Są znacznie tańsze tablety z Windowsem a nawet jest jakiś dualboot gdzie masz i Andka i Windowsa. Rozejrzyj się po Allegro i poczytaj recenzje.

 

1. Ja się nie wgłębiam. Zamula, przycina. Wolno chodzi. Naciskasz coś i pół roku później jest reakcja. Potrafi też chodzić przez chwilę w miarę szybko a następnie na minutę jest zwis na 2 GB RAM z jedną aplikacją.  Dodatkowo potrafi zeżreć kosmiczne ilości RAM bez przyczyny.  Aplikacje są kompletnie niezoptymalizowane. Na telefonie HTC One M7 po przypięciu widżetu email na ekran startowy potrafi zacząć klatkować animacja powrotu. Esencja Androida po prostu, kto używał ten wie.

2. Ta? A próbowałeś znaleźć aplikację, która nie wymaga tych uprawnień? Podpowiem, nawet proste gry wymagają uprawnień do odczytywania kontaktów i wysyłania na serwery firm trzecich.  Nie zgadasz się - Nie grasz praktycznie w nic. Każda większa aplikacja bierze garściami z twojego telefonu i nie zdziwiłbym się jakbym za tydzień dostał Spam adresowany do mnie po imieniu i nazwisku. Co do wersji 6 to dopiero została wprowadzona i jeszcze długo nie będzie jej na większości telefonów.

3. Prosta zmiana kolorów Androida na przykład z pedalskiego na  bardziej normalny? Proste? Nie, wymagany root i grzebanie w systemie. Pół biedy jeśli masz czystego Androida to jakoś dojdziesz do tego ale telefony  w większości mają pierdyliard źle zoptymalizowanych nakładek producentów, które przymulają wszystko. Wystarczy wziąć pierwszy lepszy galaxy S4 i rozkoszować się lagami. Tak wygląda ten system, nie mam zamiaru go bronić dlatego, że jest otwarty. Sprawa wygląda tak samo jak z linuksem. Nadal jest niszowy, gry chodzą na nim żałośnie a oprogramowanie jest często zbugowane i kompletnie nieintuicyjne ale i tak ten 1% zażarcie go broni bo tak.

4. No jak nacisnąłeś Zgadzam się no to nie masz :)

5. Jak wyłączysz Google Framework to zaraz sam się włączy. W dużej części telefonów jest też blokada na wyłączanie niektórych usług. W WP nie ma alternatywnego sklepu bo i po co miałby powstać skoro wszystko jest okej?

To jest to trudne wyłączenie telemetrii tak?

Windows-10-feedback-options-600x432.png

 

6. A więc system jest identyczny, procedura startowa jest inna. Pytanie jakie ma znaczenie procedura startowa dla użytkownika? I skoro wszystko jest tak poblokowane to czemu są tablety dualboot Win10 + Android?

7. Wiem, że nie są to emulatory ale takie słowo jest najbardziej odpowiednie dla kogoś kto się na tym nie zna. Sytuacja jest taka jak z WINE, który emulatorem nie jest.

 

Na koniec dodam że w sumie tylko na Androdzie można osiągnąć pełną mityczną prywatność. Ciężko zbackdoorować otwarty kod. Osiągnięcie takiej "prywatności" na Windowsie nie jest możliwe ponieważ niemal pewne jest że np. Bitlock ma backdoory na potrzeby choćby NSA. Chociaż w sumie nie musisz mieć bo przecież Windows i tak wysyła co naciskamy na klawiaturze więc wszystkie hasła wpisane na Windowsie leżą na serwerach.

Jedynie część kodu androida jest otwarta. Reszta z usługami Google jest zamknięta i naszpikowana backdoorami oraz różnymi innymi pierdołami. Hail to the NSA. Nie musisz używać bitlockera, wgraj Truecrypt i wszyscy mogą wtedy skoczyć.

 

Chociaż w sumie nie musisz mieć bo przecież Windows i tak wysyła co naciskamy na klawiaturze więc wszystkie hasła wpisane na Windowsie leżą na serwerach

Wyłącz telemetrię, to proste.

 

 

Ostatnio rozmawiałem z pracownikami MSa po konferencji i nawet u nich telefony w WP nie są popularne - przynajmniej w Seattle i Pradze. Ta firma ciągle nie może podnieść się po kretynizmie Steve Ballmer.

