Skocz do zawartości

Klawiatura


pacjent1972

Rekomendowane odpowiedzi

Niespodziewanie "rozbudowa PC-ta" rozpoczęła się od przebudowy. :) Wysiadła mi klawiatura w piątek wieczorem, nie wiem co się stało. Przestała reagować i nic nie pomogło, walnięcie w nią piącha skończyło się wypadnięciem paru klawiszy.
:( Tyle było jej szans na powrót do świata żywych.

Tyle głupot.

Kupiłem taką bo o 20.30 wieczorem była czynna tylko Galeria Rzeszów a niej jest tylko Media Expert i X-kom. Ja z powodu używania okularów do gry, czytania i pisania muszę mieć klawe podświetlaną. W Media żadnych konkretów, w X-kom zakupiłem tą: http://www.x-kom.pl/p/75876-klawiatura-przewodowa-a4tech-kd-800l-x-slim-czarna-usb-podswietlana.html.

Taniej o 4zł niż w Morele.:)

Do rzeczy. Jak widać na foto podświetlenie klawiatury działa po włączeniu ( suwak w prawej górnej części). No ok, jakoś przeboleję ale...

Dlaczego po wyłączeniu się kompa klawiatura nadal świeci??? (gdy nie wyłączę jej suwakiem)??? Gaśnie dopiero gdy odłączę listwę zasilania lub wyłącznik zasilania na zasilaczu.

Czy bez wyłączenia zasilania zasilacz cały czas podaje napięcie na porty USB???

Czy da się to wyłączyć, nie wiem w biosie?

Pomóżcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm o ile pamiętam niektóre płyty główne miały taką funkcję, że właśnie podtrzymują prąd na USB po wyłączeniu komputera żebyś mógł na przykład naładować telefon. Każdy producent nazywa to inaczej, najczęściej USB Sleep Charge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba w Biosie:blush:

Windows 7 => Panel sterowania > System > Menedżer urządzeń > Kontroler USB lub Urządzenia interfejsu HID > Właściwości > Zarządzanie energią > Zezwalaj komputerowi na wyłączenie tego urządzenia w celu oszczędzania energii

Trochę zboczę z tematu:

Pomimo zabezpieczeń antyprzepięciowych i bezpieczników zawsze wyłączamy zasilacz komputera i\lub bezpośrednio odłączamy listwę\przewód zasilający z gniazda elektrycznego w czasie kiedy nie używamy komputera. Uchroni nas to przed wieloma nieprzyjemnymi niespodziankami (szczególnie kiedy nie ma nas w domu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Godlike napisał:

 

 

@pacjent

Sprawdź tu:

  • BIOS > Advanced > Chipset Configuration - Change "On/Off Play" to Disabled
  • BIOS > Advanced > Chipset Configuration - Change "Deep Sleep" to Enabled or S5 mode

Pierwszej opcji brak, druga nic nie zmienia.

12 minut temu, smox napisał:

U mnie zarówno klawiatura jaki myszka świeci po wyłączeniu kompa jakiś czas i gaśnie. 

Najśmieszniejsze @smox jest to że ze starą klawa nie miałem problemu, ta doprowadza mnie do szaleństwa.

Dziwi to że nie świeci myszka a też ma dodatkowe podświetlenie jak to Bloody.

Jestem na skraju załamania nerwowego. Zawsze sobie jakimś g.... skomplikuję życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto odpowiedź z ASRocka:

Dear customer,

 

In the BIOS, under Advanced>>> Chipset Configuration, there are some options

On/Off Play and Deep Sleep influence the behaviour of the USB power.

These are the only options.

But why not switch off the power completely, instead of this standby mode.

The whole point of power to USB is, that you can wake from sleep or hibernation, if there is no power, the system cannot wake up from USB devices.

Even when shut down, the system will still use power.

 

Kind regards, mit freundlichen Grussen

 

Peter

 

ASRock Europe B.V.

Bijsterhuizen 1111

6546 AR  Nijmegen

The Netherlands

 

Website: http://www.asrock.com

 

 

From: kwasniak.st@op.pl [mailto:kwasniak.st@op.pl]
Sent: 14 December 2015 22:04
To: support3@asrock.nl
Subject: $B85 Pro4$ Aktywne zasilanie na portach USB po wyłączeniu PC (Poland)

Nie wiem co mam przez to rozumieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, to norma, że Ci to nie działa. Mam asrocka model z97 extreme 4. Mnie nie działało podkręcenie proca przy normalnym ustawieniu "cpu ratio" przy jakim powinno działać. Musiałem włączyć opcję "load optimized cpu settings", wtedy dopiero zmienić zegary na swoje i vcore na jakie chcę i dopiero wtedy podnosiło mi zegary przy boocie do windows, inaczej procek chodził na stockowych zegarach. Tak było do którejś aktualizacji biosu.
Napisz jeszcze raz. Opisz problem. Zgłoś błąd. Opisz jakich opcji użyłeś i że nie działają, a oni zrobią z tym porządek w końcu :)

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.