Skocz do zawartości

Rożowy ekran.


Anatolij

Rekomendowane odpowiedzi

Tu o ile wiem sytuacja jest taka, że na Win XP karta chodzi bez żadnych zastrzeżeń, a na Win 7 wykazuje objawy jak anatol opisał w pierwszym poście.

Na logikę biorąc to raczej wykluczyłbym tutaj problem sprzętowy - gdyby karta nie działała to również na XP, nie tylko na 7.

Przypuszczam, że jest jakiś problem ze sterownikami do 7. Trzeba by pokopać w starszych sterownikach :

http://downloads.guru3d.com/Videocards---NVIDIA-GeForce--Vista-|-7_c32.html

i znaleźć działające.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na płycie nie mam zintegowanej grafiki istnieje możliwosć ,że  z monitorem jest coś nie tak  na 1 wyjściu pokazuje się ekran zapraszamy do systemu windows ale gdy powinien włączyć się ekran logowania do systemu widać tylko czarny ekran.Pierwszy raz spotykam się z taką sytuacją a miałem wiele kart grafiki wedlu teori jeżeli grafika działa na xp to powinna też działwać na win 7.nazywam to złośliwością rzecy martwych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zastosować program DDU

http://www.programosy.pl/program,display-driver-uninstaller.html

i usuń całkowicie sterowniki z nVidii. 7 powinna wykryć kartę graficzną, i zainstalować ją na wbudowanych sterownikach z MS.

A wtedy można szukać działających sterowników z nVidii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pozwolę sobie podpiąć się pod temat. Otóż zakupiłem sobie http://www.msi.com/product/graphics-card/GTX-960-2GD5T.html#hero-overview
Odpaliłem bez problemu Battlefield: project reality, czy taki staroć jak Call of Cthulhu. Stalker z dodatkiem OP2 nie chce odpalić... tak samo się zachowuje przy uruchomieniu ruskiego repacka od Komy. Mam taki oto obraz pokazujący rozdzielczość tak jak na zdjęciu które załączyłem. Proszę o radę.

DSC_0030[1].jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem sapphire radeon r9 270, tyle, że w moim zalmanie z9 u3 był straszny piekarnik... Mam Pentiuma g3258 kręconego na 4.7 przy 1.43v - trochę się grzeje, a chłodzę powietrzem - zwykłą ferą 2, więc musiałem trochę zmniejszyć temperatury, co mi zapewnia gtx 960, który obsłuży wszystko na max detalach, a r9 miałem jeszcze drobne przycinki, gtx był też zakupem przyszłościowym - w przyszłości wymienię na jakiś i5 devils canyon, gdy devile stanieją... Teraz już nie mam piekarnika z obudowy, mam mniejszy pobór prądu i większą wydajność - ja na to idę :P.

Co do problemu... Mogę jeszcze dodać to, że stalker się uruchamia, są dźwięki i słyszę muzykę z menu, ale obrazu nie wyświetla, tylko ten komunikat.
Wyłączyłem kartę zintegrowaną, odinstalowałem sterowniki intela - system mi je instalował ciągle przy starcie, więc wyłączyłem/disable/ w menadżerze urządzeń sterowniki i sam procesor graficzny intela również. W biosie mam ustawione, by uruchamiało grafikę z PCI-e. Sterowniki do gtxa mam z netu - najnowsze. Monitor mam podłączony przez przejściówkę dvi-i => vga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki Amd nie są kompatybilne ze sterownikami Nvidii. Tu nie leży problem.

Jeśli masz nowe sterowniki i "czysty" system bez błędów i nieprawidłowych wpisów rejestru to wszystko powinno być ok.

Obstawiam nieprawidłową instalację moda - spróbuj raz jeszcze zainstalować.

Rozumiem że problem pojawia się tylko dla OP-2, reszta gier działa poprawnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja moda jest prawidłowa, bo próbowałem uruchomić na instalacji na której już grałem i doszedłem do wysypiska, po instalacji sterowników chciałem uruchomić OP2 ale nie poszło, więc przeinstalowałem OPa ale znowu to samo. Instalacja raczej więc nie ma tu nic do rzeczy.
Za godzinkę zassa mi się skyrim - pobieram żeby sprawdzić czy z nim nie będzie problemów - tak jak nie było problemów z call of cthulhu i projectem reality. Nie mam innych gier do sprawdzenia na razie... I jeszcze pobiorę jakiegoś repacka od Komy, to zobaczę. Może to ta ruska wersja nie działa.

Edytowane przez pajak117
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Anton Gorodecki napisał:

Tak się zastanawiam skąd ta informacja? Na jakiej grasz rozdzielczości?

1024x768, taką mi stalker sam ustawia automatycznie. Jak grałem w poprzednią solę to taką ustawiałem, bo inaczej miałem problemy z hudem. Monitor to samsung sa19a100n który ma rozdzielczość 1366x768

1 minutę temu, pacjent1972 napisał:

Pytanko, czy czasami to nie problem ustawienia biosu?

W biosie mam ustawione w ustawieniach chipsetu by uruchamiało grafikę z PCI-e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W user.ltx też starałem się zmieniać już... kilkukrotnie. Bezskutecznie. We czwartek powinienem mieć dość luźny to spróbuję może zaktualizować bios, przeinstalować system i zainstalować kartę - w tej samej kolejności... :/
W biosie mi pokazuje, że mam GPU z procka, chociaż mam zainstalowanego gtxa(Wcześniej tak nie było, a jak przeinstalowałem sterowniki i wyłączyłem Intel HD w windowsowym menadżerze urządzeń to się pokazało w biosie o.O), a mam ustawione żeby czytało z pci-e. To są naprawdę jakieś kwiaty... Radioaktywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.