Ale mnie nie interesuje co mają pracownicy MS bo ja mam swoje własne zdanie. Nie jestem lemingiem, który leci głosować na określoną partię bo wyczytał, że inni tak robią. Potrzebuję telefonu, który działa bardzo szybko oraz mogę na nim sprawdzić email, wiadomości, dzwonić, pisać. Czasami wejść na forum albo coś wgrać w Wordzie. I w tym sprawdza się znakomicie. Miałem wcześniej WP7. Telefon miał 1 GHz + 576MB RAM i nigdy się nie przyciął. Jak ktoś pamięta czasy sprzed Androida to dla niego normalne, że telefony nie przymulały.  

 

Android nie jest doskonały ale ciągle nie ma nic lepszego na telefonu. Tablet dla mnie jest bezsensownym pomysłem więc na ten temat się nie wypowiem.

No z Androidem tak ale taki tablet z Windowsem. Pograć sobie w starsze wyśmienite gry na PC w podróży? Uruchomić PEŁNEGO Worda i PEŁNĄ przeglądarkę zamiast jakichś dupereli typu Dolphin. To tak to mnie kręci taki tablet.

 

Dla ścisłości dodam że na Android można programować w prawie każdym języku od Pythona po HTML5.

No niestety, może dlatego tak zamula?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LordDino To tylko przykład. Są znacznie tańsze tablety z Windowsem a nawet jest jakiś dualboot gdzie masz i Andka i Windowsa. Rozejrzyj się po Allegro i poczytaj recenzje.

 

1. Ja się nie wgłębiam. Zamula, przycina. Wolno chodzi. Naciskasz coś i pół roku później jest reakcja. Potrafi też chodzić przez chwilę w miarę szybko a następnie na minutę jest zwis na 2 GB RAM z jedną aplikacją.  Dodatkowo potrafi zeżreć kosmiczne ilości RAM bez przyczyny.  Aplikacje są kompletnie niezoptymalizowane. Na telefonie HTC One M7 po przypięciu widżetu email na ekran startowy potrafi zacząć klatkować animacja powrotu. Esencja Androida po prostu, kto używał ten wie.

2. Ta? A próbowałeś znaleźć aplikację, która nie wymaga tych uprawnień? Podpowiem, nawet proste gry wymagają uprawnień do odczytywania kontaktów i wysyłania na serwery firm trzecich.  Nie zgadasz się - Nie grasz praktycznie w nic. Każda większa aplikacja bierze garściami z twojego telefonu i nie zdziwiłbym się jakbym za tydzień dostał Spam adresowany do mnie po imieniu i nazwisku. Co do wersji 6 to dopiero została wprowadzona i jeszcze długo nie będzie jej na większości telefonów.

3. Prosta zmiana kolorów Androida na przykład z pedalskiego na  bardziej normalny? Proste? Nie, wymagany root i grzebanie w systemie. Pół biedy jeśli masz czystego Androida to jakoś dojdziesz do tego ale telefony  w większości mają pierdyliard źle zoptymalizowanych nakładek producentów, które przymulają wszystko. Wystarczy wziąć pierwszy lepszy galaxy S4 i rozkoszować się lagami. Tak wygląda ten system, nie mam zamiaru go bronić dlatego, że jest otwarty. Sprawa wygląda tak samo jak z linuksem. Nadal jest niszowy, gry chodzą na nim żałośnie a oprogramowanie jest często zbugowane i kompletnie nieintuicyjne ale i tak ten 1% zażarcie go broni bo tak.

4. No jak nacisnąłeś Zgadzam się no to nie masz :)

5. Jak wyłączysz Google Framework to zaraz sam się włączy. W dużej części telefonów jest też blokada na wyłączanie niektórych usług. W WP nie ma alternatywnego sklepu bo i po co miałby powstać skoro wszystko jest okej?

To jest to trudne wyłączenie telemetrii tak?

Windows-10-feedback-options-600x432.png

 

6. A więc system jest identyczny, procedura startowa jest inna. Pytanie jakie ma znaczenie procedura startowa dla użytkownika? I skoro wszystko jest tak poblokowane to czemu są tablety dualboot Win10 + Android?

7. Wiem, że nie są to emulatory ale takie słowo jest najbardziej odpowiednie dla kogoś kto się na tym nie zna. Sytuacja jest taka jak z WINE, który emulatorem nie jest.

 

Na koniec dodam że w sumie tylko na Androdzie można osiągnąć pełną mityczną prywatność. Ciężko zbackdoorować otwarty kod. Osiągnięcie takiej "prywatności" na Windowsie nie jest możliwe ponieważ niemal pewne jest że np. Bitlock ma backdoory na potrzeby choćby NSA. Chociaż w sumie nie musisz mieć bo przecież Windows i tak wysyła co naciskamy na klawiaturze więc wszystkie hasła wpisane na Windowsie leżą na serwerach.

Jedynie część kodu androida jest otwarta. Reszta z usługami Google jest zamknięta i naszpikowana backdoorami oraz różnymi innymi pierdołami. Hail to the NSA. Nie musisz używać bitlockera, wgraj Truecrypt i wszyscy mogą wtedy skoczyć.

 

Chociaż w sumie nie musisz mieć bo przecież Windows i tak wysyła co naciskamy na klawiaturze więc wszystkie hasła wpisane na Windowsie leżą na serwerach

Wyłącz telemetrię, to proste.

 

 

Ostatnio rozmawiałem z pracownikami MSa po konferencji i nawet u nich telefony w WP nie są popularne - przynajmniej w Seattle i Pradze. Ta firma ciągle nie może podnieść się po kretynizmie Steve Ballmer.

Ale mnie nie interesuje co mają pracownicy MS bo ja mam swoje własne zdanie. Nie jestem lemingiem, który leci głosować na określoną partię bo wyczytał, że inni tak robią. Potrzebuję telefonu, który działa bardzo szybko oraz mogę na nim sprawdzić email, wiadomości, dzwonić, pisać. Czasami wejść na forum albo coś wgrać w Wordzie. I w tym sprawdza się znakomicie. Miałem wcześniej WP7. Telefon miał 1 GHz + 576MB RAM i nigdy się nie przyciął. Jak ktoś pamięta czasy sprzed Androida to dla niego normalne, że telefony nie przymulały.  

 

Android nie jest doskonały ale ciągle nie ma nic lepszego na telefonu. Tablet dla mnie jest bezsensownym pomysłem więc na ten temat się nie wypowiem.

No z Androidem tak ale taki tablet z Windowsem. Pograć sobie w starsze wyśmienite gry na PC w podróży? Uruchomić PEŁNEGO Worda i PEŁNĄ przeglądarkę zamiast jakichś dupereli typu Dolphin. To tak to mnie kręci taki tablet.

 

Dla ścisłości dodam że na Android można programować w prawie każdym języku od Pythona po HTML5.

No niestety, może dlatego tak zamula?

 

1. Mam M8 i nie ma mam takiego problemu więc bez konkretnych danych ten argument nie jest argumentem tylko opinią nie popartą niczym.

2. Czy to wina Androida? Windows ma dokładnie takie same zasady przydzielania uprawnień. Andoida chociaż dał możliwość pytania o uprawnienie Windows jeszcze tego nie zrobił.

3. Spora część telefonów obsługuje skórki więc nie widzę problemu. Wygląd jest kwestią subiektywną i dla mnie WP jest tak samo brzydki jak Androida. Czasy pięknej 7 minęły.

4. Specjalnie sprawdziłem czy po resecie do fabrycznych konieczne podawania jest danych dla nowego konta - nie jest. Google blokowało swego czasu zakładanie kont bez numer telefonu bo ludzie (szczególnie w Polsce) używali ich to P2M. Ciężko ich za to winić.

5. Z czym jest OK? Pamiętasz Game For Windows Live? Dzięki tej usłudze nie można odpalić niektórych gier na systemach wyżej od 7. Wybór zawsze jest dobry a na Androidzie go mam. Każdy telefon musi mieć wyłączane usług i nie włączają się one ponownie. Telemetrię można wyłączyć w większość tylko od wersji Pro(jak nie wyżej). Na screenie nie ma Disable tylko Basic. Wyłączenie w pełni śledzenie nie jest takie proste: http://zawszeczujni.blogspot.com/2015/08/dostosowanie-ustawien-prywatnosci-i.html.

6.Tylko w Androidzie nie ma przymusu używania usług Google. Chcesz mieć pełną prywatność? Może zainstalować system bez ani jednego bloba. Nie zrobisz tego w WP.

7. Jest to mieszanka jak pisałem. Nie powielaj błędnych nazw bo to nie jest emulacja. Ktoś bez wiedzy na ten temat dzięki takiej wypowiedzi kogoś kto się zna może powielać dalej błędy.

Wyłącz telemetrię, to proste.

W home oficjalnie się nie da.

Ale mnie nie interesuje co mają pracownicy MS bo ja mam swoje własne zdanie. Nie jestem lemingiem, który leci głosować na określoną partię bo wyczytał, że inni tak robią. Potrzebuję telefonu, który działa bardzo szybko oraz mogę na nim sprawdzić email, wiadomości, dzwonić, pisać. Czasami wejść na forum albo coś wgrać w Wordzie. I w tym sprawdza się znakomicie. Miałem wcześniej WP7. Telefon miał 1 GHz + 576MB RAM i nigdy się nie przyciął. Jak ktoś pamięta czasy sprzed Androida to dla niego normalne, że telefony nie przymulały.  

WP nie oferuje nic wartościowego czego na ma Android a nie potrafisz udowodnić różnicy w szybkości. Nawet Office jest na Androida oficjalne. Mam telefon z Androida od czasów HTC MAGIC (32A) i był to ostatni telefon który mulił. Potem Google zwaliło tylko trochę sprawę z 5 które nie powinni wydawać ale 6 działa świetnie.

No z Androidem tak ale taki tablet z Windowsem. Pograć sobie w starsze wyśmienite gry na PC w podróży? Uruchomić PEŁNEGO Worda i PEŁNĄ przeglądarkę zamiast jakichś dupereli typu Dolphin. To tak to mnie kręci taki tablet.

Gry jak i Word for Windowsa nie są dostosowane do ekranów dotykowych. Lepiej wtedy używać laptopa(ostatecznie hybrydy). Firefox i Chrome są praktycznie pełne na Androida (bazują na tych samych silnikach, GUI jest dostosowane do ekranu dotykowego).

 

No niestety, może dlatego tak zamula?

JS jest chyba teraz jednym z najszybszych języków programowania nienatywnego dzięki np. ASMJS. Python też jest dość szybki przy użyciu np. Pystona. Jest to bardzo popularny język do zaawansowanych obliczeń matematycznych nie bez powodu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Twoja opinia też nie jest poparta niczym bo miałem M7 i muli. No chyba, że czekanie 1,5 sekundy na dialer to jest niezmulone to wtedy okej.

2. To wina developerów na androidzie ale mało mnie to obchodzi. Jest źle i tyle.  Apki w Windowsie nie pytają o dane kontaktów bo nie mogą ich sczytać same.

3. No a spora nie obsługuje

4. Czytasz moje odpowiedzi? Nie jest konieczna do pytania ale do upadłego będziesz pytany jeśli nie wyrażasz zgody. Za każdym razem przy instalacji.

5. Google Framework jak wyłączysz to sam się włącza. Zabezpieczenie żebyś nie wyłączył śledzenia. Bodajże od 4.0 w górę. Trzeba fizycznie wykasować tą usługę co nie jest proste. Usługi często są poblokowane, widać, że korzystałeś z telefonów Samsunga. Tam niektórych nie wyłączysz.  

Co do telemetrii w linku w którym podałeś właśnie da się odznaczyć zbieranie danych...

6. Jest przymus. AOSP jest na jedynie części telefonów i działa jeszcze gorzej od nakładki producenta. Znowu niestety samą teorię piszesz bez praktyki. Nie da się używać normalnie telefonu bez usług Google albo jest to trudne i dostępne na wybranych fonach.

 

WP nie oferuje nic wartościowego czego na ma Android a nie potrafisz udowodnić różnicy w szybkości.

Nie no błagam. Widzę, że nigdy nie korzystałeś z telefonu z Windowsem tylko tak sobie mówisz, że to be bo nie jest Androidem, tak samo jak z AMD z resztą. Obejrzyj filmik z szybkości działania. Prawa strona to finalna 8.1

 

 

 

Firefox i Chrome są praktycznie

pełne

na Androida (bazują na tych samych silnikach, GUI jest dostosowane do ekranu dotykowego).

 

 

Nie no stary błagam. Odpal sobie Firefox czy Chrome na Androidzie, wejdź  w opcje i poczuj tą biedę. Nie wiem co mam tu napisać bo mnie to rozwaliło...

JS jest chyba teraz jednym z najszybszych języków programowania nienatywnego dzięki np. ASMJS. Python też jest dość szybki przy użyciu np. Pystona. Jest to bardzo popularny język do zaawansowanych obliczeń matematycznych nie bez powodu.

Za moich czasów to się robiło obliczenia matematyczne w C++ a nie w jakichś wynalazkach. Poza tym Python jest interpretowany (więc wolny) i jest bardzo mało popularny poza tą garstką zapaleńców na linuxie. Można go tam jakoś prekompilować podobno ale ja się nie bawię w jakieś niszowe dyrdymały.

A JS puszczony przez to ASMJS nadal jest dwa razy wolniejszy niż C++ więc jak te obliczenia chcesz robić? Dwa razy dłużej? Tylko dla bajeru chyba żeby na różnych platformach chodziło.

 

 

Edytowane przez Godlike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Twoja opinia też nie jest poparta niczym bo miałem M7 i muli. No chyba, że czekanie 1,5 sekundy na dialer to jest niezmulone to wtedy okej.

2. To wina developerów na androidzie ale mało mnie to obchodzi. Jest źle i tyle.  Apki w Windowsie nie pytają o dane kontaktów bo nie mogą ich sczytać same.

3. No a spora nie obsługuje

4. Czytasz moje odpowiedzi? Nie jest konieczna do pytania ale do upadłego będziesz pytany jeśli nie wyrażasz zgody. Za każdym razem przy instalacji.

5. Google Framework jak wyłączysz to sam się włącza. Zabezpieczenie żebyś nie wyłączył śledzenia. Bodajże od 4.0 w górę. Trzeba fizycznie wykasować tą usługę co nie jest proste. Usługi często są poblokowane, widać, że korzystałeś z telefonów Samsunga. Tam niektórych nie wyłączysz.  

Co do telemetrii w linku w którym podałeś właśnie da się odznaczyć zbieranie danych...

6. Jest przymus. AOSP jest na jedynie części telefonów i działa jeszcze gorzej od nakładki producenta. Znowu niestety samą teorię piszesz bez praktyki. Nie da się używać normalnie telefonu bez usług Google albo jest to trudne i dostępne na wybranych fonach.

 

WP nie oferuje nic wartościowego czego na ma Android a nie potrafisz udowodnić różnicy w szybkości.

Nie no błagam. Widzę, że nigdy nie korzystałeś z telefonu z Windowsem tylko tak sobie mówisz, że to be bo nie jest Androidem, tak samo jak z AMD z resztą. Obejrzyj filmik z szybkości działania. Prawa strona to finalna 8.1

 

 

 

Firefox i Chrome są praktycznie

pełne

na Androida (bazują na tych samych silnikach, GUI jest dostosowane do ekranu dotykowego).

 

 

Nie no stary błagam. Odpal sobie Firefox czy Chrome na Androidzie, wejdź  w opcje i poczuj tą biedę. Nie wiem co mam tu napisać bo mnie to rozwaliło...

 

JS jest chyba teraz jednym z najszybszych języków programowania nienatywnego dzięki np. ASMJS. Python też jest dość szybki przy użyciu np. Pystona. Jest to bardzo popularny język do zaawansowanych obliczeń matematycznych nie bez powodu.

Za moich czasów to się robiło obliczenia matematyczne w C++ a nie w jakichś wynalazkach. Poza tym Python jest interpretowany (więc wolny) i jest bardzo mało popularny poza tą garstką zapaleńców na linuxie. Można go tam jakoś prekompilować podobno ale ja się nie bawię w jakieś niszowe dyrdymały.

A JS puszczony przez to ASMJS nadal jest dwa razy wolniejszy niż C++ więc jak te obliczenia chcesz robić? Dwa razy dłużej? Tylko dla bajeru chyba żeby na różnych platformach chodziło.

 

 

1. Dialer startuje natychmiast. WP masz sporo animacji które przykrywają czas uruchamiania aplikacji. Pierwszy dałeś taki argument które jest mitem od czas 2.2 albo problemem technicznym telefonu.

2.WP też ma problemy z tym przykład: https://www.microsoft.com/pl-pl/store/apps/flashlight-xt/9wzdncrfj45t#szczegóły-aplikacji MS nie robi nic w kierunku poprawy tego w przeciwieństwie do Google.

3. Żaden telefon z WP nie obsługuje więc?

4.Przy instalacji czego? Systemu, aplikacji? Jestem pytany raz przy instalacji.

 Nie da się. Można to zrobić w edycji grup w wersji Pro albo po przed edycji hosta jednak wystarczy że MS zmieni domeny przy aktualizacji. Ktoś z Microsoftu się wypowiadał że wpisanie niektórych komend odnośnie telemetrii na wersji Home jest ignorowane ale mimo to pojawia się komunikat w ustawieniach że "telemetria zablokowana przez Twoją organizację". Google nie jest święte ale przy tym co robi MS W10 to nic.

5. Nie musisz usługi - możesz całą aplikację. Ciągle nie zmienia to faktu że wcale nie można zrobić tego w WP.

6. Nie będę komentował Twojej praktyki bo zaczynasz rzucać argumentami ad personam. Oczywiście że się da choć system jest mniej przyjazny w obsłudze. Część usług można zastąpić innymi. (np. OwnCloud). ASAP nie ma już na żadne telefon oficjalnie - jest GPE.

Zawsze podaje rzeczowe argumenty a widzę że Ty niestety nie. Gdy zaczynasz przegrywać rzeczową dyskusję zawsze tak się to kończy. Korzystałem z telefonu z WP bo miałem takowy jakiś czas jako służbowy.

 

Nie no stary błagam. Odpal sobie Firefox czy Chrome na Androidzie, wejdź  w opcje i poczuj tą biedę. Nie wiem co mam tu napisać bo mnie to rozwaliło...

Jest mniej opcji bo tablet to zabawka. Telefon nie nadaję się do np. webdeveloparki więc po co opcje do tego? Firefox daje możliwość zdalnego podpięcia debug bridge.

Za moich czasów to się robiło obliczenia matematyczne w C++ a nie w jakichś wynalazkach. Poza tym Python jest interpretowany (więc wolny) i jest bardzo mało popularny poza tą garstką zapaleńców na linuxie. Można go tam jakoś prekompilować podobno ale ja się nie bawię w jakieś niszowe dyrdymały.

Zarówno C jak i C++ nie nadają się praktycznie bez zewnętrznych bibliotek do obliczeń matematycznych. Spróbuj zrobić jakieś obliczenia ze zmiennych przecinkiem z duża dokładnością bez skomplikowanych operacji. Oprócz tego łatwo o inne błędy typowe dla języków niskiego poziomu. Testy są astronomicznie drogie. Przy bardzo zaawansowanych projektach może używanie C ma sens ale zazwyczaj nie bo łatwo o błędy. Żeby nie być gołosłownym przykład jeden z wielu: http://openmdao.org/. Możesz zobaczyć też dokumentacje cyfronetu AGH. Python może korzystać z JIT i robi to np. DropBox a jak ktoś potrzebuje dużej wydajność są projekty typu Pyston. Google używa też Python do obsługi YouTube.

A JS puszczony przez to ASMJS nadal jest dwa razy wolniejszy niż C++ więc jak te obliczenia chcesz robić? Dwa razy dłużej? Tylko dla bajeru chyba żeby na różnych platformach chodziło.

Takim samym bajerem jest C#, Java, Python, HTML. Problem w tym że JS ostatnio staje się najszybszy dzięki agresywnym optymalizacją i możliwa uruchomienie aplikacji pisanych np. w C na każdej platformie (np. UE4). Nie bierzesz pod uwagę czasu pisania programu co często jest sprawą krytyczną. Nie ma sensu pisać programu w języku niskiego poziomu jeśli jego napisania zajmie więcej niż napisanie tego programu w języku wysokiego poziomu oraz jego uruchomienie.

Edytowane przez portals
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle. Brak odpowiedzi na moje pytania tylko wymijające odpowiedzi. No cóż nie chce mi się dłużej pisać bo i tak widać kto co miał i używał.

@LordDino Ja tam tylko piszę z własnego doświadczenia a portals woli teorię. Jak kto woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.